У якій цитаті з історичного джерела указано причину Національно-визвольної війни середини XVII ст.?
Військово-адміністративна установа, за посередництва якої гетьман здійснював управління державою, вирішував усі поточні справи внутрішнього та міжнародного характеру
Білоцерківська угода передбачала
Коли відбулися описані в джерелі події:
«..А гетьман Хмельницький залишився з військами в Україні... Лише син його Тиміш ходив з військом за Бугу на допомогу своєму тестеві,... який воював з господарем Валахїї. Там Тиміш загинув, а військо повернулося з втратами та привезло його тіло»?
Яка подія змусила гетьмана Б. Хмельницького висловитися так:
«...Від шведського короля я ніколи не відійду, тому що в нас давня дружба.., а його царська величність наді мною і над усім Військом учинив немилосердя своє: помирившись з поляками, хотів було віддати нас їм у руки...»
Відповідно до умов якого договору на картосхемі позначено територію Війська Запорозького (Гетьманщини)?
На картосхемі позначено події Національно-визвольної війни середини XVII ст., внаслідок яких:
«Вся перша війна почалася через Чаплинського, який, незважаючи на те, що я мав привілей короля, відібрав у мене хутір, та ще й мені погрожував смертю, і увесь цей вогонь спалахнув через нього».
У листі гетьмана Б. Хмельницького до польського короля Яна II Казимира йдеться про:
Уривок якого документа наведено в уривку з джерела?
«Дозволяємо і призначаємо організувати реєстрове військо в числі 20 тисяч чоловік. Це військо гетьман і старшина повинні набрати і записати в реєстр, і вони мусять перебувати тільки в маєтках його королівської милості, що містяться у воєводстві Київському, не маючи нічого до воєводств Брацлавського і Чернігівського. А маєтки шляхетські мусять лишатися вільними, і в них реєстрові козаки ніде не повинні лишатися».
Про яку битву Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. йдеться в уривку з історичного джерела?
«Травня... в 16 день зранку в гетьмана Миколая Потоцького... з татарами і з козаками був бій. І татари... і козаки навмисно, поманивши невеликими людьми, стали нібито від тих ратних польських людей втікати, а... гетьман Потоцький зі своїм військом кинувся за ними... І гетьмана... і польських ратних людей... в тих тісних місцях з ровів спішно всіх побили і в полон побрали».
Які битви відбулись у перший рік Національно-визвольної війни середини XVII ст.?
Зовнішньополітична діяльність гетьмана Б. Хмельницького у роки Національно-визвольної війни середини XVII ст. була спрямована:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома