Фельдшер швидкої допомоги доставив породiллю в пологове вiддiлення. Що необхiдно зробити при кровотечi в пологах, якщо плацента вiддiлилась, а послiд не видiлився?
До першовагiтної у термiнi 38 тижнiв був викликаний фельдшер ФАПу. Об’єктивно: перейми через 10 хвилин по 30-35 секунд, що розпочалися 3 години тому. Положення плода поздовжнє, голiвка плода притиснута до входу у малий таз. Навколоплiднi води не виливались. У якому перiодi пологiв перебуває родiлля?
При профобстеженнi на ФАПi у жiнки 40-ка рокiв була виявлена безсимптомна фiбромiома матки розмiром 7-8 тижнiв вагiтностi. Яка тактика ведення пацiєнтки?
У третьому перiодi пологiв пройшло бiльше 30-ти хвилин, Ознаки вiдшарування плаценти позитивнi. Зовнiшнi прийоми видалення послiду неефективнi. Яка повинна бути подальша тактика?
Жiнка 25-ти рокiв на 8-му добу пiсля пологiв звернулася до фельдшера зi скаргами на бiль в лiвiй молочнiй залозi, пiдвищення температури. При оглядi залоза гiперемована, в верхньо-зовнiшньому квадрантi пальпується iнфiльтрат. Що запiдозрила акушерка?
Фельдшер здоровпункту проводить бесiду серед робiтниць цукрового заводу.
Як слiд вiдповiсти на запитання: в якому вiцi починається клiмактеричний перiод?
Фельдшер ФАПу проводить зовнiшнє акушерське обстеження вагiтної 30-ти
рокiв. Вкажiть, де вiн повинен покласти стетоскоп при першiй позицiї, щоб найкраще вислухати серцебиття плоду:
Новонародженiй дитинi проводять непрямий масаж серця. На скiльки сантиметрiв углиб слiд натискати на груднину?
Родiлля в I перiодi пологiв. Виникла загроза розриву матки. Вказати першочерговi заходи невiдкладної долiкарської допомоги:
Повторновагiтна народила на дому живу доношену дитину. Пiсля народження дитини пройшло 30 хвилин. Ознаки вiддiлення плаценти вiдсутнi. Кровотечi з пологових шляхiв немає. Яка тактика фельдшера ШМД?
До фельдшера ФАПУ звернулась жiнка 25-ти рокiв, яка скаржиться на затримку мiсячних. В анамнезi 2 пологiв.При гiнекологiчному оглядi: шийка ”бочкоподiбна”, матка в anteflexio, тiло матки збiльшене до 5 тижнiв, безболiсне. Придатки не пальпуються. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Доношена дитина народилася з оцiнкою по шкалi Апгар 3 бали. Самостiйне дихання нерегулярне, рiдкi вдихи, ЧСС- 100/хв. Пiсля народження голiвки вiдсмоктано рiдину з носа та рота. Яким має бути перший етап подальшої реанiмацiї?
Каретою швидкої допомоги в гiнекологiчний стацiонар доставлена 23-х рiчна жiнка зi скаргами на рiзкий бiль внизу живота, який iррадiює у пряму кишку. Була втрата свiдомостi. Бiль виник раптово пiсля затримки менструацiї. Об’єктивно: шкiра блiда, холодний пiт, пульс частий, слабого наповнення, живiт здутий. Позитивний симптом ЩоткiнаБлюмберга. Який попереднiй дiагноз?
До фельдшера ФАПу звернулася вагiтна 26-27 тижнiв зi скаргами на набряки гомiлок, передньої черевної стiнки. АТ- 160/105 мм рт.ст., протеїнурiя - 0,1 г/л. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
У вагiтної при зовнiшньому акушерському дослiдженнi дно матки визначається на рiвнi мечоподiбного вiдростку, у правiй бiчнiй сторонi матки - гладенька, широка частина плода, у лiвiй - дрiбнi частини. Передлегла частина крупна, щiльна. Серцебиття плоду прослуховується справа нижче пупка. Визначте положення i позицiю плода:
Швидку допомогу викликано до залiзничної станцiї, де очiкується прибуття потягу з родiллею. Пiд час огляду родiллi фельдшером дiагностовано повне нiжне передлежання плода. Яку допомогу надасть фельдшер в пологах?
При оглядi шийки матки за допомогою дзеркал фельдшер ФАПу звернув увагу на цiанотичнiсть шийки матки та пiхви. Ознакою чого це являється?
У породiллi на 11-ту добу пiсляпологового перiоду спостерiгається гiпертермiя 39oC, болi в правiй молочнiй залозi. Загальний стан - середньої важкостi. При пальпацiї виявлено ущiльнення в молочнiй залозi з дiлянкою розм’якшення та флюктуацiї посерединi. Яка тактика фельдшера ФАПу?
Фельдшер ШМДприбув на виклик до хворої зi скаргами на рiзкий бiль внизу живота справа, запаморочення. Остання менструацiя 2 тижнi тому. Об’єктивно: шкiра блiда, АТ- 80/60 мм рт.ст., Ps- 92/хв. Живiт напружений, болючий бiльше справа в нижнiх вiддiлах. Симптом Щоткiна-Блюмберга позитивний в нижнiх вiддiлах живота. Який найбiльшiмовiрний дiагноз?
На профiлактичному оглядi фельдшер виявив у жiнки 23-х рокiв на шийцi матки оксамитового вигляду виразку. Дiагноз: ерозiя. Який метод iнструментального обстеження треба використати для пiдтвердження дiагнозу?
До фельдшера ФАПу звернулась вагiтна в термiнi 35 тижнiв за консультацiєю. При оглядi фельдшером визначено: голiвка плоду злiва, серцебиття вислуховується на рiвнi пупка, передлегла частина вiдсутня. Фельдшер повинен направити вагiтну:
На ФАП звернулася жiнка 23-х рокiв iз затримкою менструацiї на 2 тижнi, кровомажучi видiлення з пiхви. Фельдшер запiдозрив порушену позаматковувагiтнiсть, так як пiд час огляду пацiєнтка втратила свiдомiсть. Яке обстеження пiдтвердить цей дiагноз?
При дослiдженнi мазка пiхвового вмiсту на визначення ступеня його чистоти, виявлено: паличок Додерлейна мало, багато лейкоцитiв, переважно кокова флора, реакцiя вмiсту пiхви слабколужна. Це характерно для такого ступеню чистоти пiхви:
. Вагiтна 19-ти рокiв звернулася до фельдшера ФАПу, щоб стати на облiк по вагiтностi. При вимiрюваннi зовнiшнiх розмiрiв тазу отриманi данi: 26-29-30-20. Який таз у жiнки?
Пацiєнтка 22-х рокiв звернулася до фельдшера здоровпункту з приводу попередження небажаної вагiтностi. Жiнка в шлюбi, має двох дiтей. Обстежена, гiнекологiчних захворювань не виявлено. Який метод контрацепцiї найдоцiльнiше рекомендувати данiй пацiєнтцi?
Який з методiв ведення пологiв слiд обрати, якщо у родiллi з кровотечею встановлено дiагноз центрального передлежання плаценти?
Оглядаючи жiнку з термiном вагiтностi 26 тижнiв, фельдшер ФАПу дiагностував початок передчасних пологiв. З метою профiлактики дистрессиндрому вiн введе:
Пiд час зовнiшнього акушерськогообстеження виявлено: положення плода повздовжнє, I позицiя, переднiй вид, головне передлежання. Визначте мiсце найкращого вислуховування серцебиття
плода:
Фельдшера швидкої допомоги викликано до родiллi, яка скаржиться на сильнi
болючi перейми. При оглядi неспокiйна,контракцiйне кiльце високо i косо розмiщене, матка у формi пiщаного годинника, зовнiшнi статевi органи набряклi. Яке ускладнення можна припустити?
Фельдшер пункту охорони здоров’я промислового пiдприємства проводить бесiду з жiнками. Для прикладу використав наступний випадок: у пацiєнтки 32-х рокiв при обстеженнi виявлено непрохiднiсть маткових труб. В анамнезi: 2 артифiцiальнi аборти. Дiтей немає. У шлюбi 3 роки, вагiтностей не було, статеве життя регулярне, без контрацепцiї. Яке з виявлених в анамнезi захворювань може бути
причиною безплiддя?
До приймального вiддiлення гiнекологiчного стацiонару бригадою швидкої допомоги доставлено жiнку 28-ми рокiв зi скаргами на рiзкий бiль внизу живота, короткочасну втрату свiдомостi вдома, незначнi кров’янистi видiлення iз статевих шляхiв. Затримка менструацiї - 7 днiв. До якого додаткового методу потрiбно пiдготувати жiнку для уточнення дiагнозу?
До ФАП звернулася хвора зi скаргами на рiзкий переймоподiбний бiль внизу живота. При проведеннi дворучного дослiдження виявлена справа у малому тазi пухлина круглої форми з рiвною поверхнею, рухлива, болюча при подразненнi очеревини. Який попереднiй дiагноз фельдшера?
До фельдшера ШМД звернулася жiнка 20-ти рокiв зi скаргами на рiзкий бiль внизу живота, що iррадiює у пряму кишку, крижi. Була короткочасна втрата свiдомостi. Об’єктивно: шкiра блiда, АТ- 80/60 мм рт.ст., пульс - 91/хв., затримка менструацiї - 20 днiв. Живiт рiзко болючий у нижнiх вiддiлах, симптом ЩоткiнаБлюмберга позитивний. Який прiоритетний метод дiагностики даної патологiї?
Пацiєнтка 49-ти рокiв звернулася зi скаргами на кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв пiсля статевих зносин. В анамнезi: вагiтностi - 4: пологiв - 2; абортiв - 2. Другi пологи ускладнилися розривами шийки матки. Останнiй раз була у гiнеколога 6 рокiв тому. Гiнекологiчний статус - вульва розвинена правильно. В дзеркалах: стiнки пiхви чистi. Шийка у виглядi ”цвiтної капусти”, кровить на дотик. В ходi дворучного дослiдження: тiло матки i придатки без особливостей, iнфiльтратiв i пухлинних утворень у малому тазi немає. Оцiнiть ситуацiю:
Пацiєнтка, 45-ти рокiв звернулася до ФАП. Скарги на кров’янистi видiлення з пiхви протягом 3-х тижнiв, що виникли пiсля 1,5-мiсячної затримки менструацiї. Турбують припливи жару. Менструацiї з 12-ти рокiв, встановилися за 1 рiк, по 4 днi, через 28 днiв, помiрнi, безболiснi. Протягом останнiх 8-ми мiсяцiв спостерiгалися затримки менструацiй, пiсля чого вiдновилися, але стали рясними й тривалими. В ходi гiнекологiчного дослiдження: змiн не виявлено. Оцiнiть ситуацiю:
У пологовий будинок бригадою швидкої допомоги доставлено непритомну жiнку пiсля трьох нападiв судом при термiнi вагiтностi 32 тижнi. Стан тяжкий, АТ- 180/120 мм рт.ст., анурiя. Серцебиття плоду глухе, 142/хв. Шийка матки вiдхилена дозаду, щiльна, канал шийки матки закритий, води не виливалися. Яка тактика ведення вагiтної?
Хвора 23-х рокiв звернулася на прийом до жiночої консультацiї зi скаргами на видiлення з пiхви з неприємним запахом, свербiння в дiлянцi зовнiшнiх статевих органiв. В ходi гiнекологiчного огляду: слизова оболонка пiхви гiперемована, на дотик кровоточить, видiлення бiлозеленi, пiнiстi, значнi. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Дiвчинка 12-ти рокiв звернулася до фельдшера ФАПу зi скаргами на бiль у дiлянцi промежини, кровотечу зi статевих шляхiв. З анамнезу: 12 годин тому забилася, впавши з велосипеда. Об’єктивно: у дiлянцi правої малої соромiтної губи наявна рана, що слабко кровоточить, пальпаторно - до 3 мм завглибшки, 2 завдовжки. Встановiть дiагноз:
Фельдшера швидкої невiдкладної допомоги викликано до вагiтної у якої проходять пологи вдома. Потуги через 2-3 хвилини, по 45-50 сек. В ходi обстеження прийомом Пiскачека голiвка легко досягається на вiдстанi 2-2,5 см вiд статевої щiлини. Яку тактику має обрати фельдшер для подальшого ведення родiв?
У новонародженої дитини спостерiгається пухлина в дiлянцi кiсток черепа. Пухлина не виходить за межi шва. Рiзко вiдмежована вiд нормальної кiстки ущiльненим i трохи пiднятим над її рiвнем валиком. Яку пологову травму можна припустити?
Визначте, який термiн гестацiї вагiтної є перiодом ризику для розвитку природженої вади серця i судин у разi дiї несприятливих чинникiв навколишнього середовища:
В жiночiй консультацiї пацiєнтцi рекомендували обстеження. Який метод дослiдження функцiональної активностi яєчникiв пацiєнтка може застосувати вдома?
До фельдшера ФАП звернулася вагiтна в термiнi 36 тижнiв, у якої з’явилися набряки на нижнiх кiнцiвках. Об’єктивно: АТ- 160/100 мм рт.ст., вираженi набряки на нижнiх кiнцiвках та переднiй черевнiй стiнцi, в сечi бiлок. Чим ускладнився перебiг даної вагiтностi?
Жiнка 27-ми рокiв звернулася до фельдшера ФАПу за консультацiєю. Скарг немає. Протягом останнiх 3-х рокiв приймала протизаплiднi гормональнi контрацептиви. На даний час припинила їх прийом i намагається завагiтнiти. Менструальний цикл 34 днi, регулярний. Який день її циклу є найсприятливiшим для виникнення вагiтностi?
До пологового будинку надiйшла родiлля з переймами по 20 секунд через 5- 6 хв. Води не вiдходили, термiн вагiтностi 38 тижнiв. Серцебиття плоду - 130/хв.Через 2 години спостереження перейми стали коротшi, по 10-15 секунд, паузи мiж ними по 8-10 хв. Серцебиття плоду - 180/хв. Яка аномалiя пологової дiяльностi виникла в даному випадку i що необхiдно зробити?
На початку II перiоду пологiв родiлля зблiдла, пульс - 105/хв., слабкого наповнення, АТ- 85/50 мм рт.ст. Пiд час огляду: матка в гiпертонусi, рiзко болюча в дiлянцi дна матки справа, асиметрична, серцебиття плоду глухе, аритмiчне. Води пiдтiкають, забарвленнi кров’ю. Про яку патологiю йде мова?
У пологовiй залi перебуває породiлля, яка годину тому народила живого доношеного хлопчика вагою 3900 г. Жiнка скаржиться на запаморочення, слабкiсть. Пiд час огляду: спостерiгається блідість шкiрних покривiв та слизових оболонок, АТ- 100/70 мм рт.ст., Ps- 96/хв., iз статевих шляхiв порцiями видiляється кров, що утворює згустки.
Яке ускладнення виникло у породiллi?
У жiнки 25-ти рокiв скарги на рiзкий гострий бiль внизу живота, запаморочення. Остання менструацiя 2 тижнi тому, своєчасна, без особливостей. Тест на вагiтнiсть негативний. Клiнiчна картина характерна для:
До гiнекологiчне вiддiлення надiйшла хвора 24-х рокiв зi скаргами на болi внизу живота, кров’янистi видiлення, to- 38, 2. 4 днi тому було проведено штучне переривання вагiтностi при термiнi в 7-8 тижнiв. В ходi бiмануального обстеження матка збiльшена та болюча. Поставте дiагноз:
Фельдшера швидкої допомоги викликали до родiллi: I перiод пологiв, передбачувана маса плода - 4500 г, на висотi болючих перейм виник рiзкий бiль, пологова дiяльнiсть припинилась. Родiлля блiда. Якiй патологiї вiдповiдає дана клiнiчна картина?
До першовагiтної у термiнi 38 тижнiв був викликаний фельдшер ФАПу. Об’єктивно: перейми через 10 хвилин по 30- 35 секунд, що розпочалися 3 години тому. Положення плода поздовжнє, голiвка плода притиснута до входу у малий таз. Навколоплiднi води не виливались. У якому перiодi пологiв перебуває родiлля?
До фельдшера здоровпункту промислового пiдприємства звернулась робiтниця 36-ти рокiв iз скаргами на загальну слабкiсть, бiль i вiдчуття розпирання у правiй статевiй губi. Об’єктивно: температура - 37,5C; зовнiшнi статевi органи гiперемованi, права велика статева губа набрякла, гiперемована, болюча. Видiлення iз пiхви гнiйнi. Iз приводу якого захворювання необхiдно скерувати пацiєнтку у гiнекологiчне вiддiлення?
У породiллi 30-ти рокiв у ранньому пiсляпологовому перiодi виявлено кровотечу iз зовнiшнiх статевих органiв. Жiнка народила дiвчинку вдома - 4540 г. Пологи були повторнi, стрiмкi, розрив промежини при перших пологах. В анамнезi: кандидознi кольпiти. При об’єктивному дослiдженнi фельдшером ФАПу виявлено: розрив слизової пiхви i розрив промежини до ануса. Вкажiть степiнь розриву промежини:
На ФАП звернулась вагiтна, 20-ти рокiв в термiнi вагiтностi 20 тижнiв, зi скаргами на набряки на нижнiх кiнцiвках, животi, головний бiль, погiршення зору. Об’єктивно: загальний стан важкий, артерiальний тиск - 170/100 мм рт.ст. на обох руках, бiлок сечi - 5,0 г/л. Пiд час огляду з’явився напад судом. Про яку патологiю ви подумали?
Жiнка 22-х рокiв, що годує груддю, звернулась на ФАП зi скаргами на пiдвищену температуру тiла до 39oC, бiль у груднiй залозi, слабкiсть, головний бiль. Об’єктивно: грудна залоза збiльшена в об’ємi, шкiра гiперемована, пальпаторно - болюча, збiльшенi пiдпахвовi лiмфатичнi вузли. Ваш дiагноз:
При зовнiшньому акушерському обстеженнi вагiтної в термiнi 38 тижнiв фельдшер ФАПу визначив над входом в малий таз округлу, помiрної щiльностi балотуючу частину плода. Спинка плода злiва. Яка це позицiя та передлежання плода?
Пацiєнтка 15-ти рокiв. Менархе в 13 рокiв. Статевi контакти заперечує. Менструацiї у дiвчинки нерегулярнi, з затримками. Чергова кровотеча бiльш рясна, триває 16 днiв, настала пiсля 3-х тижневої затримки. При оглядi дiвчинка блiда, Нb- 70 г/л. З пiхви ряснi кров’янистi видiлення з дрiбними згустками. При ректальному дослiдженнi визначається маленька матка, безболiсна, рухома. Придатки не пальпуються. Визначте тип кровотечi:
Повторновагiтна, термiн вагiтностi 8 тижнiв, скаржиться на ниючi болi внизу живота i кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Пiхвове дослiдження: канал шийки матки пропускає палець, в ньому визначаються елементи плодового яйця. Величина матки не вiдповiдає термiну вагiтностi. Придатки матки не визначаються. Кровотеча рясна. Оцiнiть ситуацiю:
У передпологовiй палатi знаходиться першородiлля 22-х рокiв з нормальною пологовою дiяльнiстю. Стан родiллi i плода задовiльний. Положення плода поздовжнє. Передлежить голiвка, притиснута до входу в малий таз. Спинка розташована до лiвого боку матки. Вкажiть найкраще мiсце вислуховування серцебиття плода:
Хвора 42 роки, звернулась зi скаргами на бiль внизу живота, нудоту, блювання, що з’явились пiсля рiзких рухiв. Об’єктивно: напруження м’язiв черевної стiнки, симптоми подразнення очеревини позитивнi. Вагiнальне обстеження: матка не збiльшена, лiворуч вiд матки пальпується утвiр 7-8 см в дiаметрi, округлої форми, щiльно-еластичної консистенцiї, рiзко болючий при змiщеннi. Який дiагноз є найбiльш ймовiрний?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома