Мікра

Додано: 18 листопада 2024
Предмет: Біологія, 1 клас
73 запитання
Запитання 1

З метою діагностики ВІЛ-інфекції досліджують сироватку крові для виявлення специфічних антитіл методом твердофазного імуноферментного аналізу. Які ензиммічені антитіла при цьому використовують?

варіанти відповідей

Проти білка gp 41

Проти антигенів ВІЛ

Проти імуноглобулінів людини 

Проти білка gp 120 

Запитання 2

При спалаху гострої респіраторної інфекції з метою встановлення діагнозу “грип” проводиться експрес-діагностика, яка грунтується на виявленні специфічного вірусного антигену в досліджуваному матеріалі (змив носоглотки). Яку серологічну реакцію використовують для цього? 

варіанти відповідей

Реакція імунофлюоресценції

Реакція зв’язування комплементу

Реакція аглютинації

Реакція преципітації

Реакція опсонізації

Запитання 3

У вірусологічну лабораторію доставлено патологічний матеріал (виділення слизової оболонки носових ходів), який взяли від хворого з попереднім діагнозом “грип”. Який експрес-метод дасть змогу виявити специфічний вірусний антиген в досліджуваному матеріалі?

варіанти відповідей

РНГА

РГГА

Пряма і непряма РІФ

Прямий і непрямий ІФА

Запитання 4

У пацієнта, який хворіє на правець, виявлено палички, що містять спори. Який метод фарбування використано для їх виявлення

варіанти відповідей

Ожешки

Морозова 

Буррі-Гінса

Ціля-Нільсена

Запитання 5

Під час мікроскопічного дослідження мазку слизової оболонки піхви виявлено: великі грампозитивні мікроорганізми овальної подовженої форми, які утворювали псевдоміцелій. На яке середовище необхідно зробити посів, щоб виділити ймовірного збудника? 

варіанти відповідей

Сабуро

Левіна

Олькеницького

Запитання 6

У хворого лікар діагностував гостру гонорею. З анамнезу відомо, що раніше він переніс гонорею та вилікування було повним. До якої категорії інфекцій можна віднести це нове захворювання?

варіанти відповідей

Реінфекція 

Вторинна інфекція 

Рецидив

Запитання 7

Бактеріологічне дослідження гнійних виділень з уретри з’ясувало присутність бактерій, які за Грамом фарбувалися негативно, нагадували кавові зернини, розкладали глюкозу і мальтозу до кислоти. Розташовувалися в лейкоцитах. До збудників якої хвороби їх віднести?

варіанти відповідей

Гонореї

Сифілісу

Венеричного лімфогранулематозу 

Мякого шанкру

Запитання 8

На спеціальному живильному середовищі, після посіву виділення гною з уретри, виросли ніжні голубуваті колонії. При мікроскопії препаратів з них виявленні грамнегативні бобовидні диплококи. Збудником якої хвороби вони є?

варіанти відповідей

Гонореї 

Хламідіозу

Сифілісу

Туляремії

Запитання 9

Кров, яку взяли у хворого з підозрою на сепсис, посіяли на цукровий бульйон. У цукровому бульйоні утворився придонний осад. При пересіві на кров’яний агар виросли дрібні, прозорі, кулясті колонії, оточені зоною гемолізу. У мазку, приготованому з осаду, визначалися грампозитивні коки, що розташовувалися у вигляді довгих ланцюжків. Які мікроорганізми присутні у крові цього хворого?

варіанти відповідей

Стрептококи

Стафілококи

Сарцини

Тетракоки

Запитання 10

У сироватцi кровi новонародженого виявлено антитiла до вiрусу кору. Про наявнiсть якого iмунiтету це може свiдчити?

варіанти відповідей

Природний пасивний 

Штучний пасивний

Природний активний

Штучний активний

Запитання 11

Хлопчик 1,5 років, який не отримував планові щеплення, контактував з хворим на кір. З метою екстреної специфічної профілактики дитині було введено донорський гамаглобулін. Який вид імунітету було створено при цьому? 

варіанти відповідей

Пасивний

Природний

Антитоксичний

Поствакцинальний

Запитання 12

У дитячому колективі проведено планову вакцинацію проти кору. Яким методом можна перевірити ефективність проведеної вакцинації?

варіанти відповідей

Біологічний

Серологічний

Вірусоскопічний

Вірусологічний

Запитання 13

У зв‘язку з тим, що наближається епідемія грипу, районний епідеміолог складає заявку на профілактичні препарати. Який з них сприятиме формуванню активного специфічного імунітету та є найменш реактогенним?

варіанти відповідей

Донорський гамаглобулін

Жива вакцин

Субодинична вакцина

Запитання 14

Серологічна діагностика грипу передбачає виявлення наростання титру антитіл до збудника в сироватці крові хворого. У скільки разів повинен зрости титр антитіл з парною сироваткою, щоб результат вважався достовірним?

варіанти відповідей

В 4 рази і більше

В 2 рази 

В один раз

В 3 рази 

Запитання 15

Пацієнт одужав після перенесеної дизентерії Зонне і повторно заразився цим же збудником. Як називається така форма інфекції?

варіанти відповідей

Реінфекція

Рецидив

Суперінфекція

Персистуюча інфекція

Хронічна інфекція 

Запитання 16

З випорожнень хворого на гострий гастроентерит виділена чиста культура рухливих дрібних, дещо зігнутих грам негативних паличок, які впродовж 6 годин дають ріст на лужній 1% пептонній воді у вигляді ніжної голубуватої плівки. Яким мікроорганізмам притаманні такі властивості?

варіанти відповідей

Вібріонам

Спірохетам

Клостридіям

Бацилам

Спірилам

Запитання 17

На 1% лужний пептонній воді після посіву в неї досліджуваного матеріалу (випорожнень) і 8 годинної інкубації в термостаті при 37°С виявлено ріст у вигляді ніжної блакитної плівки. Для збудника якого захворювання характерні такі культуральні властивості? 

варіанти відповідей

Холери

Чуми

Черевного тифу

Паратифів А

Запитання 18

При первинному посіві води на 1% пептону воду, через 6 годин на поверхні середовища виявлено ріст - ніжна плівка. Для збудника якого захворювання характерні такі культуральні властивості?

варіанти відповідей

Збудника дизентерії

Збудника холери

Збудника туберкульозу

Збудника чуми 

Запитання 19

В бактеріологічну лабораторію доставлені блювотні маси хворого з підозрою на холеру. З пат.матеріалу приготовлений препарат "висяча крапля". Який метод мікроскопії буде використаний для виявлення збудника по його рухливості?

варіанти відповідей

Фазово-контрастна

Електронна

Імунна електронна 

Люмінесцентна 

Запитання 20

До інфекційної лікарні надійшов пацієнт з діареєю. Під час бактеріоскопічного дослідження фекальних мас виявили грамнегативні зігнуті палички. Яке захворювання можна припустити у хворого?

варіанти відповідей

Холера

Сальмонельозний гастроентерит

Дифтерія

Кишкова форма чуми

Запитання 21

Серед дітей школи-інтернату мають місце випадки захворювання ангіною. При мікроскопії мазків з мигдаликів, зафарбованих по методу Нейсера знайдені тонкі палички жовтого кольору з темно-коричневими зернами на кінцях, що розміщуються у вигляді римської цифри п’ять. Яку інфекцію можна запідозрити в цьому випадку?

варіанти відповідей

Тонзиліт

Інфекційний мононуклеоз

Дифтерію

Скарлатин

Запитання 22

У хворої на дифтерію дитини через 10 днів після введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, з'явилися висипання на шкірі, які супроводжувалися сильним свербежем, підвищилася температура тіла до 38оС, з'явилася біль у суглобах. Яку причину цих явищ Ви припускаєте? 

варіанти відповідей

Контактна алергія

Анафілактична реакція

Гіперчутливість сповільненого типу 

Сироваткова хвороба

Запитання 23

Для визначення токсигенності дифтерійних паличок на щільне живильне середовище поклали смужку фільтрувального паперу просочене антитоксичною протидифтерійною сироваткою, а поруч з нею підсіяли у вигляді бляшок досліджувану культуру мікробів і токсигенний штам. Якщо досліджувана культура мікробів продукує екзотоксин, то утворюються:

варіанти відповідей

Кільцепреципитації

Зони гемолізу 

Зони дифузного помутніння

Лінії преципітації

Запитання 24

При посіві матеріалу із зіва від хворого ангіною на кров’яно-телуритовий агар виросли колонії діаметром 4-5мм, сірого кольору, радіально покреслені (у вигляді розеток). Під мікроскопом грампозитивні палички із булавовидними потовщеннями на кінцях, розміщені у вигляді розтопирених пальців. Які це мікроорганізми?

варіанти відповідей

Стрептококи

Клостридії ботулізму 

Коринебактерії дифтерії

Дифтероїди

Запитання 25

У зв’язку з випадком дифтерії виникла необхідність провести запобіжні щеплення в студентській групі. Який препарат слід використати для створення штучного активного імунітету

варіанти відповідей

Дифтерійний анатоксин

Антидифтерійну сироватку

Специфічний імуноглобулін

Вакцина АКДП

Запитання 26

В закритому колективі виникла необхідність перевірити стан імунітету проти дифтерії, щоб обгрунтувати необхідність вакцинації. Які дослідження слід провести з такою метою?

варіанти відповідей

Перевірити медичну документацію щодо вакцинації

Встановити титр антитоксинів в РНГА

Перевірити членів колективу на носійство палички дифтерії

Встановити рівень антитіл проти дифтерійної палички

Запитання 27

В мазку з матеріалу взятого від хворого з підозрою на дифтерію виявлені жовті палички з синіми зернами на кінцях. Який спосіб забарвлення використаний в даному випадку? 

варіанти відповідей

Леффлера

Ціль- Нільсена

Нейссер

Козловського

Романовського 

Запитання 28

Дитячий стоматолог мав контакт з хворим на дифтерію підлітком. Час останньої імунізації лікаря проти дифтерії - 12 років. Який препарат необхідно ввести стоматологу? Антитоксична протидифтерійна сироватка 

варіанти відповідей

Антитоксична протидифтерійна сироватка

Жива вакцина

Інтерферон

Хімічна вакцина

Рекомбінантна вакцина 

Запитання 29

У мазку з нальоту на мигдаликах хворого з підозрою на дифтерію виявлено палички синього кольору з потовщеннями на полюсах. Який метод фарбування мазків було використано?

варіанти відповідей

Леффлера

Буррі

Нейссера

Гінса

Грама

Запитання 30

У дитячому садку планується проведення вакцинації проти коклюшу. Який з наведених нижче препаратів необхідно використати з цією метою?

варіанти відповідей

Вакцина АКДП

Вакцина БЦЖ

Типоспецифічна сироватка

Нормальний гама-глобулін

Запитання 31

З центрифугату порції сечі, одержаної від хворого з підозрою на туберкульоз нирок, приготували препарат для мікроскопії. Який метод фарбування препарату використовують для виявлення збудника?

варіанти відповідей

За Леффлером

За Цілем-Нільсеном

За Бурі

За Грамом

За Ожешко

Запитання 32

Після введення вакцини БЦЖ немовлятам імунітет до туберкульозу триває доти, доки в організмі є живі бактерії вакцинного штаму. Як найбільш правильно назвати такий вид імунітету?

варіанти відповідей

Нестерильний

Гуморальний

Типоспецифічний

Природжений

Перехресний

Запитання 33

У мазках, які були виготовлені з харкотиня хворого на туберкульоз легень, мікобактерій не виявлено. Яким методом можна підвищити імовірність виявлення мікобактерій в харкотині?

варіанти відповідей

Гомогенізації і флотації

Прайса і Школьнікової

Темнопольна мікроскопія

Мікроскопія препаратів, пофарбованих за Циль-Нільсеном

Мікроскопія нативних мікропрепартів

Запитання 34

Хворому на туберкульоз, в анамнезі якого була відкрита легенева форма захворювання, проведено мікроскопічне дослідження мокротиння. Який метод забарвлення з метою виявлення збудника доцільно використати при цьому?

варіанти відповідей

Метод Ціля-Нільсена

Метод Грама

Метод Буррі-Гінса

Метод Романовського-Гімза

Метод Нейссера

Запитання 35

Хворий тривалий час лікується з приводу хронічної пневмонії. При мікроскопічному дослідженні мокротиння в мазках, зафарбованих за методом Ціля - Нільсена, виявлено червоні палички розмірами 0,25х4 мкм, розташовані поодиноко, іноді невеликими скупченнями. Яке захворювання у пацієнта? 

варіанти відповідей

Туберкульоз легень

Пневмококова пневмонія

Актиномікоз легень

Грипозна пневмонія

Кандидоз легень

Запитання 36

При забарвленні бакпрепаратів, виготовлених з мокротиння, методом Ціля-Нільсена виявлено наявність яскраво червоних паличок, які розміщувалися поодиноко або групами, не чутливі до дії кислот. На живильних середовищах перші ознаки росту з'являються на 10-15-ту добу. До якої родини відносяться бактерії?

варіанти відповідей

Histoplasma dubrosii

Micobacterium tuberculosis

Yersinia pseudotuberculosis

Klebsiella rhinoscleromanis

Coxiella burnettii

Запитання 37

На практичному занятті з мікробіології студентам запропоновано пофарбувати готові зафіксовані мазки із мокротиння хворого на туберкульоз. Який метод фарбування треба використати у данному випадку?

варіанти відповідей

Гінса Грама

Романовського -Гімза Гінса Грама

Буррі

Циля-Нільсена

Запитання 38

Чоловік 40 років страждає на хронічну інфекцію нирок. При дослідженні осаду сечі хворого було виявлено кислотостійкі бактерії, які мають вигляд тонких, злегка зігнутих паличок, на картопляно-гліцериновому середовищі через кілька тижнів дають сухі зморшкуваті колонії з жовтувато-рожевим пігментом. До якої групи мікроорганізмів, найбільш вірогідно, відноситься виділений збудник?

варіанти відповідей

Мікобактерії

Мікоплазми

Хламідії

Трихомонади

Гарднерели

Запитання 39

В бактеріологічну лабораторію направлено харкотиння хворого на туберкульоз. Для бактеріоскопічного дослідження препаратів - мазків і виявлення туберкульозної палички потрібно використати один із методів збагачення, який передбачає обробку харкотиння лише розчином їдкого натру. Як називається такий метод?:

варіанти відповідей

Гомогенізація Інактивація Флотація Фільтрація Знешкодження

Інактивація

Флотація

Фільтрація

Знешкодження

Запитання 40

Значну роль у профілактиці туберкульозу відіграє планова масова вакцинація проти туберкульозу новонароджених дітей віком 5-7 днів життя. При цьому застосовують вакцину: 

варіанти відповідей

БЦЖ

АКДП

АДС

АД

Запитання 41

При підозрі на туберкульоз хворій дитині зробили пробу Манту. Через 24 години в місці введення алергену з'явилася припухлість, гіперемія і болючість. Які основні компоненти визначають цю реакцію організму?

варіанти відповідей

Гранулоцити,

Т-лімфоцити і лімфокіни

Мононуклеари

Т- лімфоцити і Ig G.

Ig М Макрофаги, В-лімфоцити і моноцит

Запитання 42

У лабораторію поступило харкотиння хворого на туберкульоз. Який метод зафарбовування слід використати для виявлення збудників туберкульозу?

варіанти відповідей

Циля-Нільсена

Грам-Синьова

Гімзе-Романовського Буррі-Гінса Нейссера

Буррі-Гінса

Запитання 43

При медичному обстеженні учнів 1 класу поставлена проба Манту. з 35 учнів у 15 проба Манту була негативною. Що необхідно зробити дітям з негативною пробою Манту?

варіанти відповідей

Ввести антирабічну вакцину

Ввести вакцину БЦЖ

Ввести антитоксичну сироватку

Зробити повторну пробу

Запитання 44

Дитині віком 6 років, у якої запідозрено активний туберкульозний процес, проведено діагностичну реакцію Манту. Який імунобіологічний препарат при цьому було введено?

варіанти відповідей

Туберкулін

Вакцину БЦЖ

Вакцину АКДП

Тулярін

Запитання 45

У дитячому садку зробили пробу Манту. Який препарат був для цього використаний?

варіанти відповідей

Туберкулiн

Бруцелін

Тулярин

Антраксин

Запитання 46

При відборі для ревакцинації вакциною БЦЖ у школяра поставлено пробу Манту яка виявилася негативною. Результат проби свідчить про такі особливості імунітету до туберкульозу:

варіанти відповідей

Відсутність клітинного імунітету

Відсутність антитоксичного імунітету 

Відсутність гуморального імунітету

Наявність клітинного імунітету

Запитання 47

При мікроскопії мікробної культури виявлено спороутворюючі мікроорганізми, які мають форму веретена і за Грамом фарбуються в синьо-фіолетовий колір. Що це за мікроорганізми? 

варіанти відповідей

Актиноміцети

Спірохети

Стрептококи

Клостридії

Диплококи

Запитання 48

Пацієнтові, що звернувся до травмпункту у зв’язку з травмою, отриманою під час роботи на присадибній ділянці, лікар призначив введення правцевого анатоксину. Який імунітет сформується у даного пацієнта після введення препарату?

варіанти відповідей

Антитоксичний активний

Антитоксичний пасивний

Антимікробний пасивний

Антимікробний активний

Запитання 49

До хірургічного відділення ЦРЛ надійшов хворий з колотою раною стопи, яку він отримав під час косовиці. Який специфічний препарат необхідно застосувати з метою екстреної пасивної імунопрофілактики правця?

варіанти відповідей

Протиправцева вакцина

Антитоксична сироватка

Вакцина АКДП

Антибіотики

Анатоксин

Запитання 50

Через декілька хвилин після введення препарату хворому правцем з'явилася задишка, частий пульс, впав артеріальний тиск. Який препарат міг бути найбільш імовірною причиною виниклого ускладнення?

варіанти відповідей

Анатоксин

Антибіотик

Сульфаніламід

Антитоксична сироватка

Донорський гама-глобулін

Запитання 51

В бактеріологічній лабораторії досліджувалась в’ялена риба домашнього виготовлення, 

яка стала причиною важкого харчового отруєння. При мікроскопії виділеної на 

середовищі Кітта-Тароці культури виявлені мікроорганізми схожі на тенісну ракетку. 

Який діагноз встановить лікар?

варіанти відповідей

Сальмонельоз

Ботулізм

Холера

Дизентерія

Черевний тиф 

Запитання 52

У бактеріологічній лабораторії проводиться дослідження м‘ясних консервів на вміст ботулінічного токсину. Для цього дослідній групі мишей ввели екстракт із досліджуваного матеріалу та антитоксичну протиботулінічну сироватку типів А,В,Е; контрольній групі мишей ввели екстракт без протиботулінічної сироватки. Яку серологічну реакцію було використано?

варіанти відповідей

Подвійної імунної дифузі

Опсоно-фагоцитарна

Нейтралізації

Преципітації

Зв‘язування комплементуї

Запитання 53

Достовірність бактеріологічного дослідження при діагностиці чуми підвищується при застосуванні реакції імунофлуоресценції. Опишіть отриману при цьому мікроскопічну картину

варіанти відповідей

Великі палички з обрубаними кінцями фіолетового кольору

Дрібні кокоподібні бактерії рожевого кольору

Дрібні овоїдні палички з яскраво-зеленим світінням

Дрібні палички із заокругленими кінцями рожевого кольору

Запитання 54

У хворого з клінічними ознаками мікоплазмозу клінічний діагноз підтвердився даними бактеріологічного дослідження, проте, при повторному посіві патологічного матеріалу на живильне середовище мікоплазми не виділені, хоча клінічні ознаки захворювання збереглися. Можлива причина негативного результату - невірно приготовлене живильне середовище Відсутність якої речовини у середовищі буде найбільш ймовірною причиною негативного результату дослідження

варіанти відповідей

Вітамін А

Холестерин Вітамін А Гліцерин Глюкоза Агар-агар

Гліцерин

Глюкоза

Агар-агар

Запитання 55

У чоловіка 40 років, який хворіє на хронічне запалення сечостатевих шляхів, було проведено бактеріологічне дослідження виділень з уретри. При посіві патологічного матеріалу на сироватковий агар з холестерином виросли дрібні колонії з щільним центром, що вростає в живильне середовище, і напівпрозорою периферією. Про якого збудника варто думати в першу чергу?

варіанти відповідей

Хламідії

Гарднерели

Мікобактерії

Гонококи


Мікоплазми 


Запитання 56

Під час мікроскопічного дослідження зішкрібку слизової оболонки від хворої на урогенітальну інфекцію, зафарбованого за Романовським-Гімзе, виявлено епітеліальні клітини, що містять ретикулярні та елементарні тільця. Про які патогенні мікроорганізми йдеться?

варіанти відповідей

Віруси

Рикетсії

Мікоплазми

Хламідії

Гриби

Запитання 57

У мікропрепараті, виготовленому з пунктату регіонарного лімфовузла хворого, зафарбованому за Романовським-Гімза лікар виявив тонкі мікроорганізми з 12-14 рівномірними завитками з гострими кінцями довжиною 10-13 мкм. блідо-рожевого кольору. Про збудника якої інфекційної хвороби може йти мова в даному випадку? Сифілісу

варіанти відповідей

Трипаносомозу

Лептоспірозу

Поворотного тифу

Лейшманіозу

Запитання 58

У пацієнта з попереднім діагнозом “сифіліс” лаборант взяв сироватку крові для постановки імунної реакції, що заснована на виявленні антитіл, які гальмують рух трепонем і призводять до їхньої загибелі. Яку реакцію використовували для діагностики?

варіанти відповідей

Реакція аглютинації ї

Реакція зв'язування комплементу

Реакція іммобілізації

Реакція преципітації

Реакція нейтралізаці

Запитання 59

В лабораторії дерматовенерологічного диспансера проведено темнопольну мікроскопію патологічного матеріалу, отриманого із шанкеру у хворої М., 28 років. Яку властивість трепонем сифілісу спостерігають, перш за все, у нефіксованому препараті?

варіанти відповідей

Активну рухливість

Спіралеподібну форму

Кількість завитків

Первинний характер завитків

Запитання 60

Для серологічної діагностики сифілісу в реакції Вассермана лікар-лаборант підготував такі реактиви: кардіоліпідний антиген, спиртовий екстракт ліпідів із серцевого м'яза бика з холестерином, антиген із інактивованих ультразвуком трепонем, гемолітична система, фізіологічний розчин, досліджувані сироватки. Який ще компонент необхідний для постановки реакції Вассермана?

варіанти відповідей

Комплемент

Живі трепонеми

Еритроцити барана

Діагностична преципітуюча сироватка

Антиглобулінова сироватка 

Запитання 61

При мікроскопії зіскрібку з язика, забарвленого за Грамом, знайдені овальні, округлі, темно-фіолетового кольору, видовжені ланцюжки клітин, що брунькуються. Про збудника якого захворювання може йти мова?

варіанти відповідей

Стрептококова інфекція

Стафілококова інфекція

Дифтерія

Кандидоз

Запитання 62

Хворий Т., 68 років піддавався тривалій антибіотикотерапії. Після такого лікування у хворого з'явився білуватий наліт на слизовій порожнини рота. Мікроскопічне вивчення мазків, виготовлених з нальотів, виявило великі, округлої форми, різної величини, грампозитивні мікроорганізми. Що необхідно зробити для продовження мікробіологічної діагностики?

варіанти відповідей

Посів матеріалу на середовище Ендо

Посів матеріалу на середу Кітта - Тароцці

Посів матеріалу на середовище Сабуро

Посів на середовище Плоскірєва

Запитання 63

Зі слизових оболонок і харкотиння хворого, якій тривалий час приймав імунодепресанти, були виділені грампозитивні великі овальні клітини з брунькуванням, що розташовані хаотично та подовжені клітини, розташовані ланцюжками. Який збудник виділений?

варіанти відповідей

Актиноміцети

Кандиди

Стрептобактерії

Стрептококи

Ієрсінії

Запитання 64

При мікроскопії мікропрепарату з виділень хворої хронічним кольпо-вагінітом лікар виявив округлої форми та еліпсоподібні, що брунькуються клітини, розміром 3-6 мкм. Про збудника якої грибкової хвороби може йти мова в даному випадку?

варіанти відповідей

Кандидозу

Кокцидіозу

Епідермофітії

Мікроспорії

Криптококозу 

Запитання 65

У чоловіка 40 років ушкоджені міжпальцеві проміжки на ногах: шкіра мокне, відшаровується, з‘явилися тріщини. При посіві зішкрябу шкіри на середовище Сабуро виросли пухнасті колонії, білі зверху та зеленувато-жовті внизу. У мазках з верхньої частини колоній видно конідії у вигляді “дубинок” з 1-5 клітинами. Які ще органи найбільш імовірно може уразити цей збудник?

варіанти відповідей

Нігті

Волосся

Підшкірна клітковина

Лімфатичні судини

Запитання 66

Хворій, яка довгий час приймала протимікробні засоби, провели бактеріологічне дослідження вмісту піхви та визначення рН. Визначили відсутність лактобактерій та лужне середовище. Що слід призначити хворій для відновлення нормальної мікрофлори піхви?

варіанти відповідей

Супозиторії з антисептиком

Сульфаніламідні препарати

Розчин перманганату калію

Супозиторії з антибіотиками

Молочно-кислі бактерії

Запитання 67

При дисбактеріозах, що супроводжуються процесом гниття (протей, псевдомонада) і підвищенням рН фекалій, необхідно призначати біологічні препарати, що закисляють середовище і проявляють антагоністичну дію. Які мікроорганізми до цього придатні?

варіанти відповідей

Біфідумбактерїї

Клебсієли

Азотобактерії

Серація

Ентеробакте

Запитання 68

У хворого 56 років після тривалого лікування антибіотиками розвинувся дисбактеріоз: втрата маси тіла, діарея, у фекаліях значна кількість гемолітичних кишкових паличок, протея, стафілококів. Які з перерахованих заходів дозволять ліквідувати дисбаланс аутохтонної мікрофлори

варіанти відповідей

Давати ентеросорбенти та імуномодулятори 

Замінити антибіотики і провести фаготерапію

Відмінити антибіотики і призначити еубіотики

Відмінити антибіотики і призначити сульфаніламідні препарати

Запитання 69

У хворого з нагноєнням рани при бактеріологічному дослідженні ранового вмісту виявлено грамнегативну паличку, яка на МПА утворює напівпрозорі слизові колонії синьо-зеленого кольору з перламутровим відтінком. Культура має специфічний запах фіалок або жасмину. Який вид збудника виділений з рани хворого? 

варіанти відповідей

Р. vulgаris

S. fаесаlіs s

Р.аеruginosa

S. рyоgеnеs

S. aureu

Запитання 70

Пацієнт через 15 діб після повернення з багатомісячного плавання в районах Середземномор’я та Західної Африки відчув слабкість, головний біль, періодичні підвищення температури. Лікар запідозрив у хворого малярію. Який із перерахованих методів є найбільш адекватним в діагностиці даного захворювання?

варіанти відповідей

Мікробіологічний

Мікроскопічний

Біологічний

Алергічний

Запитання 71

У вагітної жінки взяли кров для підтвердження клінічного діагнозу „токсоплазмоз”. Який із перерахованих серологічних реакцій має діагностичне значення в підтвердженні діагнозу?

варіанти відповідей

Реакція гемадсорбції

Реакція зв’язування комплементу

Реакція нейтралізації

Реакція аглютинації

Реакція гальмування гемаглютинації

Запитання 72

При бактерiологiчному дослiдженнi сечi хворого пiєлонефритом видiленi мiкроорганiзми, що утворюють на м’ясо-пептонному агарi жовто-зелений пiгмент і характерний запах. Як вони називаються?

варіанти відповідей

Клебсiєли

Псевдомонади

Ешерiхiї

Протеї

Запитання 73

До лабораторії направлено матеріал білуватого нашарування із слизових оболонок ротової порожнини. Висів матеріалу зроблено на середовище Сабуро, відмічено ріст сметаноподібних колоній. Бактеріоскопія виявила короткі бруньковані нитки. До збудників якої інфекції відносять ізольовані мікроорганізми?

варіанти відповідей

Рикетсіоз

Хламідіоз

Мікоплазмоз

Мікоз

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест