Офіційна назва козацької держави, що була утворена Б. Хмельницьким, мала назву:
Союзником козаків у боротьбі проти Речі Посполитої в 1648 р. було:
Які події викликали поведінку Б. Хмельницького, яку описали московські посли Батурлін і Михайлов у звіті цареві? «А гетьман Богдан Хмельницький, як шалений:.. заволав і мовив: "Уже, діти, про те не печальтеся! Я то відаю по тому учинити — треба відступитися від руки царської величності". І запалив ся так, як не годиться православним християнам поступати».
Події якого періоду Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. відображені на картосхемі?
Позначте одну з причин Національно-визвольної боротьби українського народу проти Речі Посполитої:
Які наслідки мала подія, про яку гетьман Б. Хмельницький писав таке: «І над ним самим, гетьманом, кримський цар велике зло вчинив: прийшов на допомогу, допомоги не вчинив, і на чому присягав, у всьому зрадив, і його, гетьмана, взявши від козацького табору, вивіз у далекі місця і до війська не відпускав невідомо для чого, і тримав у себе з тиждень»?
Де відбулась перша переможна битва для козацького війська в Національно-визвольній війні українського народу проти Речі Посполитої середини ХVІІ ст.?
Яка подія вважається початком Національно-визвольної війни?
В якому році відбулися події, описані в уривку з джерела? «Травня … в 16 день зранку в гетьмана Миколая Потоцького … з татарами і з козаками був бій. І татари,.., і козаки навмисно, поманивши невеликими людьми, стали нібито від тих ратних польських людй тікати, а гетьман Потоцький зі своїм військом кинувся за ними… І гетьмана… і польських ратних людей .. в тих тісних місцях з ровів спішно всіх побили і в полон побрали».
У чому полягала особливість перебігу національно-визвольної боротьби українського народу впродовж січня 1648 — серпня 1649 рр.?
Територію Гетьманщини згідно умов Зборівського договору позначено на карті:
Союз гетьмана Б. Хмельницького із Кримським ханством забезпечував:
Вкажіть соратників Б. Хмельницького:
Коли відбулася подія, описана в уривку історичного джерела?«Увесь народ… вся чернь вітала його. Академія вітала його промовами та вигуками як спасителя народу від рабства польського, як Мойсея, вбачаючи в імені Богдан добрий знак і називаючи його: Богом даний. ПатріархЄрусалимський надав йому титул найсвітлішого князя».
За формою правління держава Війська Запорозького була:
Хто з європейських монархів були союзниками Б. Хмельницького у 1656–1657 рр.?
На карті позначено територію Гетьманщини відповідно до умов:
«Вся перша війна почалася через Чаплинського, який, незважаючи на те, що я мав привілей короля, відібрав у мене хутір, та ще й мені погрожував смертю, і весь цей вогонь спалахнув через нього». У листі гетьмана Б. Хмельницького до польського короля Яна ІІ Казимира йдеться про:
Уривок якого документа наведено в уривку з джерела? «Дозволяємо і призначаємо організувати реєстрове військо в числі 20 тисяч чоловік. Це військо гетьман і старшина повинні набрати і записати в реєстр, і вони мусять перебувати тільки в маєтках його королівської милості, що містяться у воєводстві Київському, не маючи нічого до воєводств Брацлавського і Чернігівського. А маєтки шляхетські мусять лишатися вільними, і в них реєстрові козаки ніде не повинні лишатися».
Столицею Української козацької держави і резиденцією Б. Хмельницького було місто:
Молдавські походи козацького війська 1650, 1652, 1653 рр. здійснювалися з метою
Яким був вплив Батозької битви на перебіг Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст.?
За умовами Білоцерківського договору 1651 р.:
1) польський король зобов’язувався припинити воєнні дії проти союзника гетьмана – Московського царства.
2) козацький реєстр встановлювався в 20 тис. осіб, шляхта одержувала дозвіл вернутися
до своїх маєтків.
3) козацькою територією визнавалися лише землі Київського воєводства.
Хто з зображених історичних постатей був одним із подвижників Б. Хмельницького в роки Національно-визвольної війни середини ХVІІ ст.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома