У якому році Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІст. відбулася битва під Пилявцями?
Яка кількість козацького реєстру встановлювалася за Зборівським договором?
Які наслідки мала битва під Берестечком для козаків?
Під час якого з молдавських походів козацької армії, здійснених у роки Національно визвольної війни, загинув син Б. Хмельницького Тиміш?
Укажіть історичну постать, про яку писала українська історикиня О. Апанович: «Категорично не прийняв ідею Переяславської ради… [його] вважали після Богдана Хмельницького козацьким стратегом номер один. Як писав до польського короля коронний обозний Андрій Потоцький, він із тих козаків, для яких “найвища державна рація — щоб не бути ні під вашою, королівською, милістю, ні під царем”»
Із якою державою 10 липня 1654 р. уклав "Вічний договір" кримський хан?
Коли було укладено Віленське перемир'я між Річчю Посполитою та Московською державою?
Про кого йде мова?
Чигиринський підстароста, який напередодні війни захопив родинний хутір Б.Хмельницького Суботів
Боярин,який очолював московське посольство на Переяславській раді 1654р.
Землі, яки колишніх воєводств, згідно з умовами Зборівського договору, становили територію Української козацької держави (три правильні відповіді)?
Столицею Української козацької держави і резиденцією Б. Хмельницького було місто:
У 1654 р. сформувався союз між Московською державою і Військом Запорозьким, який був спрямований проти:
Яку назву мав документ, що закріпив рішення Переяславської ради 1654 р.?
Рішення «Військо Запорозьке з містами і з землями прийняти під государеву високу руку» було ухвалено:
Як називалися офіційні документи — звернення Б. Хмельницького до українського народу періоду Національно-визвольної війни середини XVII ст.?
Українське військо, очолюване наказним гетьманом А. Ждановичем, вело бойові дії в грудні 1656 — липні 1657 р. проти Польщі в союзі із:
«Віленське перемир’я» — це угода про припинення воєнних дій між:
Яка подія стала приводом до початку Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст.?
У чому полягала особливість перебігу національно-визвольної боротьби українського народу впродовж січня 1648 — серпня 1649 рр.?
Де відбулась перша переможна битва для козацького війська в Національно-визвольній війні українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.?
Яку офіційну назву мала козацька держава, що постала в результаті Національно-визвольної війни?
Уривок якого документа наведено в уривку з джерела?
«Дозволяємо і призначаємо організувати реєстрове військо в числі 20 тисяч чоловік. Це військо гетьман і старшина повинні набрати і записати в реєстр, і вони мусять перебувати тільки в маєтках його королівської милості, що містяться у воєводстві Київському, не маючи нічого до воєводств Брацлавського і Чернігівського. А маєтки шляхетські мусять лишатися вільними, і в них реєстрові козаки ніде не повинні лишатися».
Про яку битву Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. йдеться в уривку з історичного джерела?
«Травня... в 16 день зранку в гетьмана Миколая Потоцького... з татарами і з козаками був бій. І татари... і козаки навмисно, поманивши невеликими людьми, стали нібито від тих ратних польських людей втікати, а... гетьман Потоцький зі своїм військом кинувся за ними... І гетьмана... і польських ратних людей... в тих тісних місцях з ровів спішно всіх побили і в полон побрали».
У якому році відбулася подія, описана в уривку з історичного джерела?
«Бачу зле, бо віддав Хмельницький всіх нас у неволю московському цареві... Сам з військом козацьким присягнув і місто Київ силою під мечем каранєм до того привів, що присягли всі... Отець митрополит і архімандрит київські ще не присягли і присягати не хочуть. Вони заявили, що швидше помруть... і твердо стоять на цьому...»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома