КПП

Додано: 19 листопада
Предмет:
36 запитань
Запитання 1

У хворого, який помер у результаті легенево-серцевої недостатності серце збільшене в розмірах, стінка правого шлуночку на розрізі потовщена, порожнина розширена. Визначте характер патологічного процесу

варіанти відповідей

Гіперпластичні розростання запальної

природи

Метаплазія

Гіпертрофія

Атрофія

Склероз

Запитання 2

На розтині у чоловіка 73 років виявлена збільшена, м'яка, еластична, дещо горбиста передміхурова залоза, яка на розрізі складається з окремих вузлів, розділених прошарками сполучної тканини. При мікроскопії виявлено збільшення кількості залозистих елементів. Величина часточок і кількість залозистих структур різні. Який процес має місце в передміхуровій залозі?

варіанти відповідей

М'язово-фіброзна (стромальна) нодулярна гіперплазія

Змішана нодулярна гіперплазія

Аденокарцинома

Залозиста нодулярна гіперплазія

Недиференційований рак

Запитання 3

Хворий помер від серцевої недостатності, в анамнезі - пульмонектомія з приводу кісти правої легені. На розтині виявлена збільшена в розмірах ліва легеня. Назвіть патологічний процес в лівій легені

варіанти відповідей

Нейрогуморальна гіпертрофія

Вікарна гіпертрофія

Дисфункціональна атрофія

Дисциркуляторна атрофія

Нейротична атрофія

Запитання 4

При гістологічному дослідженні передміхурової залози, оперативно видаленої у чоловіка 72 років, який скаржився на утруднене сечовипускання, виявлено збільшення кількості залозистих і м'язових елементів. Часточкова будова залози порушена. Який процес в передміхуровій залозі найбільш вірогідний?

варіанти відповідей

Залозиста гіперплазія

М'язово-фіброзна гіперплазія

Простатит

Аденокарцинома

Змішана форма гіперплазії

Запитання 5

Жінці з дисфункціональною матковою кровотечею провели діагностичне вишкрібання. Гістологічно в зішкрібі виявлено безліч звивистих залоз, просвіти окремих залоз кістозно розширені. Назвіть різновид загального патологічного процесу в ендометрії

варіанти відповідей

Залозисто-кістозна гіперплазія

Атрофія

Метаплазія

Дисплазія

-

Запитання 6

На розтині хворого, який страждав на часті гемороїдальні кровотечі та помер від гострого інфаркту міокарду, виявлений соковитий, червоного кольору кістковий мозок діафізу стегна. Який процес розвинувся в кістковому мозку?

варіанти відповідей

Компенсаторна гіперплазія

Вікарна гіпертрофія

Гіпертрофічні розростання

Гормональна гіперплазія

Робоча гіпертрофія

Запитання 7

В ході гістологічного дослідження зішкрібу порожнини матки 45-річної жінки з порушеннями оваріально-менструального циклу виявлені збільшення кількості ендометріальних залоз, деякі пилкоподібно звиті, деякі залози - кістозно розширені. Діагностуйте захворювання

варіанти відповідей

Плацентарний поліп

Залозисто-кістозна гіперплазія ендометрію

Атипова гіперплазія ендометрію

Залозистий поліп ендометрію

Аденокарцинома ендометрію

Запитання 8

У хворого 10 років тому було видалено праву легеню з приводу пухлини, після чого об'єм лівої легені збільшився на 50%. Який процес розвинувся в лівій легені?

варіанти відповідей

Нейрогуморальна гіпертрофія

Несправжня гіпертрофія

Вікарна гіпертрофія

Робоча гіпертрофія

Гіпертрофічні розростання

Запитання 9

При аденомі передміхурової залози, що звужує сечовипускний канал, спостерігається збільшення товщини стінки сечового міхура. Який вид гіпертрофії має місце в даному випадку?

варіанти відповідей

Робоча гіпертрофія

Вікарна гіпертрофія

Замісна гіпертрофія

Відновна гіпертрофія

Дисплазія

Запитання 10

Дистрофічні зміни серцевого м'яза супроводжуються розширенням порожнин серця, зниженням сили серцевих скорочень, збільшенням об'єму крові, який залишається під час систоли в порожнині серця, переповнюванням вен. Для якого стану серця це характерно?

варіанти відповідей

Кардіосклероз

Тоногенная дилатація

Тампонада серця

Аварійна стадія гіперфункції і гіпертрофії

Міогенна дилатація

Запитання 11

Хворий, що страждає на хронічну обструктивну емфізему легенів, помер від легенево-серцевої недостатності. Які зміни можна виявити в серці?

варіанти відповідей

Гіпертрофію правого шлуночку серця

Гіпертрофію лівого шлуночку серця

Амілоїдоз

Великоосередковий кардіосклероз

Розриви серця

Запитання 12

При розтині трупа хворого 57 років, що страждав на гіпертонічну хворобу і помер від декомпенсації серцевої недостатності, виявлено збільшене серце з розширеними порожнинами (маса 550 г, товщина стінки лівого шлуночку 2,5 см). Мікроскопічно: кардіоміоцити значно збільшені в розмірах, з жировою дистрофією і гіперхромними бочкоподібними ядрами. Які з перерахованих патологічних процесів найбільш вірогідні в серці?

варіанти відповідей

Міокардит

Ексцентрична гіпертрофія

Концентрична гіпертрофія

Ангіогенний кардіосклероз

Кардіоміопатія

Запитання 13

Хворий 65 років прооперований в урологічному відділенні з приводу доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Під час операції виявлено, що стінка сечового міхура потовщена до 1 см. Це можна пояснити:

варіанти відповідей

Вікарною гіпертрофією

Гормональною гіпертрофією

Гормональною гіперплазією

Робочою гіпертрофією

Захисною гіперплазією

Запитання 14

У жінки 86 років, що страждала на атеросклероз судин головного мозку, на розтині виявлена атрофія кори головного мозку. Як називається ця атрофія за етіологією?

варіанти відповідей

Від тиску

Від дії фізичних і хімічних чинників

Нейротична

Дисфункціональна

Від недостатнього кровопостачання

Запитання 15

При розтині трупа жінки 69 років, яка тривалий час страждала на гіпертонічну хворобу, патологоанатом виявив, що обидві нирки щільної консистенції, значно зменшені в розмірах, поверхня їх дрібнозерниста. Про що свідчать ці зміни?

варіанти відповідей

Атрофія від недостатнього кровопостачання

Атрофія від тиску

Стареча атрофія

Атрофія дисфункціональна

Гіпоплазія

Запитання 16

На розтині у хворого, що помер, виявлена аденома передміхурової залози і великі нирки з різко збільшеними мисками і чашками, заповненими прозорою рідиною. Назвіть патологію у нирках

варіанти відповідей

Гломерулонефрит

Амілоїдоз

Гідронефроз

Туберкульоз

Пієлонефрит

Запитання 17

У 40-річного чоловіка зі стенозуючим (без метастазів) раком стравоходу визначаються наступні зміни: атрофія скелетних м'язів, жирової клітковини. Шкіра землисто-коричневого забарвлення, епідерміс стоншений, серце зменшене в розмірах. Міокард і печінка бурого кольору. Поставте діагноз

варіанти відповідей

Міастенія

Ракова кахексія

Бура атрофія

Хвороба Аддісона

Аліментарна кахексія

Запитання 18

У дитини 12 років, хворої на поліомієліт, скелетні м'язи слабкі, об'єм їх зменшений, шкіра суха, бліда. При морфологічному дослідженні біоптата м'яких тканин виявлені характерні морфологічні зміни. Визначте характер патологічного процесу в м'яких тканинах

варіанти відповідей

Гіпертрофія

Атрофія

Гіперплазія

Метаплазія

Гіпоплазія

Запитання 19

Підліток скаржиться на стоншування м'язів і зменшення об'єму гомілки, яке виникло після перелому стегнової кістки, що тривало не загоювався, без ушкодження нервів. Як називається така атрофія м'язів?

варіанти відповідей

Нейротична

Викликана недостатнім кровопостачанням

Викликана здавленням

Дисфункціональна

Від дії фізичних чинників

Запитання 20

Хворий на рак шлунку з множинними метастазами помер від ракової кахексії. Виділіть характерні зміни серця, виявлені на розтині

варіанти відповідей

Бура атрофія міокарду

Амілоїдна кардіомегалія

Дилятаційна кардіоміопатія

Гіпертрофічна кардіоміопатія

Тигрове серце

Запитання 21

При розтині трупа чоловіка з клінічним діагнозом «рак шлунку», відмічено: підшкірно-жировий шар помаранчевого кольору, товщина передньої черевної стінки складає 0,3 см. Макроскопічна картина відповідає:

варіанти відповідей

Нормі

Гормональній атрофії

Жировій дистрофії

Жировому некрозу

Загальній атрофії

Запитання 22

У дитини трьох років, у зв'язку з туберкульозним кокситом, правий тазостегновий суглоб знаходився в гіпсовій пов'язці упродовж 6 місяців. Після зняття пов'язки виявлено, що об'єм правого стегна на 7 см менший за лівий. В даному випадку йдеться про:

варіанти відповідей

Атрофію під тиском

Атрофію дисфункціональну

Атрофію нейротичну при денервації

Атрофію, викликану недостатністю

кровопостачання

Гіпоплазію

Запитання 23

Хворий з діагностованим раком шлунку помер унаслідок ракової кахексії. На розтині трупа були знайдені характерні зміни в серці. Як назвати таке серце?

варіанти відповідей

Волохате

Панцирне

Буре атрофічне

Тигрове

Бичаче

Запитання 24

При гістологічному дослідженні біопсії стінки бронха виявлено заміщення одношарового багаторядного миготливого епітелію на багатошаровий плоский. Який загальнопатологічний процес діагностував лікар?

варіанти відповідей

Метаплазія

Регенерація

Гіпертрофія

Організація

Гіперплазія

Запитання 25

У біоптаті бронха хворого, що зловживає палінням, в потовщеній слизовій оболонці виявлено хронічне запалення і трансформацію одношарового війчастого епітелію у багатошаровий плоский епітелій. Який з процесів найбільш вірогідний?

варіанти відповідей

Гіперплазія епітелію

Плоскоклітинний рак

Метаплазія

Лейкоплакія

Гіпертрофія епітелію

Запитання 26

У біоптаті слизової оболонки бронха у хворого на хронічний бронхіт були виявлені ділянки багатошарового плоского незроговілого епітелію. Діагностуйте патологічний процес в слизовій оболонці бронху

варіанти відповідей

Метаплазія

Атрофія

Гіперплазія

Дисплазія

-

Запитання 27

У хворого на хронічний цистит у біоптаті слизової оболонки сечового міхура разом з перехідним епітелієм виявлені вогнища багатошарового плоского незроговілого епітелію. Який процес лежить в основі описаних змін в епітелії?

варіанти відповідей

Дистрофія

Гіперплазія

Дисплазія

Метаплазія

Гіперкератоз

Запитання 28

У хворого на хронічний цистит у біоптаті слизової оболонки сечового міхура замість переходного епітелію виявлені вогнища багатошарового плоского незроговілого епітелію. Який процес лежить в основі описаних змін в епітелії?

варіанти відповідей

Дистрофія

Метаплазія

Гіперплазія

Дисплазія

Гіперкератоз

Запитання 29

У хворого, який упродовж тривалого часу зловживав тютюнопалінням, з'явився кашель з виділенням в'язкого слизу, слабкість після незначних фізичних навантажень, блідість шкірних покривів, за останні два місяці схуднув на 12,0 кг. При ендоскопічному дослідженні біоптата - діагноз: плоскоклітинний рак. Визначити характер патологічного процесу, який передував виникненню пухлини

варіанти відповідей

Гіпоплазія

Гіперплазія

Некроз

Метаплазія

Склероз

Запитання 30

Після травматичного ушкодження печінки з часом відбулося повне відновлення будови і функції печінки. Як називається такий вид регенерації?

варіанти відповідей

Неповна регенерація

Патологічна регенерація

Звичайна фізіологічна регенерація

Реституція

Субституція

Запитання 31

У хворого - глибока рвана рана з нерівними краями, покрита гноєм. У крайових відділах - соковита грануляційна тканина, яка не височіє над рівнем рани. Назвіть вид загоєння рани

варіанти відповідей

Загоєння первинним натягом

Загоєння вторинним натягом

Загоєння під струпом

Безпосереднє закриття дефекту епітеліальної тканини

Організація рани

Запитання 32

Хворий, 72 роки, що страждав на цукровий діабет, надійшов у хірургічне відділення з виразкою гомілки, що тривало не гоїться. Через 3 тижні лікування при огляді виразки її дно виглядає м'яким, соковитим, рожевого кольору, з дрібнозернистою поверхнею. Який гістологічний опис відповідає цьому процесу?

варіанти відповідей

Багато тонкостінних капілярів і проліферуючих клітин сполучної тканини

Велике поле некрозу. Скупчення сегменто-ядерних лейкоцитів

Багатошаровий плоский зроговілий епітелій

Наявність фібробластів і пучків колагенових волокон

Серед зрілої волокнистої сполучної тканини різко розширені судини

Запитання 33

У хворого з глибокою рваною раною з нерівними краями, покритою гноєм, в крайових відділах - соковита грануляційна тканина, яка не піднімається над рівнем рани. Назвіть вид загоєння рани

варіанти відповідей

Загоєння вторинним натягом

Загоєння первинним натягом

Загоєння під струпом

Безпосереднє закриття дефекту епітеліальною тканиною

Організація рани

Запитання 34

У хворого цукровим діабетом після оперативного втручання - розтину абсцесу в області задньої поверхні шиї, загоєння рани відбувалося упродовж півтора місяця, з рани постійно відділявся гнійний вміст. Після загоєння рани на її місці утворився грубий рубець. Загоєння рани відбувалося за типом:

варіанти відповідей

Під струпом

Епітелізації

Вторинного натягу

Первинного натягу

Змішаним

Запитання 35

У патоморфологічне відділення доставлений шматочок тканини з краю хронічної виразки шлунку. При гістологічному дослідженні у ньому виявлено: некроз, грануляційна тканина, надмірний розвиток волокнистої сполучної тканини і метаплазія епітелію. Який вид компенсаторно-пристосувального процесу має місце?

варіанти відповідей

Гіпертрофія

Фізіологічна регенерація

Репаративна регенерація (субституція)

Репаративна регенерація (реституція)

Спотворена регенерація з порушенням зміни фаз

Запитання 36

У хворого з ампутованою нижньою кінцівкою в куксі з'явилися болючі вузлики. При мікроскопічному дослідженні виявлена постампутаційна неврома. Назвіть загальнопатологічний процес, з яким пов'язаний розвиток невроми

варіанти відповідей

Запалення

Повна репаративна регенерація

Неповна репаративна регенерація

Метаплазія

Патологічна регенерація

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест