Яка російська правителька ліквідувала Гетьманщину в 1764 році, Запорозьку Січ у 1775 р., Кримське ханство в 1783 р. та приєднала ці землі до володінь своєї імперії?
Які дві події відбулись о один рік (ОБЕРІТЬ ДВІ ПРАВИЛЬНІ ВІДПОВІДІ):
В якому році було видано цитований документ?
«Преобразование их (татар) в вольную область, при неспособности их ко вкушению плодов таковой свободы, служит ко всегдашним для нас беспокойствам, убыткам и утруждению войск наших.. И для того … решились Мы взять под державу Нашу полуостров Крымский»
В якому році Кримське ханство було визнано незалежним від Османської імперії?
Останнім кошовим отаманом був:
18.. Які соціально-економічні зміни відбулися в останній чверті XVIII ст.?
Назвіть дату ліквідації Запорізької Січі:
Які з наведених територій відійшли до Російської імперії в результаті російсько-турецьких війн другої половини XVIII ст.?
Яку назву отримав мирний договір, який завершив чергову російсько-турецька війну у 1774 році?
Про кого йде мова?
Із 1774 р. - правитель Півня України. Був одним з ініціаторів ліквідації Запорозької Січі. Він сприяв переселенню на нові землі людей. Під його керівництвом будувалися фортеці, порти, російський торговельний Чорноморський флот. У 1787 р. за указом Катерини II «на згадку подвигу його в приєднанні області Таврійської до Російської імперії і зусиль у заселенні та відбудові цієї області» до його прізвища додавалося слово «Таврійський».
Південноукраїнські землі, які колонізувала Російська імперія після ліквідації Запорізької Січі та Кримського ханства називалися (таку назву матиме адміністративно-територіальна одиниця створена для контролю над цими регіонами)…
Назву якої установи пропущено в уривку історичного джерела?
"Після всемилостивішого від нас звільнення графа Розумовського, за його проханням,з чину гетьманського наказуємо нашому Сенатові для належного управління в Малій Росії створити там Малоросійську колегію, в якій бути головним нашому генералу графу Рум’янцеву...»
Встановіть хронологічну відповідність:
1. Проведення Генерального опису Малоросії.
2. Остаточно зруйновано Запорозьку Січ.
3. Ліквідація Генерального суду, полкового і сотенного правління.
4. Проведено секуляризацію монастирських маєтків.
5.Ліквідовано козацькі полки на Слобожанщині.
6. Жалувана грамота дворянству.
7.Остаточне закріпачення селян.
8. Ліквідовано полково-сотенний устрій Лівобережної Гетьманщини.
Фортеця, а також місто навколо неї, центр самостійної округи Війська Запорозького, і сама округа
Хто очолював російське військо, яке захопило і зруйнувало Запорізьку Січ
Йому судилося прожити довгий вік. Про нього кажуть, що своїм життям він поєднав три століття: народився в 17 ст., пережив 18-те й помер у 19 ст. - у віці 112 років. Останніх десять років існування Січ обирався кошовим отаманом. Помер на Соловках. Про кого йде мова?
Велика козацька садиба з кількома житловими і господарськими будівлями
Що відбулося з українським козацтвом після ліквідації Запорізької Січі?
Коли відбулися події, про які йдеться в історичному джерелі?"...Ми захотіли через це оголосити всім вірнопідданим цілої нашої імперії, що Запорозька Січ остаточно зруйнована, з викоріненням на майбутнє й самої назви запорозьких козаків, за образу нашої імператорської величності, за зухвалі вчинки цих козаків і за неслухняність до наших височайших повелінь".
Дорадчий орган при ханові називався:
В межах якої імперії існувало Задунайське козацтво?
Російсько-турецькі війни XVIII ст. спричинили:
Установіть послідовність подій.
А Остаточна ліквідація гетьманства
Б Ліквідація Кримського ханства
В Знищення Запорозької Січі
Г Підписання Кючук-Кайнарджийського договору
Укажіть за уривком з історичного джерела, яке доручення виконав генерал.
«Нашому генералу-поручику Текелю з довіреними нашими військами... без будь-якого опору з боку козаків, тому що були оточені з усіх боків... у цілковитому порядку... найспокійнішим чином виконати доручену йому справу, уникаючи, наскільки це можливо, кровопролиття...»
Коли відбулася подія, описана в уривку з історичного джерела?
«І для того з обов’язку, що належить нам, піклування про благо і велич Вітчизни, прагнучи користь і безпеку його утвердити, як і рівно мати засіб, назавжди віддаляючий неприємні причини, що збурюють вічний мир між імперіями Російською і Османською укладений, який ми назавжди зберегти щиро бажаємо, не менш і в заміну і відшкодування збитків наших, вирішили ми взяти під державу нашу півострів Кримський, острів Тамань і всю Кубанську сторону».
Друга Малоросійська колегія була скасована царським урядом, оскільки:
На території якого регіону України в другій половині XVIII ст. царський уряд заснував Нову Сербію, Слов’яно-Сербію та Новослобідський козацький полк?
Набіги кримських татар на українські землі тривали до:
За підсумками російсько-турецької війни 1768—1774 рр. Кримське ханство:
На могилі якого історичного діяча викарбувано такі рядки: «Здесь погребено тело в Бозе почившего кошевого атамана казаков бывшей некогда Запорожской грозной Сечи, сосланного в сию обитель в 1776 году на смирение. Будучи освобожден, сам не пожелал оставить обитель, в коей обрел душевное спокойствие»?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома