Про яку історичну пам"ятку йде мова..."Збудував він церкву гарну й ошатну. Будівля її була влаштована так: чотири склепіння; у кожному куті — арка, що стояла на чотирьох людських головах, вирізьблених якимось майстром. Три вікна були прикрашені римським склом (вітражами — Авт.); при вході до вівтаря стояли два стовпи з цілого каменю, а над ними — склепіння і купол, прикрашений золотими зірками на лазурі. Підлога всередині була відлита з міді й чистого олова, і блищала вона, мов дзеркало… Візерунки, різнобарвні й золоті, зроблені умільцем Овдієм… Скульптурні прикраси були пофарбовані всіма кольорами і золотом. Зовнішні фрески були надзвичайно гарні… Ікони дивовижні… Він (Данило — Авт.) прикрасив ікони, що привіз із Києва, коштовним камінням і золотим бісером… Дзвони він привіз із Києва, а інші були відлиті тут…"
При церквах, особливо при монастирях, єпископських кафедрах існували школи. До них приймали хлопчиків із ...років.
Найбільш ранньою літописною пам’яткою краю є..... , написана 1097 р. невідомим автором. У ній розповідається про трагічну долю теребовлянського князя Василька Ростиславича, якого осліпив волинський князь
Яскравим виразником галицької архітектурної школи, яка багато запозичувала з поширеного у Європі романського стилю є Успенський собор у Галичі, збудований Ярославом Осмомислом (1157 р.) Вкажіть на нього?
Від кінця ХІІІ ст. на Волині під впливом західноєвропейської оборонної архітектури починається будівництво нового типу оборонних споруд — мурованих «веж-стовпів». Яку ще назву мали ці «вежі-стовпи»?
Розгляньте фреску з каплиці Святої Трійці в Любліні (Польща).Яку подію відображено?
Центральною темою «Галицько-Волинського літопису» є
Іконостас —
На Волині та в Галичині постали власні школи іконопису. Його розквіт припадає на
Найстарішою іконою, що збереглася в Галичині, є ..... (кінець ХІІ — початок ХІІІ ст.). Вона була знайдена в 1930 р. в церкві Святого Миколая поблизу Старого Самбора, але до науковців потрапила лише в 1983 р. На ній зображені фігури святих підкреслено видовжених пропорцій із малими головами. Одяг святих зображений у темних тонах. Серед них виділяється постать великомученика Георгія (Юрія Змієборця).
Яскравим зразком скульптури цієї доби є ... ХІІІ ст., який зображує Святого Дмитрія
Мистецтво Галицько-Волинського князівства представлене і книжковою мініатюрою, розквіт якої припадає на ХІІІ ст. Нечисленні збережені мініатюри рукописів належать виключно до високопрофесійних зразків. Найдавнішим ілюстрованим рукописом галицьковолинської традиції, що зберігся до нашого часу, є .... (1164 р.), у якому містяться чотири мініатюри євангелістів на тлі обладнання книгописної майстерні.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома