На прийомі у фельдшера дівчинка 1 року. Назвіть частоту серцевих скорочень для дитини цього віку.
У дитини 2-х років дихання стало гучним, його чути на відстані, з’явився приступоподібний, гавкаючий кашель. Такі симптоми спостерігаються при:
Мама дитини віком 3-х років поскаржилась, що у її доньки два дні тому підвищилась температура тіла до 37,8ºС, вологий малопродуктивний кашель. При об’єктивному обстеженні фельдшер виявив: вкорочення перкуторного звуку, крепітуючі хрипи справа. Яке захворювання можна запідозрити?
В стаціонар поступила дитина 15 років зі скаргами на біль в епігастральній області живота, нудоту. Яке обстеження необхідно провести для встановлення діагнозу?
Дівчинка 10 років звернулась до фельдшера з приводу ниючого болю у правому підребер’ї, поганого апетиту, нудоти, відчуття гіркоти в ротовій порожнині, періодичне блювання. Біль посилюється після вживання жирної їжі. Об’єктивно: шкіра бліда, суха.Під час пальпації живота печінка виступає з-під ребрової дуги на 2,5 см, щільна і болісна при пальпації. Позитивні симптоми Ортнера, Кера справа в підребер’ї. Вкажіть найвірогідніший діагноз:
При проведенні обстеження дитині 5 років мати поцікавилася: якими повинні бути показники АТ та частота пульсу у дитини?
На ФАП до фельдшера звернулася мати 3-річної дитини зі скаргами на загальну слабкість, спрагу, сонливість. Дитина різко почала втрачати масу тіла. Об’єктивно: сухість шкіри та слизових оболонок, язик сухий, обкладений білим нальотом. Фельдшер поставив попередній діагноз «цукровий діабет». Який з додаткових методів дослідження допоможе підтвердити даний діагноз?
8. Дитині 10 днів. Здорова. Мати скаржиться фельдшеру ФАПу на періодичне зригування після годування груддю. Що стало найбільш вірогідною причиною даного захворювання?
Фельдшер ФАПу наглядає дитину 2-х років. На 2-й день захворювання ГРВІ раптово вночі дитина стала дуже неспокійна, розвинулася шумна інспіраторна задишка, виражене втягування міжреберних проміжків, роздування крил носа, сухий гавкаючий кашель.
Визначте найбільш вірогідний діагноз:
Ви – фельдшер ФАПу, проводите патронаж дитини віком 10 днів і помітили легкий ціаноз губ і кінцівок, що посилюється під час смоктання грудей. Об’єктивно: шкіра бліда, акроціаноз. Під час аускультації серця вислуховується систолічний шум з епіцентром в ІІІ-ІV міжребрових проміжках зліва. З анамнезу стало відомо, що мати в перші місяці вагітності перенесла вітряну віспу. Яку хворобу Ви запідозрите у дитини?
Жінка в І половині вагітності перенесла краснуху. Народила доношену дитину у якої з перших днів життя спостерігається ціаноз шкіри, що посилюється під час годування та плачу. При аускультації серця вислуховується грубий систолічний шум. Який попередній діагноз ви запідозрите?
У 6-місячного малюка при огляді спостерігається ціаноз губ, задишка під час годування і плачу. Додаткове обстеження в кардіологічному відділенні підтвердило діагноз вродженої вади серця. В бесіді з мамою фельдшер визначає, що критичний період формування вади серця протягом вагітності становить:
Для якого захворювання є характерним ниючий тупий біль у ділянці правого підребер’я з іррадіацією в праву лопатку?
До фельдшера звернулась мати 5-ти річного хлопчика зі скаргами на поганий апетит, неспокійний сон, схуднення дитини. Зранку у дитини часто буває нудота, непостійні болі у животі переважно навколо пупка. Тиждень тому на шкірі з’явилась кропив’янка. Яке захворювання слід запідозрити у першу чергу?
8. На ФАП до фельдшера звернулася мати 7-річної дитини. Мати скаржиться на блідість дитини, поганий апетит, набряки на обличчі. З анамнезу хвороби відомо, що 2 тижні тому дитина перехворіла ангіною. Об’єктивно: блідість шкіри та слизових оболонок, пастозність обличчя. ЧСС 108 ударів за 1 хвилину, АТ 140/80 мм рт ст. Тони серця ослаблені. Вислуховується систолічний шум на верхівці серця. Сечовиділення не порушене. В ЗАС: відносна щільність – 1017, білок – 2,3 г/л, глюкоза відсутня, лейкоцити – 5 – 7 в полі зору, еритроцити – 40 – 70 в полі зору. Про яке захворювання йдеться у задачі?
На ФАПі: фельдшер у 7-річної дитини виявив такі симптоми: полідіпсію, поліфагію, поліурію. На що вказують ці симптоми?
Виклик фельдшера ФАПу до дитини 3-х років. Хвороба почалась раптово, температура тіла 38,5оС. Дитина млява, вередлива. Скарги на біль в попереку і животі. Сечовипускання часте. Сеча каламутна. Яку хворобу можна запідозрити?
При обстеженні дитини фельдшер виявив позитивний симптом Пастернацького. Про захворювання якого органу можна подумати?
Фельдшер ФАПу здійснює патронаж до дитини віком 7-ми днів. Дитина народилась з великою масою тіла (5500г). Мати відмічає, що дитина млява, байдужа до голоду, мокрих пелюшок. При огляді: обличчя набрякле, широке перенісся, губи товсті, голова велика. Вкажіть, яке захворювання у дитини?
У дівчинки 7-ми років скарги на періодичний ниючий біль у поперековій ділянці, часте болісне сечовипускання. В сечі: лейкоцити - 16 в полі зору. Яку патологію можна запідозрити в даному випадку ?
У дівчинки 5 років спостерігаються: загальна слабкість, головний біль, дратівливість, стійкий свербіж та неприємні відчуття печії в ділянці ануса. При обстеженні фельдшером ФАПу виявлені гострики. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?
Клінічна картина гострого пієлонефриту характеризується у дітей наявністю синдромів:
До фельдшера на ФАП звернулася мати 5-річної дитини зі скаргами на спрагу, схуднення, свербіння шкіри, дратівливість. Під час огляду: шкіра та видимі слизові оболонки сухі, на щоках видимий рум’янець. Язик сухий, обкладений білим нальотом. Печінка виступає з-під краю реберної дуги на 3 см. Рівень глюкози в крові – 14,5 ммоль/л, у сечі – 20 г/добу. Про яке захворювання слід подумати?
Хлопчик 9 рокiв скаржиться на часте виділення сечі, біль в животi, нудоту, одноразове блювання, пiдвищення t тiла до 37,7ºC. Хворiє 3 днi. При оглядi шкiрнi покриви блiдi, АТ- 100/60 мм. рт. ст. Тони серця звучнi, ритмiчні, пульс- 90 за хв. , ЧД – 26 за хв. Симптом Пастернацького позитивний злiва. Загальний аналiз сечi: питома вага 1012, бiлок - 0, 16г/л, цукор - 0 ммоль/л, лейк. 30-50 в полi зору, ер. 3- 4 в полi зору, бактерiї - велика кiлькiсть. Який найбiльш ймовiрний дiагноз?
Дитина 7 років хворіє бронхіальною астмою. Які зміни характеру дихання можна виявити під час обстеження?
В дитини 2 років гостра бронхопневмонія. Фельдшер виявив ознаки дихальної недостатності. Перелічіть ці ознаки.
На диспансерному обліку перебуває дитина 8 років з діагнозом бронхіальна астма. Хворіє з 2-річного віку, напади хвороби спостерігаються часто. Які симптоми дають змогу фельдшеру діагностувати у дитини хронічну дихальну недостатність:
Ви – фельдшер ФАПу, оглядаєте трьохмісячну дитину. Дитина млява, сонлива, відмічається пастозність обличчя, язик трохи висунутий, перенісся широке, шкіра бліда, суха, холодна на дотик. Зріст при народженні 50 см, у 3 місяці – 52 см. Яку патологію Ви запідозрите?
До фельдшера звернулись з дитиною 10 років. Після перенесеної ангіни у дитини розвивається м’язова гіпотонія, порушення координації рухів, гіперкінези. Визначте попередній діагноз.
Хвора дитина 10 років скаржиться на підвищення t до 38°С, біль в колінних суглобах та в ділянці серця. В анамнезі часті ангіни. Об’єктивно фельдшером ФАПу виявлено припухлість і різку болючість, гіперемію шкіри колінних та гомілковостопних суглобів. Який найбільш імовірний діагноз?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома