«Він був несхожий сам на себе, бо ж фарба надала йому зовсім іншої масті».
Якого кольору фарба була у чані, в який ускочив герой індійської народної казки «Фарбований шакал» Чандарава?
Він «був працьовитий і кмітливий, а тому в домі всі його любили. Та найбільше припав він до серця дочці багатого вельможі».
Про кого йдеться?
Хто «оженився з дочкою вельможі, викликав до столиці своїх батьків і всі вони зажили разом у добрі і в щасті»?
Який герой японської народної казки «ріс як на дріжджах: з’їсть одну чашку рису – стає вищим, з’їсть другу – стає ще вищим. По недовгім часі він перетворився у прегарного юнака»?
Кому «баба спекла хлопцеві найбільших у Японії смачних коржів, а дід подарував йому хустину – зав’язувати голову, щоб піт не стікав на чоло, шаровари і меч»?
На якому острові побував «найсміливіший у Японії» Момотаро?
«Із самого малечка він мріяв про те, щоб навчитися малювати. Та от біда: не було в нього…»
У кого з героїв казки «Синдбад-мореплавець» були «жовті очі й чорні обличчя; на зріст вони куці – всього чотири долоні заввишки. І ніхто не розуміє їхньої мови й нічого про них не знає. Людей вони уникають»?
Вони «вигнали всіх купців та мандрівників на берег, а самі забрали корабель з усіма товарами й попливли хтозна-куди, а нас покинули на березі». Про кого йдеться?
Із казки «Синдбад-мореплавець»: «Очі його були, як дві жарини, зуби – як кабанячі ікла, рот – як колодязь, губи – як у верблюда, нігті – як кігті в лева, а вуха звішувалися аж до плечей». Чий портрет?
«Одна з них, падчерка, була гарна й роботяща, а друга, рідна, - гидка й лінива». Це герої казки…
«Кукуріку, кукуріку!
Наша дівчина іде,
На ній… без ліку».
«Це скоро набридло старій, і вона сказала дівчині, що її служба скінчилася. ...Пані Метелиця привела її до брами, і щойно дівчина ступила на поріг, як на неї…
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома