Що характеризує поняття «Національно-визвольна війна українського народу середини ХVІІ ст.» :
Уривок з документу розповідає про битву:
«Страшенна січа почалася. Трохи не все військо польське загинуло або
потопилося у річці… Самого Калиновського було вбито, відтяли йому голову
і послали Хмельницькому. Одплатили козаки за Берестечко».
Яка держава католицького табору позитивно ставилася до боротьби українців проти влади Речі Посполитої в роки Національно-визвольної війни?
Богдана Хмельницького порівнюють з такими видатними діячами як:
Як звали кримського хана з яким у березні 1648 р. Б. Хмельницький уклав договір про воєнно-політичний союз?
Коли було укладено Віленське перемир’я між Річчю Посполитою та Московською державою?
Вставте пропущене: «Після прибуття московського посольства … р.
на міському майдані … було скликано …»
У 1650 та у 1652 рр. українське військо здійснює походи на захід,
щоб встановити союзницькі відносини з:
Портрет якого гетьмана є елементом композиції зображеної ікони?
Перший період (1648—1649 рр.) Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького характеризувався
Відповідно до умов якого договору на карті позначено територію Війська Запорозького (Гетьманщини)?
«… Козаки можуть проживати лише в Київському воєводстві, та й то лише на королівських землях. Ні Брацлавське, ні Чернігівське воєводства козаки не матимуть…» .Це частина якої угоди ?
«То ми, великий государ, підданого нашого Богдана Хмельницького... і все наше Військо Запорозьке пожалували – веліли їм бути під нашою, царського величества, високою рукою, згідно з давнішими їх правами і привілеями...» .Авторство цього документу належить :
В якому році відбулися описані події .«Стали поляки обозом та вишикували своє військо на рівнині коло Корсуня. Того ж ранку вдарив Хмельницький зі своїм і ординським військом на поляків. Ті, недовго втримуючи свій стрій, з великими втратами відступили...»
Першу перемогу в Національно-визвольній війні українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст. козацьке військо здобуло під
Яку битву часів Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. описано в уривку з історичного джерела:
«І ось зібрав Богун [гетьман наказний] своїх полковників на раду. Думали вони, як би вирватися з осади… На раді полковники вирішили навести через Пляшівку міст, переправити ним на той бік побільше війська, відігнати Лянцкоронського і дати змогу усьому козацтву вийти з облоги…»?
«Наш підданий гетьман Богдан Хмельницький, майже поєднавши свої війська з угорцем Ракочієм, послав до Польської держави наказного гетьмана Антіна Ждановича, і Богуна, й інших начальників для спустошення…»Описані події відбулися в....
Які були напрями зовнішньої політики гетьмана Богдана Хмельницького в роки Національно-визвольної війни середини ХVІІ ст.
«У Московщині панує найогидніше рабство. Там немає й бути не може нічого власного, бо все є власністю царя. Московські бояри титулують себе “рабами царськими”. Увесь народ московський є рабом. У Московії продають людей на базарі, як у нас худобу. Приєднатися до такого народу – це гірше, як скочити живим у вогонь…», – такими словами аргументував полковник Іван Богун свою позицію щодо недоцільності укладання
Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої під проводом Б. Хмельницького тривала протягом
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома