Хто і коли промовив:“Бути Києву матір’ю міст руських!”
В якому році і на яке місто йшов війною князь : “І наказав Олег воїнам своїм зробити колеса и поставити на колеса кораблі. Коли подув попутний вітер, підняли вони в полі вітрила і пішли до міста"
Про які риси характеру князя свідчить цей уривок з літопису: А підступивши до Києва ,сховавши воїв своїх, він послав [посла] до Аскольда й Діра сказати, що, мовляв: «Ми — купці єсмо, ідемо в Греки од Олега і од Ігоря-княжича. Прийдіть-но оба до рідні своєї, до нас».
Відновіть загублені слова в літописіУ "Повісті временних літ" читаємо, що вирушили знатні мужі новгородські Дніпром, і коли пливли, то побачили на горі невелике місто. І спитали: Чий це городок?" Тамтешні жителі відповіли: "Було троє братів - ..., що збудували городок цей і згинули, а ми тут сидимо, їхні нащадки, платимо данину хозарам"... і ...залишились у цьому місті, зібрали в себе багатьох варягів і стали володіти землею ... ( назва племені)".
Який слов'янсьий народ і про кого промовляв ( згідно літопису):
"Якщо поведеться вовк до овець, то винесе все стадо, якщо не уб'ють його; так і сей: якщо не вб'ємо його, то він усіх нас погубить".
Вояки якого князя, в якому році і про що могли розповідати «Таке, як ото блискавка, що на небесах,— казали вони,— греки мають у себе, і, її пускаючи, палили вони нас. І через се не подолали ми їх».
Назвіть твір , автора наступної поезії
Послухай, що скаже тобі ворожбит:
Ти славний своїми боями,
І твій ворогами не здоланий щит
Царграда оздоблює брами;
І хвилі, і землю скорив ти в бою,
І недруги заздрять на долю твою.
І моря бурхливого зрадницький вал
Твої не пошкодив вітрила,
Тебе не поранив лукавий кинджал,
Ворожа стріла не вразила...
Не відаєш ран ти у грізній броні,
Бо є охоронець у тебе в війні
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома