Впізнай особу.
Серед відважних воєначальників, які боролися з чужоземними загарбниками, особливе місце належить воєводі при князі Мстиславі Удалому під час його перебування в Галицькій землі, який потім служив Данилові Романовичу, правителю Галицько-Волинської держави. Саме йому в 1240 р. Данило довірив оборону Києва від полчищ Батия.
Впізнай особу.
Волинський та галицький князь, король – із 1253 р. Син засновника Галицько-Волинського князівства Романа Мстиславича.
Впізнай особу.
З ініціативи князя було закладено низку нових міст, у тому числі Львів, названий так на честь старшого сина князя Лева, розбудована нова столиця – Холм. Він всіляко дбав про будівництво фортець та оборонних споруд по всій території держави, закладав замки, церкви та монастирі, сприяв розвиткові культури. Літописець пишається також бойовими подвигами князя, порівнює його досягнення із діяннями Святослава Ігоревича та Володимира Великого.
Впізнай особу.
У 1245 р. його військо здобуло блискучу перемогу в битві проти приведеного Ростиславом війська угорського короля та його союзників біля міста Ярослава на Сяні.
Впізнай особу.
Князь трипільський, новгородський, галицький. Син Мстислава Ростиславича Хороброго, молодшого з Смоленських Ростиславичів. Прозваний Удатним за військову доблесть.
Впізнай особу.
Князь галицько-волинський; князь перемишльський, белзький і галицький. Представник дому Романовичів, гілки Волинських Мономаховичів із династії Рюриковичів. Син руського короля Данила і галицької князівни Анни.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома