Вітаю вас, випускники, Ось ви і виросли. А якісь сім років тому ви були зовсім іншими: маленькими, пухнастими, галасливими, активними, непосидючими, хвилювалися за кожну оцінку, гарно писали у зошитах... А зараз - дорослі, вишукані, серйозні, модні, гламурні, і, вірю, що все ж таки розумні. ТОЖ ОСЬ ВІН, ОСТАННІЙ ТЕСТ ДЛЯ ВАС.
ТЕМА: ЛЮДИНА ТА ПОШУКИ СЕНСУ ІСНУВАННЯ В ПРОЗІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ
1.Світовий прогрес др.пол ХХ ст зумовлений бурхливим розвитком науки і техніки, що, звичайно, знайшло відображення в літературі. Відмічається тенденція до інтелектуалізації літератури, яка виявляється у:
2. Це напрям у філософії й течія модернізму, у якій джерелом художнього твору є митець, який виражає життя особистості, створюючи художню дійсність, що розкриває таємницю буття. (Вища цінність у цій філософії - свобода особистості. Людина - вільна істота, відповідальна за вибір власної долі!!!!)
Назвіть цей напрям
3.Про цього митця, чоловіка критик Ван Вік Брукс написав так: "Він був Марком Твеном двадцятого століття і Байроном двадцятого століття, але він був, безперечно, великим письменником, великим майстром прози, що відкрив стиль, котрий більше вплинув на літературу нашого часу, ніж стиль будь-якого іншого письменника". Про кого йде мова?
3.У повісті-притчі "Старий і море" американського письменника Е.Хемінгуея зображений старий рибалка Сантьяго, мета життя якого
4. Хемінгуей, досліджуючи проблему "людина і природа", говорить про те, що вони не можуть існувати одне без одного. Між ними вічний двобій і водночас вони єдині. Яка позиція старого Сантьяго стосовно того, чим є для нього море?
5. Хемінгуей говорить про те, що старому Сантьяго не снилися ні шторми, ні визначні події, ні жінки, ні велика риба, йому снилися
6. Яка була найсумніша рибальська пригода в житті старого Сантьяго?
7. Хемінгуей у повісті "Старий і море" пише: "І все-таки я здолаю її, - сказав він, - хоч яка вона ...." Закінчіть речення
8. Старий Сантьяго, пливучи за пійманою рибиною, згадував про поєдинок з дуженним негром із Сьєнфуегоса, що був найпершим силачем у тамтешньому порту. Після цього поєдинку старого стали називати "чемпіоном". Скільки часу тривав поєдинок між старим та його напарником?
9. Повість-притча "Старий і море" має багату символіку. Символом чого є леви?
10. Надзвичайно важливою подією в житті Г.Маркеса було його знайомство з творчістю одного письменника. Причитавши його твір, який ви читали також, він вигукнув: "Чорт його забирай, я не знав, що таке можливо...я думав, що так заборонено писати!" Про якого письменника та його твір йде мова?
11.У творі Маркеса "Стариган з крилами" Єлисенда втомилася прибирати з подвір'я сміття, яке наносили люди, щоб подивитися на ангела, і вирішила брати з кожного, хто захидив до двору...
12.Крім "Старига з крилами" Маркес створив цілу низку цікавих і повчальних творів. Які із названих творів належать перу Маркеса?
До представників «срібної доби» належали поети:
A) О.Блок, А.Ахматова, В.Маяковський, Б.Пастернак;
Б) А.Ахматова, Р.М.Рільке, Гарсіа Лорка;
B) В.Маяковський, Гарсіа Лорка, Р.М.Рільке, Т.С.Еліот;
Г) Гійом Аполлінер, Б.Пастернак,0. Блок.
Підберіть найбільш вдалий опис вірша Пауля Целана «Фуга смерті»:
A) модерністський вірш, насичений образами-шифрами, являє собою емблему ІІ світової війни;
Б) символістський вірш, насичений образами-символами, написаний від імені в`язнів концтабору;
B) вірш, написаний у напрямі імпресіонізму, оскільки у ньому – враження самого автора від побаченого під час ІІ світової війни;
Г) вірш романтичного напряму, виражає почуття автора щодо страждань свого народу.
Б.Пастернак отримав Нобелівську премію за:
A) роман «Доктор Живаго»;
Б) поетичну збірку «На ранніх поїздах»;
B) усю творчість;
Г) поетичну збірку «Сестра моя - життя».
1911 року молоді поети утворили «Цех поетів» і оголосили себе акмеїстами. До цього «цеху» входили:
A) Р.М.Рільке, М.Гумільов, А. Ахматова, Б.Пастернак;
Б) Т.С.Еліот, Гарсіа Лорка, О.Мандельштам, С.Городецький;
B) М.Гумільов, О.Блок, В.Маяковський, Гарсіа Лорка;
Г) М.Гумільов, А.Ахматова, О.Мандельштам.
Фраза: «Він лежав на твердій, схожій на панцир спині і, коли трохи підводив голову, бачив свій дугастий, рудий, поділений на кільця живіт…» з твору:
А) «Старий і море»;
Б) «Стариган із крилами»;
В) «Перевтілення»;
Г) «Злочин і кара».
Декаданс це:
A) період , позначений настроями безнадії, розчарування, занепадом життєвих сил.;
Б) модерністська течія в російській поезії 10-20-х років 20 ст., що разом із футуризмом виникла як реакція на кризу символізму.;
B) напрям, де головним є культ почуттів людини; увага до особистості, її індивідуальних рис;
Г) основою мистецької творчості цього напряму є символ — таємна ідея, прихована у глибині всіх навколишніх, а також і потойбічних явищ.
Історія Сантьяго (за повістю Е.Хемінгуея «Старий і море»)
побудована як:
A) сновидіння головного героя;
Б) перебіг думок і переживань героя, показ дії;
В) спогади рибалки про двобій з рибою, акулами;
Г) безпосередня розповідь про подію, опис дії.
Футуризм - це:
А) загальна назва кризових явищ у мистецтві і культурі кінця XIX - початку XX ст.;
Б) літературно-мистецький напрям кінця XIX - початку XX ст.;
В) одна з течій авангардизму, яка за допомогою здебільшого екстравагантних художніх засобів піддавала сумніву вічні цінності й традиції як у мистецтві, так і взагалі в житті;
Г) літературна течія, представники якої поставили собі за мету повернути поетичному слову його конкретне, «свідоме» значення, втрачене в символізмі з його «безмежним» словом-символом.
Поезія «Міст Мірабо» є одним із найвідоміших творів:
A) Ш.Бодлера;
Б) Г.Аполлінера;
B) П.Верлена;
Г) О.Блока.
Поезія, що стала справжнім символом «срібної доби» і починається зі слів «Мело, мело по всій землі, Мело, сніжило...» має назву:
A) «Свіча горіла»;
Б) «Зимова ніч»;
B) «Мело, мело по всій землі»;
Г) «Зимова казка».
Хто з персонажів роману «Майстер та Маргарита» М.Булгакова «завжди бажає зла, але вічно творить благо»?
А) Ієшуа;
Б) Іуда;
В) Понтій Пілат;
Г) Воланд.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома