Аавангардистський метод (стиль, напрямок) в мистецтві, який характеризується суворістю, геометризмом, лаконічністю форм і монолітністю зовнішнього вигляду.
Основний принцип конструктивізму
Напрям в авангардизмі 1910-1930-х рр., що охоплює архітектуру, образотворче і декоративно-прикладне мистецтво, фотографію, частково — літературу, театр, кіно, музику. Характеризується лаконізмом і абстрактністю форм.
Він працював у царині станкової, книжно-журнальної і промислової графіки, рекламного дизайну, оформлював інтер’єри, трибуни для агітації. Художник проводив творчі досліди над шрифтами і фактурами, створював не лише живописні, а й рельєфні абстрактні композиції, використовуючи нетрадиційні матеріали (наприклад, наждачний папір), поєднував їх з цифрами, текстами. Лідера харківського авангарду. Про кого йдеться?
Символом вітчизняного конструктивізму вважають ансамбль площі Свободи в ..., де домінує споруда Держпрому. У часи зведення комплексу це місто було столицею України, отже, не дивно, що саме тут виник найвеличніший «хмарочос» Європи.
Його ідеями захоплювалися в усьому світі, будинки за його проектами зведено у Швейцарії, Франції, Німеччині, США, Аргентині, Японії, Індії, Бразилії. Універсальні прийоми цього архітектора стали звичними в будівництві («вільний фасад», «дахи-тераси», стрічкові каркасні вікна). Утім, деякі конструкції «великого урбаніста» здавалися сучасникам надто ексцентричними.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома