Як називалися офіційні документи-звернення Б.Хмельницького до українського народу періоду Національно-визвольної війни середини XVII ст.
Хто із зображених історичних постатей був одним зі сподвижників Б. Хмельницького в роки Національно - визвольної війни середини ХVІІ ст.?
Відповідно до умов якого договору на картосхемі позначено територію Війська Запорозького (Гетьманщини)?
Українська козацька держава за часів гетьмана Б.Хмельницького поділялась на :
Який варіант заповнення пропусків у поданому нижче твердженні є правильним?
«У жовтні 1656 р. переговори завершилися підписанням ______________ між Річчю Посполитою та ______________________________. Це викликало обурення ___________________________. І він вступає у воєнний союз з Трансільванією та ________________________».
Встановіть послідовність подій, про які йдеться в уривках із джерел.
А «...Митрополит не дозволив присягати, і отець архімандрит, і все духівництво... Гадяцький і Брацлавський полки не хотіли зноситися з Хмельницьким, не хотіли їхати на цю присягу до Переяслава, і серед тієї України [тобто Гетьманщини] стався розкол».
Б «...Через рік після перемоги під Берестечком повністю загинуло польське військо... Того ж року господарю Василє довелося влаштовувати весілля своєї дочки Розанди з Тимошем, сином козацького гетьмана Хмеля».
В «...Уже кілька сотень років не були Польща і жоден король у таких обставинах... Але і цей день, поки існуватиме Польща, буде днем трауру і буде пам’ятний битвою, коли трупи поляків вкрили на велику милю Зборівські поля».
Г «Сам патріарх [єрусалимський, Паїсій] із тисячею вершників виїжджав до Б. Хмельницького назустріч з міста, і тутешній митрополит дав йому коло себе місце в санях з правого боку. Весь народ, вийшовши з міста, вся чернь вітали його. Академія вітала його промовами й вигуками».
Наслідки битви під Берестечком:
Масове покозачення населення українських земель відбулося в результаті
Проти чого повстали козаки під проводом Богдана Хмельницького?
Столицею Гетьманщини в 1649 році було проголошено місто ....?
Із перечисленого вилучіть зайве:
1/ корогва. 2/ бунчук 3/ литаври 4/ печатка 5/полковий скарб.
6/ булава
Позначте умову Зборівського договору:
У якому уривку джерела йдеться про привід до Національно-визвольної війни середини XVII ст.?
З поданих портретів визначте портрет Богдана Хмельницького.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома