Про якого князя висвітлює мініатюра
Цей князь:
«Батько мій помер, а Святополк сидить у Києві, убиваючи братів своїх…» — уривок із джерела виправдовує вступ у міжусобну боротьбу за київський стіл князя
Доньці якого київського князя писав такого листа Папа Римський Миколай ІІ: «Слава про ваші чесноти, прекрасна діво, дійшла до наших вух, і з великою радістю чуємо ми, що ви виконуєте в цій дуже християнській державі [Франції] свої королівські обов’язки з похвальним завзяттям і чудовим розумом»
Хто об'єднав ці землі
Цю споруду побудував
У «Слові о полку Ігоревім» ідеться про
Визначити, яка пам’ятка давньоруської літератури містить такі настанови«... Паче всього — убогих не забувайте, годуйте й подавайте сироті... не давайте сильним погубити людину... гордості не майте в серці і в умі. Старих шануй, як отця, а молодих — як братів. Лжі бережися, і п’янства, і блуду, бо в сьому душа погибає і тіло. А се вам основа всього: страх божий майте вище над усе...»?
Здійснив судову реформу, запровадивши «Устав земляний» — новий звід норм усного звичаєвого права, що базувався на давніх звичаях і традиціях східних слов’ян.
Це зображення пов'язано з їх запровадженням під час князювання:
Таку назву мали оборонні лінії, які захищали Київ із півдня, сходу й заходу, простягаючись майже на тисячу кілометрів уздовж проток Дніпра.
Він відвоював у поляків територію Червенських міст (Волинь, Червен, Белз і Перемишль). До Русі було приєднано землі в басейні Західного Бугу. Незабаром тут було збудовано фортецю Берестя.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома