Позначте одну з причин національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.:
Позначте уривок з історичного документа , в якому вказано привід до Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.:
Хто очолив Національно-визвольну війну?
Зазначте, перебіг подій якого періоду Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. відображено на карті:
Назвіть події першого періоду (1648-1649 рр.) Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького
З якого документа часів Національно-визвольної війни наведено уривок: «Щодо кількості війська, бажаючи вигідно використати своїх підданих, усвідомлюючи їх послуги для самого себе і Речі Посполитої, дозволяє й.к.м. 40-тисячний реєстр Війська Запорізького упорядкувати гетьманові того ж війська, щоб він був складений відповідно до договору … Гетьман Війська Запорізького має з підписом своєї руки і [притисненням] військової печатки скласти поіменний реєстр всіх тих, хто буде записаний у козаки, а це для того, щоб козаки залишилися при вільностях козацьких, а всі інші у замках й.к.м. і в шляхетських маєтках своїм панам підлягали…».
На теренах яких з колишніх польських воєводств було утворено українську козацьку державу – Гетьманщину:
Столицею Війська Запорозького за Б.Хмельницького став…
Вкажіть, біля якого міста відбулася в червні 1651 року битва між українськими і польськими військами:
Коли та між ким було укладено угоду, наведену в уривку:
«То ми, великий государ, підданого нашого гетьмана і все Військо Запорозьке ... пожалували і веліли бути під нашою, царської величності, високою рукою, згідно з давнішніми їх правами і привілеями... Судитися веліли їм у своїх старших, а наші бояри і воєводи в їх суди мішатися не будуть. Число Запорозького війська ми означили в 60 000 реєстрових. А коли б прийшла гетьманові смерть ми лишили Запорозькому війську вибирати гетьмана самим між собою, а обравши писати до нас. А обраний гетьман вчинив присягу нам. Маєтків козацьких і земель ми веліли не відбирати. А коли почнуть приходити до гетьмана посли держав з чимось добрим, таких послів гетьману приймати, а нам зараз про це писати. А коли посли з якоюсь справою противною нам, то затримувати їх і без нашого указу не відпускати. А з турецьким султаном і польським королем без нашого указу зносин не мати...» (витяг з «Привілею Війську Запорозькому»).
Вкажіть, який варіант заповнення пропусків у поданому нижче твердженні є правильним:
«У жовтні 1656 р. переговори завершилися підписанням ___________ між Річчю Посполитою та _______________. Це викликало обурення ______________. І він вступає у воєнний союз з Трансільванією та __________».
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома