Які наслідки мала подія, про яку гетьман Б. Хмельницький писав таке:
«І над ним самим, гетьманом, кримський цар велике зло вчинив: прийшов на допомогу, допомоги не вчинив, і на чому присягав, у всьому зрадив, і його, гетьмана, взявши від козацького табору, відвіз у далекі місця і до війська не відпускав невідомо для чого, і тримав у себе з тиждень?»
Хто заснував Військо Запорізьке?
Перший період (1648—1649 рр.) Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького характеризувався
Що стало причиною до національно-визвольної війнипід проводом Б. Хмельницького?
Якою з вказаних подій розпочалася національно-визвольна війна українського народу середини XVII ст.:
Яке місто 3 грудня 1648 року зустріло Богдана Хмельницького дзвонами в церквах, тисячними натовпами люду?
Перед якою битвою командувачів польської армії гетьман Богдан Хмельницький жартома назвав «периною», «латиною» та «дитиною»?
Які битви Національно-визвольної війни середини XVII ст. відбулися впродовж 1649 — 1651 рр.?
Скликана в Переяславі (1654 р.) гетьманом Б. Хмельницьким Генеральна військова рада мала вирішити питання про
1649 та 1651 роки в історії Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького пов’язані з
У якому уривку з історичного джерела вказано привід до Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.?
«У Московщині панує найогидніше рабство. Там немає й бути не може нічого власного, бо все є власністю царя. Московські бояри титулують себе “рабами царськими”. Увесь народ московський є рабом. У Московії продають людей на базарі, як у нас худобу. Приєднатися до такого народу – це гірше, як скочити живим у вогонь…», – такими словами аргументував полковник Іван Богун свою позицію щодо недоцільності укладання
Яким роком датовано лист, уривок з якого наведено:
«Вельможний і милостивий молдавський господарю… Ті добрі відносини, що між нами були, і тепер трохи зіпсовано, треба ще більше зміцнити… Що наш син загинув.., то цього не можна повернути… Як і раніше, віритимемо один одному… Богдан Хмельницький, гетьман Війська Запорозького…»?
У якому договорі Війська Запорозького містилися такі положення: «Послів з добрими справами [гетьману] приймати.., а в яких справах приходили - писати до Государя..; з Турецьким султаном і з Польським королем без указу Государя не вступати у відносини...»?
Під час якої битви Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. відбувалися події, описані в уривку з історичного джерела: «І ось зібрав Богун своїх полковників на раду. Думали вони, як би вирватися з осади... На раді полковники вирішили навести через річку Плешиву міст, переправити ним на той бік побільше війська, відігнати Лянцкоронського і дати змогу усьому козацтву вийти з облоги...»?
Хто з козацьких полковників зображений на картині Миколи Івасюка «... ... під Берестечком», 1919 рік?
Ім*я чоловіка, зображеного на малюнку?
Яке рішення було прийняте на Переяславській раді 8 січня 1654 року?
За яким договором передбачався перехід Київського, Чернігівського і Брацлавського воєводств та 40 тис. реєстрових козаків під владу гетьмана:
Коли московський цар, без погодження з козаками, уклав Віленське перемир’я з Річчю Посполитою, направлене проти Швеції?
Коли помер гетьман Богдан Хмельницький?
У якому місті проголосили союз із Московським царством?
Якою літерою приховано місце битви під Берестечком?
Прочитайте уривок з історичного джерела щодо Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. і виконай тезавдання:
«…у католицькому християнському королівстві та вільній Речі Посполитій [народ] зазнає такого насильства, якого і в поганській неволі християни-греки не зазнають. Захоплено церкви, монастирі та собори, заборонено вільне виконання обрядів...»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома