онко патморфік

Додано: 10 грудня
Предмет: Астрономія, 1 клас
124 запитання
Запитання 1

У біоптаті бронха хворого, який зловживав курінням, в потовщеній слизистій оболонці виявлено хронічне запалення і трансформацію одношарового війчастого епітелію в багатошаровий плоский епітелій. Який з процесів найбільш вірогідний?

варіанти відповідей

метаплазія

гіперплазія епітелію

плоскоклітинний рак

лейкоплакія

гіпертрофія епітелію

Запитання 2

У хворого при гастроскопічному дослідженні в ділянці малої кривизни виявлено пухлинне утворення діаметром 1,5 см на ніжці. Який характер зростання пухлини?

варіанти відповідей

екзофітний

експансивний

інфільтруючий

апозиційний

ендофітний

Запитання 3

У хворого, який впродовж тривалого часу зловживав табакокурінням, з’явився кашель з виділенням в’язкого слизу, слабкість після незначних фізичних навантажень, блідість шкірних покривів, за останні два місяці схудлий на 12 кг. При мікроскопічному дослідженні біоптату був встановлений діагноз „Плоскоклітинний рак”. Визначите характер патологічного процесу, який передував виникненню пухлини:

варіанти відповідей

метаплазія

гіпоплазія

гіперплазія

некроз

склероз

Запитання 4

При дослідженні біоптату із слизистої шлунку виявлені ознаки тканинного і клітинного атипізму, що дозволило встановити діагноз: „Аденокарцинома”. Які з перерахованих ознак з’явилися вирішальними в постановці діагнозу?

варіанти відповідей

Залози вистилають поліморфними клітинами з крупними ядрами і збільшеною кількістю ядерець, патологічні мітози.

Залози в шлунку мають різні розміри і форму, різну ширину просвітів.

Багато залоз розташовано тісно, „спинка до спинки”.

Залози розташовані безладно.

Місцями відмічається розташування багаторядності кліток в залозі.

Запитання 5

При ректоманоскопії в прямій кишці виявлені дрібні вузли на тонкій ніжці на слизовій. При гістологічному дослідженні біоптату слизистої оболонки визначаються розростання сполучної тканини і залоз. Про який процес йдеться?

варіанти відповідей

гіперпластичний поліп

гіпертрофія

метаплазія

атрофія

склероз

Запитання 6

У чоловіка 62 років видалили нирку, в якій при макроскопічному дослідженні виявлена пухлина у вигляді вузла діаметром до 8 см. Тканина пухлини на розрізі строката, з множинними крововиливами, некрозами. Гістологічно пухлина складається з світлих клітин, які утворюють альвеолярні і сосочкові структури, з помірно вираженим інвазивним зростанням. У багатьох клітинах пухлини визначаються патологічні мітози, гіперхромні ядра. Поставте діагноз:

варіанти відповідей

Світлоклітинний рак.

Світлоклітинна аденома.

Аденокарцинома.

Нефробластома.

Ацидофільна аденома з малігнізацією.

Запитання 7

При мікроскопічному дослідженні біоптату легенів виявлені атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Яка гістологічна форма раку легенів має місце у хворого?

варіанти відповідей

Високодиференційована аденокарцинома.

Помірнодиференційована аденокарцинома.

Недиференційований рак.

Помірнодиференційований плоскоклітинний рак.

Залозисто-плоскоклітинний рак.

Запитання 8

При мікроскопічному дослідженні біоптату з ділянки пухлини слизистої оболонки правого бронха встановлений клітинний і тканинний атипізм, поява структур у вигляді „ракових перлин”. Визначите характер патологічного процесу:

варіанти відповідей

Злоякісна пухлина.

Доброякісна пухлина.

Гіперплазія.

Метаплазія.

Гіпоплазія.

Запитання 9

При гістологічному дослідженні біоптату вагінальної частини шийки матки у хворої 47 років з тривало незаживаючою ерозією виявлені ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана – без змін. Поставте діагноз:

варіанти відповідей

Рак на місці.

Ерозія.

Аденокарцинома.

Папілома.

Ендометріоз

Запитання 10

При бронхоскопії у хворого 62 років в початковому відділі верхньодольового бронху правої легені виявлено поліповидне утворення діаметром до 1,0 см. При гістологічному дослідженні визначається пухлина, яка побудована з дрібних лімфоцитоподібних клітин з гіперхромними ядрами, клітки оточені пластами і тяжами. Вкажіть, який з перерахованих видів пухлин найбільш можливий?

варіанти відповідей

Недиференційований мілкоклітинний рак.

Недиференційований крупноклітинний рак.

Плоскоклітинний рак.

Аденокарцинома.

залозисто-плоскоклітинний рак.

Запитання 11

При розтині трупа чоловіка 63 років, померлого від раку легені, виявлені множинні метастази. Які з них можна розцінити як імплантації (контактні) по механізму розвитку?

варіанти відповідей

Мілкі множинні пухлинні вузлики на плеврі.

Метастази в перибронхіальні, біфуркаціонні, паратрахельні лімфатичні вузли.

Метастази в головному мозку.

Метастази в наднирниках.

Проростання пухлини з бронха в стравохід.

Запитання 12

У хворого унаслідок обтурації середньодольового бронху вузлом м’якої консистенції утворився ателектаз середньої частки правої легені. При бронхобіопсії в зоні обтурації виявлено розростання залозистого атипового епітелію з патологічними мітозами, інфільтрацією в ті, що підлягають тканині і хрящеві. Якому захворюванню найдостовірніше відповідають ці дані?

варіанти відповідей

Бронхогенний рак легенів.

Деформуючий бронхіт.

Запальний поліп.

Дисплазія епітелію бронха.

Саркома бронха.

Запитання 13

У хворому 45 років визначені збільшені надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні матеріалу біопсії з лімфатичного вузла виявлений метастаз перстневоподібного-клітинного раку. Вкажіть найбільш вірогідну локалізацію первинної пухлини:

варіанти відповідей

Рак шлунку.

Рак стравоходу.

Рак щитовидної залози.

Рак легенів.

Рак шийки матки.

Запитання 14

У жінки 46 років під час паліативної операції з приводу раку шлунку встановлена наявність крукенбергівських метастазів в яєчники („Крукенбергівський рак яєчників”). Який з наведених шляхів метастазування призвів до ураження яєчників?

варіанти відповідей

Лімфогенний ретроградний.

Лімфогенний ортоградний.

Гематогенний.

Імплантаційний.

Каналікулярний.

Запитання 15

У 40-річного чоловіка із стенозуючим (без метастазів) раком стравоходу виявляються наступні зміни: атрофія скелетних м`язів, жирової клітковини. Шкіра землисто-коричневого забарвлення, епідерміс потовшений, серце зменшене за розмірами. Міокард та печінка бурого кольору. Поставте діагноз:

варіанти відповідей

Ракова кахексія.

Міастенія.

Аліментарна кахексія.

Бура атрофія.

Хвороба Аддісона.

Запитання 16

При гістологічному дослідженні новоутворення шкіри виявлено, що паренхіма сформована з покривного епітелію із збільшеним числом пластів. Строма разом з розростаннями епітелію формує сосочки. Вкажіть вид атипізму:

варіанти відповідей

Тканинний.

Клітинний.

Гістохімічний.

Функціональний.

Метаболічний.

Запитання 17

При дослідженні біоптату із шлунка виявлені ознаки тканинного та клітинного атипізму, що дозволило встановити діагноз злоякісної пухлини – раку. Які із перерахованих ознак були вирішальними у постановці діагнозу?

варіанти відповідей

Залози вистелені поліморфними клітинами з крупними ядрами, збільшеною кількістю ядерець, вузликовим обідком цитоплазми.

Залози у шлунку мають різні розміри та форму, різну ширину просвітів.

Багато залоз розташовані тісно, бік-у-бік.

Залоза розташовані безладно.

Місцями відмічаються багаторядне розташування клітин у залозі.

Запитання 18

При гістологічному дослідженні біоптату піхвової частини шийки матки у хворої 47 років з тривало незаживаючою ерозією виявлені ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана – без змін. Поставте діагноз:

варіанти відповідей

Карцинома in situ.

Ерозiя

Аденокарцинома

Папiлома

Ендометрiоз

Запитання 19

У виснаженого хворого, який помер від раку стравоходу, на розтині виявлена атрофія печінки, серця, зникнення жирової клітковини. При цьому в цитоплазмі кардіоміоцитів при гістологічному дослідженні трупного матеріалу поблизу ядер є відкладення буро-жовтих зерен і глибок, що не дають позитивної реакції Перлса. Яка це речовина?

варіанти відповідей

Ліпофусцин.

Меланін.

Гемосидерин.

Феритин. 

Гемомеланін.

Запитання 20

При колоноскопії в слизовій оболонці товстої кишки виявлений дефект слизової оболонки з нерівним горбистим дном і нерівними краями, що піднімаються. Шари стінки в краях і дні дефекту не розрізняються, тканина в краях і дні дефекту біляста, щільна, гомогенна. Встановіть макроскопічну форму пухлини:

варіанти відповідей

Інфільтративно-виразкова.

Вузол.

Виразка.

Інфільтрат.

Кіста.

Запитання 21

Хворому 56 років проведена резекція шлунку з приводу раку; при гістологічному дослідженні пухлини діагностовано аденокарцинома з крупними ділянками некрозу, множинними свіжими крововиливами і вогнищами гнійного запалення. Виявлені в пухлині зміни свідчать про:

варіанти відповідей

Вторинні зміни в пухлині.

Морфологічний атипізм пухлини.

Безмежності пухлини.

Недоцільності пухлини.

Прогресії пухлини.

Запитання 22

Гістологічне дослідження тканини раку шийки матки показало високий ступінь злоякісності пухлини у хворого. Що з нижче перерахованого є показником морфологічної анаплазії пухлини?

варіанти відповідей

Високе співвідношення ядро/цитоплазма.

Ацидофилія цитоплазми.

Поліхроматофілія цитоплазми.

Наявність спеціалізованої органели.

Секреторні гранули в цитоплазмі.

Запитання 23

Хворий помер від ракової кахексії при первинній локалізації раку в шлунку. На розтині тіла померлого виявлена різко збільшена печінка з нерівною поверхнею через велику кількість вузлів, які мають на розрізі чіткі межі, округлу форму, сіро-рожевий колір, різну щільність, місцями з вогнищами некрозу. який патологічний процес розвинувся в печінці?  

варіанти відповідей

метастази рака

абсцеси

регенераторні вузли

цироз печінки

рак печінки

Запитання 24

У матці, що видалена оперативним шляхом, виявлена щільна пухлина, яка має чіткі межі, псевдокапсулу і тканинний атипізм. Якою є ця пухлина за клінічним перебігом?

варіанти відповідей

доброякісна

диспластична

„In situ”

злоякісна

незріла

Запитання 25

Ріст пухлини по відношенню до навколишніх тканин:

варіанти відповідей

інфільтруючий

уніцентричний

екзофітний

ендофітний

імплантаційний

Запитання 26

Шлях метастазування пухлини:

варіанти відповідей

лімфогенний

уніцентричний

мультицентричний

інфільтруючий

аппозиційний

Запитання 27

Пухлина складається з перснеподібних клітин, у яких ядро зміщене до периферії, різко стоншене, пікнотичне, цитоплазма відтіснена до периферії і у вигляді вузького обідка та оточує велику вакуоль слизу. Яку властивість пухлинного росту відображає така будова клітин:

варіанти відповідей

Морфологічний клітинний атипізм.

Морфологічний тканинний атипізм.

Функціональний атипізм.

Атипізм обміну речовин.

Антигенний атипізм.

Запитання 28

У чоловіка 23 років на плечі виявлений вузол м’яко-еластичної консистенції, вологий, рожево-білого кольору. При мікроскопічному дослідженні видаленого вузла виявлено: він складається з пучків різної товщини, що йдуть у різних напрямках. У пучках невелика кількість волокон, багато веретеноподібних, поліморфних клітин з великими ядрами, що містять 2-5 дрібних ядерець. Оберіть одне вірне рішення про характер пухлини: 

варіанти відповідей

Пухлина незріла злоякісна, тому в ній виражений тканинний і клітинний атипізм.

Пухлина незріла, злоякісна, тому в ній виражений тканинний атипізм.

Пухлина зріла доброякісна, тому в ній не виражений морфологічний атипизм.

Пухлина зріла, доброякісна, тому в ній виражений тканинний атипізм.

Пухлина зріла, доброякісна, тому має форму вузла.

Запитання 29

На розтині хворого 83 років, який помер внаслідок некурабельного раку шлунка, серце і печінка зменшені в розмірах, ущільнені, з буруватим відтінком. Визначити характер патологічного процесу зазначених органів:

варіанти відповідей

Бура атрофія.

Паренхіматозна дистрофія.

Склероз.

Некроз

Мезенхімальна дистрофія.

Запитання 30

У хворої, яка мешкає в Чорнобильській зоні, через 5 років після аварії збільшилася щитовидна залоза, в біоптаті діагностований „Папілярний рак залози”. Вкажіть провідний механізм в розвитку цього захворювання:

варіанти відповідей

Вплив радіонуклідів.

Нестача йоду в їжі.

Надлишок йоду в їжі.

Стрес.

Травма.

Запитання 31

Під час аутопсії тіла дівчинки 7 років виявлено пухлиноподібні утворення у верхній щелепі, лімфатичних вузлах, нирках, наднирниках. Мікроскопічно пухлина, представлена дрібними лімфоцитоподібними клітинами, серед яких зустрічаються великі зі світлою цитоплазмою макрофаги, має місце гістологічна картина „зоряного неба”. Про яке захворювання слід думати?

варіанти відповідей

Пухлина Беркіта.

Остеосаркома.

Лімфома Ходжкіна.

Остеобластокластома.

Мієломна хвороба.

Запитання 32

У 23-річного чоловіка впродовж трьох-чотирьох місяців відзначається збільшення шийних лімфатичних лімфовузлів уздовж заднього краю грудинно-ключично-соскоподібного м’яза. З діагностичною метою зроблена біопсія одного з цих лімфовузлів. При гістологічному дослідженні виявлено типові ознаки хвороби Ходжкіна, змішаноклітинного варіанту. Виберіть, на підставі якої морфологічної ознаки став можливий такий діагноз:

варіанти відповідей

Пухлина містить поодинокі клітини Березовського-Штернберга.

Звичайна будова лімфовузла відсутній.

Пухлина складається з виражених поліморфних клітин.

Серед цих клітин спостерігаються великі і малі клітини Ходжкіна.

У складі пухлини є множинні еозинофільні лейкоцити.

Запитання 33

У померлого чоловіка 30 років, на розтині виявлена збільшена селезінка (вага 900,0 г), збільшена печінка (вага 4000,0 г), збільшені лімфатичні вузли, кістковий мозок діафіза стегна соковитий, малиново-червоного кольору. Мікроскопічно в печінці визначаються густі інфільтрати переважно за ходом портальних трактів, що складаються з незрілих кровотворних клітин з ядром округлої форми і вузьким обідком цитоплазми. Про яке захворювання можна думати?

варіанти відповідей

Хронічний лімфолейкоз.

Хронічний мієлоїдний лейкоз.

Генералізована форма лімфогранулематозу.

Гострий мієлобластний лейкоз.

Гострий лімфобластний лейкоз.

Запитання 34

Смерть 7-річного хлопчика наступила унаслідок гострої постгеморагічної анемії, обумовленої профузною кровотечею з шлунково-кишкового тракту. В ході патологоанатомічного дослідження виявлено: макроскопічно – недокрів’я внутрішніх органів, збільшення різних груп лімфатичних вузлів, тимомегалія, помірно виражена гепато-спленомегалія, яскраво-червоний кістковий мозок; мікроскопічно – гіперцелюлярний кістковий мозок з мономорфним інфільтратом з бластних клітин, дифузно-осередкові пухлинні інфільтрати в печінці, селезінці, лімфатичних вузлах, оболонках і речовині головного мозку. Діагностуйте захворювання:

варіанти відповідей

Гострий лімфобластний лейкоз.

Гострий мієлобластний лейкоз.

Гострий недиференційований лейкоз.

Гострий монобластний лейкоз.

Гострий плазмобластний лейкоз.

Запитання 35

Хворий 46 років доставлений в клініку із спонтанним переломом гілки нижньої щелепи. У місці перелому кістка заміщена щільною білястого кольору тканиною з бурими включеннями. При патогістологічному дослідженні виявлені епітеліальні острівці округлої форми, відмежовані циліндровими і кубічними епітеліоцитами. У центрі – полігональні, зірчасті, овальні клітини, які утворюють сітку. Як називається дана пухлина?

варіанти відповідей

Амелобластома.

Аденоматоїдна пухлина.

Одонтогенна карцинома.

Комплексна одонтома.

Одонтоамелобластома.

Запитання 36

У чоловіка 34-х років на шкірі визначалась пляма, яка вибухала і мала темний колір та не спричиняла турбот. З часом пляма почала збільшуватись, з’явилась біль, колір став чорно-коричневим і почав пальпуватися вузлик. На гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні і поліморфні клітини, з численними мітозами, цитоплазма яких вміщувала пігмент бурого кольору. Про яку пухлину йдеться?

варіанти відповідей

меланома

базаліома

гемангіома

невус

гліома

Запитання 37

При лапаротомії у чоловіка 49 років виявлена пухлина в ділянці сигмовидної кишки, що проростає всі шари та обтурує її просвіт. Взята біопсія та накладена колоностома. Клінічний діагноз після операції: рак сигми. Який характер росту виявлення пухлин по відношенню до оточуючих тканин?

варіанти відповідей

Інфільтруючий.

Експансивний.

Ендофітний.

Екзофітний.

Мультицентричний.

Запитання 38

Пацієнта турбує те, що шкіра навколо пігментного невуса почервоніла. Дослідження показало інвазійних ріст пухлини у хворого. Що можна відзначити як механізм пухлинної прогресії?

варіанти відповідей

Мутації в трансформованих клітинах.

Активація протоонкогена.

Транслокація протоонкогена.

Інактивація протоонкогена.

Інактивація гена – репрессора ділення.

Запитання 39

Хворий звернувся до лікаря з приводу пухлиноподібного утворення на передній поверхні грудної стінки, яке пальпується у вигляді рухомого вузла. Пухлина видалена. Макроскопічно вона має чіткі межі, вилущується з капсули, на розрізі волокнистої будови, сіро-рожевого кольору. Гістологічно виявлений тканинний атипізм. Вкажіть тип пухлини за її клітинним перебігом:

варіанти відповідей

Доброякісна

Злоякісна.

З місцевим деструюючим ростом.

Апозиційна.

Експансивна.

Запитання 40

Чоловік 40 років, що страждав хронічним бронхітом, помер від виснаження. На розтині в легенях в просвіті бронхів виявлене ендофітно розташоване утворення на слизовій світло-сірого кольору. При мікроскопічному дослідженні серед розростань атипового плоского епітелію виявлені „ракові перлини”. Ваш діагноз?

варіанти відповідей

Плоскоклітинний рак з ороговінням.

Плоскоклітинний рак без ороговіння.

Аденокарцинома.

Недиференційований рак.

Аденома.

Запитання 41

У хворого на малій кривизні в препілоричному відділі виявлено утворення кратероподібної форми. З крайній ділянки узята біопсія. Гістологічно: утворення представлене залозистоподібними структурами різної форми і величини, вростаючими в навколишню тканину, з вираженим атипізмом клітин. Назвіть гістологічний варіант даної пухлини:

варіанти відповідей

Аденокарцинома.

Скір шлунку.

Слизовий рак шлунку.

Солідний рак шлунку.

Плоскоклітинний рак.

Запитання 42

У хворого 55 років з’явилися рецидивуючі маткові кровотечі. Було проведено діагностичне вискоблювання порожнини матки. У скобі ендометрію серед елементів крові визначаються залозисті елементи різної величини і форми, утворені атиповими клітинами з гіперхромними ядрами і численними мітозами (у тому числі і патологічними). Про який процес можна думати?

варіанти відповідей

Аденокарцинома.

Залозиста гіперплазія ендометрію.

Хоріонепітеліома.

Аденоматозний поліп.

Ознака перерваної вагітності.

Запитання 43

У хворого 67 років з клінічним діагнозом „Хронічний бронхіт, пневмосклероз, серцево-легенева недостатність” узятий біоптат з підозрілої ділянки слизистої правого головного бронха. Гістологічно встановлений клітинний і тканинний атипізм, поява структур у вигляді „ракових перлин”. Якому патологічному процесу відповідають вказані гістологічні зміни?

варіанти відповідей

Плоскоклітинний рак бронха з ороговінням.

Хронічний поліпозний бронхіт.

Бронхоектаз.

Гострий бронхіт.

Плоскоклітинна метаплазія слизистої бронха.

Запитання 44

На підставі клініко-лабораторних даних хворому встановлений діагноз „Хронічний мієлолейкоз”. Який метод є найбільш інформативним для підтвердження мієлопроліферативного синдрому при даному захворюванні? 

варіанти відповідей

Трепанбіопсія кісткового мозку.

Дослідження периферичної крові.

Пункційна біопсія печінки.

Біопсія лімфатичного вузла.

Пункційна біопсія селезінки.

Запитання 45

У збільшеному шийному лімфатичному вузлі дівчинки 14 років, мікроскопічно знайдено, що тканинна будова вузла порушена, лімфоїдні фолікули відсутні, є ділянки склерозу і вогнища некрозу, клітинний склад вузла поліморфний, присутні лімфоцити, еозинофіли, атипові клітини великих розмірів з поліморфними ядрами і одноядерні клітини, також великі розмірів. Діагностуйте захворювання:

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз.

Гострий лімфолейкоз.

Хронічний лімфолейкоз.

Лімфома Беркіта.

Дифузна неходжкінська лімфома.

Запитання 46

У хворого на шиї виявлено пакет спаяних між собою лімфовузлів щільної консистенції. При гістологічному обстеженні видаленого лімфовузла відмічається проліферація ретикулярних клітин, наявність клітин Березовського-Штернберга. Про яке захворювання йде мова?

варіанти відповідей

Лімфогранульоматоз.

Лімфобластний лейкоз.

Мієлобластний лейкоз.

Мієлоцитарний лейкоз.

Лімфоцитарний лейкоз.

Запитання 47

При гістологічному дослідженні злоякісної пухлини молочної залози виявлено, що пухлина побудована з низькодифереційованих атипових клітин епітеліального походження, які утворюють трабекули, розділені між собою прошарками сполучної тканини, співвідношення клітин і строми приблизно 1:1. Назвіть гістологічний варіант раку:

варіанти відповідей

Солідний

Аденокарцинома.

Плоскоклітинний.

Фіброзний.

Мілкоклітинний.

Запитання 48

У хворого видалено новоутворення шкіри, яке має вид вузла з сосочковою поверхнею, нагадує кольорову капусту, щільної консистенції. Мікроскопічно пухлина складається з безлічі сосочків. паренхіма сформована з покривного епітелію із збільшеним числом шарів. У епітелії збережена полярність кліток, стратифікація, цілісність базальної мембрани. Який найбільш вірогідний діагноз?

варіанти відповідей

папілома

фіброма

аденома

фіброаденома

цистоаденома

Запитання 49

У хворого з’явилася охриплість голосу, під час ларингоскопії визначена пухлина гортані, сіро-білого кольору, з сосочковою поверхнею. Мікроскопічно: розростання сполучної тканини, покритої багатошаровим плоским епітелієм з вираженим ороговінням, без клітинного атипізму. Назвіть пухлини:

варіанти відповідей

Папілома

Фіброма

Поліп

Ангіома

Ангіофіброма

Запитання 50

При гістологічному дослідженні пухлини шлунку виявлено безліч перстнеподібних клітин. Назвіть гістологічний варіант раку:

варіанти відповідей

слизовий

солідний

аденокарцинома

саркома

карциноїд

Запитання 51

При гістологічному дослідженні вузла у видаленій молочній залозі серед строми виявлені різних розмірів і форми комплекси атипових поліморфних епітеліальних клітин з наявністю просвітів в центрах комплексів. Клітини – з крупними ядрами, наявністю атипових мітозів. Поставте діагноз:

варіанти відповідей

Аденокарцинома.

Плоскоклітинний нероговіючий рак.

Солідний рак.

Фіброаденома молочної залози.

Недиференційований поліморфноклітинний рак.

Запитання 52

При мікроскопічному дослідженні біоптату з товстої кишки виявлені атипові залозисті структури різної форми і розміру. Клітини поліморфні, ядра гіперхромні, визначаються патологічні мітози. Базальна мембрана залоз зруйнована. Ваш діагноз?

варіанти відповідей

Аденокарцинома

Базальний-клітинний рак.

Солідний рак.

Слизовий рак.

Недиференційований рак.

Запитання 53

При ендоскопічному дослідженні сечового міхура проведена біопсія пухлини, що складається з тонких, гілкоподібних сосочків, покритих перехідним епітелієм. Назвіть пухлину:

варіанти відповідей

Папілома.

Базаліома.

Перехідноклітинна карцинома.

Плоскоклітинна карцинома.

Аденома.

Запитання 54

При дослідженні біоптату лімфатичного вузла дано висновок „Лімфогранульоматоз”. На підставі наявності яких ознак був поставлений діагноз?

варіанти відповідей

Клітин Березовського-Штернберга.

Клітин Вірхова.

Клітин Тутона.

Клітин Мікулича.

Клітин Пирогова-Лангханса.

Запитання 55

При ендоскопічному досліджені сечового міхура проведена біопсія пухлини, яка складається з тонких сосочків, що розгалужуються, покритих декількома шарами клітин перехідного епітелію. Назвіть пухлину:

варіанти відповідей

Папілома.

Базаліома.

Перехідноклітинна карцинома.

Плоскоклітинна карцинома.

Фіброаденома.

Запитання 56

При мікроскопічному досліджені біоптата з товстої кишки виявлена пухлина з призматичного епітелію, який формує атипові залозисті структури різної форми і розмірів. Клітини епітелію поліморфні з гіперхромними ядрами, наявністю патологічних мітозів. Ваш діагноз:

варіанти відповідей

Аденокарцинома

Солідний рак.

Фіброзний рак.

Медулярний рак.

Слизистий рак.

Запитання 57

При бронхоскопії виявлена екзофітна пухлина, яка значно звужує просвіт бронха. Гістологічно пухлина складається з комплексів поліморфних епітеліальних клітин з гіперхромними ядрами і патологічними мітозами без ознак відкладення рогової речовини. Ваш діагноз:

варіанти відповідей

Плоскоклітинний рак без зроговіння.

Плоскоклітинний рак зі зроговінням.

Крупноклітинний рак.

Дрібноклітинний рак 

Залозисто-плоскоклітинний рак.

Запитання 58

При гістологічному досліджені зішкріба слизистої оболонки матки було виявлено розростання залозистих структур, які складаються з атипових епітеліальних клітин з гіперхромними ядрами і патологічними мітозами, які ростуть в товщу стінки матки. Ваш діагноз:

варіанти відповідей

Аденокарцинома.

Залозиста гіперплазія ендометрія.

Хоріонепітеліома.

Слизистий рак.

Медулярний рак.

Запитання 59

У біоптаті пухлини молочної залози виявляються солідні пласти, побудовані з дрібних епітеліальних клітин з поліморфними ядрами, з великою кількістю патологічних мітозів. Строма виражена слабо, з лімфоцитарною інфільтрацією. Встановіть діагноз:

варіанти відповідей

Медуллярний рак. 

Скіррозний рак. 

Хвороба Педжета. 

Аденома. 

Аденофіброма. 

Запитання 60

У жінки на шкірі шиї спостерігається новоутворення на ніжці, кулястої форми, зморшкувате. У бiоптатi з нього виявлена надмірна проліферацiя покривного епітелію та строми шкіри у вигляді сосочків, збережена полярність клітин, їх комплексність та базальна мембрана, характерний тканинний атипізм. Який найбiльш ймовірний діагноз?

варіанти відповідей

Папілома

Рак

Фіброма

Невус

Саркома

Запитання 61

При мікроскопічному дослідженні збільшеного шийного лімфатичного вузла визначається стертість його структури, лімфоїдні фолікули відсутні, всі поля зору представлені клітинами з округлими ядрами і вузьким обідком цитоплазми. З клінічних даних відомо, що збільшені й інші групи лімфовузлів, а також селезінка та печінка. Про яке захворювання слід думати?

варіанти відповідей

Лімфоїдний лейкоз.

Лімфогранулематоз.

Лімфосаркома.

Мієлоїдний лейкоз.

Мієломна хвороба.

Запитання 62

При дослідженні біопсії збільшеного шийного лімфатичного вузла виявлена стертість малюнка, тканина його представлена великою кількістю проліферуючих лімфоцитів з домішкою поодиноких клітин Березовського-Штернберга. Ці зміни свідчать про:

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз, з переважанням лімфоїдної тканини.

Лімфогранулематоз, з виснаженням лімфоїдної тканини.

Змішаноклітинний варіант лімфогранулематозу. 

Лімфосаркому.

Нодулярно-склеротичний варіанті лімфогранулематозу.

Запитання 63

У хворого 60 років під час торакотомії в передньому середостінні виявлені збільшені в розмірах і спаяні між собою лімфатичні вузли, з яких взято біоптат. Мікроскопічно атипові клітини, серед яких переважають клітини Ходжкіна і гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга; склероз відсутній. Яке захворювання відповідає цим ознакам?

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз з пригніченням лімфоїдної тканини.

Лімфосаркома.

Лімфогранулематоз з переважанням склерозу.

Лімфогранулематоз з переважанням лімфоїдної тканини.

Змішаноклітинний варіант лімфогранулематозу.

Запитання 64

Що є підставою для визначення форми гострого лейкозу?

варіанти відповідей

Цитохімічні особливості бластних клітин.

Біохімічні показники крові.

Наявність патологічних імуноглобулінів в сечі.

Наявність парапротеїнів у крові.

Наявність білка Бенс-Джонса в сечі.

Запитання 65

Хворому шкірною лімфомою проведена біопсія шкіри. На гістологічному препараті під епідермісом виявлено велику кількість трансформованих:

варіанти відповідей

Т-хелперів.

Меланоцитів.

Фібробластів.

Кератиноцитів.

Клітин Лангерханса.

Запитання 66

У пахововому лімфатичному вузлі мікроскопічно: структура вузла стерта, дифузні розростання лімфоїдних клітин, еозинофіли, гігантські клітини з двома ядрами, осередки некрозу і склерозу. Який варіант лімфогранульоматозу найбільш ймовірний?

варіанти відповідей

Змішаноклітинний.

З переважанням лімфоїдної тканини.

З пригніченням лімфоїдної тканини.

Змішаний.

Нодулярний склероз.

Запитання 67

Під час гістологічного дослідження лімфатичного вузла встановлене дифузне розростання лімфоїдних клітин з домішкою еозинофілів і атипових гістіоцитів, зустрічаються гігантські клітини з двома і більше ядрами, осередки некрозу і склерозу. Найбільш вірогідний діагноз:

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз.

Мієлолейкоз.

Лімфома Беркіта.

Лімфолейкоз.

Саркоїдоз.

Запитання 68

Чоловік тривалий час хворів гемобластозом. На розтині виявлено, що кістковий мозок,     селезінка, печінка, лімфатичні вузли коричневого кольору. Проведено гістохімічну реакцію Перлса. Встановлено, що ретикулярні, ендотеліальні і гістіоцитарні елементи цих органів містять гранули синього кольору. Який пігмент виявлено при застосуванні зазначеної реакції?

варіанти відповідей

Гемосидерин.

Білірубін.

Гематоїдин.

Гемомеланін.

Гематопорфірин.

Запитання 69

У жінки 64 років виник патологічний перелом плечової кістки. При трепанопсії кісткового мозку – атипові плазматичні клітки. Рентгенологічно в місці перелому – пухлиноподібні утворення. Ваш діагноз:

варіанти відповідей

Мієломна хвороба.

Хронічний остеомієліт.

Хондросаркома.

Фіброзна дисплазія кістки.

Метастаз аденокарциноми.

Запитання 70

При гістологічному дослідженні бiоптатiв, взятих з потовщених країв виразки шлунка, виявлені невеликі гніздові скупчення різко атипових гіперхромних невеликих епітеліальних клітин, які розташовані серед дуже розвиненої строми. Визначте пухлину:

варіанти відповідей

Скiррозний недиференцiйований рак.

Медулярний рак.

Аденокарцинома.

Недиференцiйована саркома.

Аденома.

Запитання 71

У чоловіка віком 62 роки видалено нирку, у якій при макроскопічному дослідженні виявлено пухлину у вигляді вузла діаметром до 8см. Тканина пухлини на розрізі строката, з множинними крововиливами, некрозами. Гістологічно: пухлина складається із світлих клітин, які утворюють альвеолярні і сосочкові структури, помірно виражений інвазивний ріст. У багатьох клітинах пухлини визначаються патологічні мітози, гіперхромні ядра. Діагностуйте виявлену пухлину нирки:

варіанти відповідей

Світлоклітинний рак.

Світлоклітинна аденома.

Аденокарцинома.

Нефробластома.

Ацидофільна аденома з малігнізацією.

Запитання 72

Хвора 50-ти років, за короткий період часу (6 міс.) тричі лікувалась з приводу переломів отриманих побутово. При мікроскопічному дослідженні кісткової тканини – осередки лакунарного розсмоктування, гігантоклітинні гранульоми в пухлиноподібних утворах, кісти, кісткова тканина заміщується фіброзною сполучною. При обстеженні: аденома паращитовидної залози, гіперкальційемія. Ваш діагноз?

варіанти відповідей

Паратиреоїдна остеодистрофія.

Мієломна хвороба.

Остеомієліт.

Остеопетроз.

Хвороба Педжета.

Запитання 73

Об’єктивно у жінки 39 років відмічається мокнуття у ділянці соска молочної залози, наявність неглибокої виразки з запальною гіперемією та набряком шкіри. При гістологічному дослідженні біоптату цієї ділянки в ростковому шару потовщеного епідермісу виявлені атипові великі клітини зі світлою та оптично пустою цитоплазмою, з відсутністю міжклітинних містків. Такі клітини знайдені і в усті великих проток залози. Встановити діагноз:

варіанти відповідей

Хвороба Педжета.

Внутрішньопротоковий рак.

Базально-клітинний рак.

Плоскоклітинний рак.

Меланома.

Запитання 74

При мікроскопічному дослідженні біоптату з легень виявлено атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Яка гістологічна форма раку легень має місце у хворого?

варіанти відповідей

Аденокарцинома.

Солідний

Недиференційований рак.

Плоскоклітинний рак.

Залозистоплоскоклітинний рак.

Запитання 75

При ендоскопічному дослідженні сечового міхура проведена біопсія пухлини, що складається з тонких, сосочків, що гілкуються покритих перехідним епітелієм. Назвіть пухлину:

варіанти відповідей

Папілома.

Базаліома.

Перехідноклітинна карцинома.

Плоскоклітинна карцинома.

Аденокарцинома

Запитання 76

При мікроскопічному дослідженні біоптату з товстої кишки виявлені атипові залозисті структури різної форми і розміру. Клітини поліморфні, ядра гіперхромні, визначаються патологічні мітози. Базальна мембрана залоз зруйнована. Ваш діагноз?

варіанти відповідей

Аденокарцинома

Базальний-клітинний рак.

Солідний рак.

Слизовий рак.

Недиференційований рак.

Запитання 77

При гістологічному дослідженні пухлини шлунку виявлено безліч каблучкоподібних клітин. Назвіть гістологічний варіант раку:

варіанти відповідей

слизовий

солідний

аденокарцинома

саркома

карциноїд

Запитання 78

При бронхоскопії у хворого 62 років в початковому відділі верхньодольового бронху правої легені виявлено поліпоподібне утворення діаметром до 1,0 см. При гістологічному дослідженні визначається пухлина, яка побудована з дрібних лімфоцитоподібних клітин з гіперхромними ядрами, клітки оточені пластами і тяжами. Вкажіть, який з перерахованих видів пухлин найбільш можливий?

варіанти відповідей

Недиференційований дрібноклітинний рак.

Недиференційований крупноклітинний рак.

Плоскоклітинний рак.

Аденокарцинома.

Залозисто-плоскоклітинний рак.

Запитання 79

Для гістологічного дослідження доставлене очне яблуко, в судинній оболонці якого виявлено пухлиноподібне утворення 1х0,4 см чорного кольору. У клітинах – множинні патологічні мітози і в цитоплазмі багато з них визначається пігмент жовто-бурого кольору. Ваш діагноз?

варіанти відповідей

Меланома.

Невринома.

Ангіосаркома.

Нейробластома.

Гангліонейробластома.

Запитання 80

Для патогістологічного дослідження доставлено очне яблуко: у сітківці ока в проекції очного нерва пухлина 1х1см, щільної консистенції, коричневого кольору. Мікроскопічно пухлина складається з поліморфних клітин з прозорою цитоплазмою, згрупованих в альвеолярні структури, з наявністю патологічних мітозів, місцями з накопиченням бурого пігменту. Ваш діагноз:

варіанти відповідей

Меланома.

Шваннома.

Гломусна пухлина.

Парагангліома.

Ангіосаркома

Запитання 81

У чоловіка 46 років на шкірі визначалася пляма, яка мала темний колір, клінічно не турбувало. З часом пляма почала збільшуватися, з’явився біль, змінився колір (чорно-коричневий), пальпувався вузлик. При гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні і поліморфні клітини, цитоплазма яких містила пігмент бурого кольору. Про яку пухлину йдеться?

варіанти відповідей

Меланома

Базаліома

Гемангіома

Гематома

Карциноїд.

Запитання 82

При розтині дитини 3 років в мозочку визначається пухлина, що не має чітких меж з навколишньою тканиною, гістологічно побудована з атипових дрібних клітин з гіперхромними ядрами. Ваш діагноз:

варіанти відповідей

Медуллобластома.

Медуллосаркома

Метастаз Раку.

Метастаз Саркоми.

Гліобластома.

Запитання 83

З кукси ампутації нижньої кінцівки видалена пухлина в капсулі, діаметром 2см, мікроскопічно складається з веретеноподібних клітин мономорфного вигляду з паличкоподібними ядрами, які утворюють разом з волокнами „палісадні” структури. Який з перерахованих видів пухлин найбільш вірогідний? 

варіанти відповідей

Доброякісна неврилемома.

Нейрофіброма

Злоякісна неврилемома.

М'яка фіброма.

Фібросаркома.

Запитання 84

На розтині померлого знайдено системне збільшення лімфатичних вузлів з утворенням пухлинних конгломератів. Селезінка збільшена, на розрізі строката: на червоному тлі пульпи множинні дрібні вогнища жовтувато-білого і сіруватого кольору. Найбільш ймовірний діагноз?

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз

Лімфосаркома

Лімфолейкоз.

Рак легенів.

Саркоїдоз.

Запитання 85

При торакотомії у хворого 55 років в передньому середостінні знайдено пакет лімфовузлів, з яких взято біоптат. Мікроскопічно виявлені інфільтрати, які складаються з лімфоцитів, гістіоцитів, еозинофілів і багатоядерних клітин Березовського-Штернберга, оточених великою кількістю волокнистої сполучної тканини. Яке з перерахованих захворювань, найбільш ймовірно, відповідає цим даним?

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз з нодулярним склерозом.

Лімфогранулематоз з переважанням лімфоїдної тканини.

Лімфогранулематоз з пригніченням лімфоїдної тканини.

Змішано-клітинний варіант лімфогранулематозу.

Лімфосаркома.

Запитання 86

У молодої людини збільшилися шийні лімфатичні вузли. При біопсії в лімфовузлі виявлені вогнища проліферації лімфоїдної тканини з наявністю гігантських клітин Березовського-Штернберга і еозинофілів, вогнища некрозу і фіброзу. Яке захворювання, найбільш вірогідно, буде діагностовано у хворого?

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз.

Лімфосаркома

Хронічний лімфолейкоз.

Гістіоцитоз

Мієломна хвороба.

Запитання 87

При розтині чоловіка, який служив на підводному атомному човні виявили наступні патології: спустошення в кістковому мозку (панмієлофтиз), анемію, лейкопенію, тромбоцитопенію, розпад лімфоцитів у лімфатичних вузлах, селезінці, лімфатичному апараті шлунково-кишкового тракту, крововиливи в наднирники. Яка хвороба розвинулась у даному випадку?

варіанти відповідей

Гостра променева хвороба.

Кесонна хвороба.

Гострий лейкоз.

Гостра анемія.

Вібраційна хвороба.

Запитання 88

У збільшеному шийному лімфатичному вузлі дівчинки 14 років, мікроскопічно були знайдено, що тканинна будова вузла порушена, лімфоїдні фолікули відсутні, є ділянки склерозу та вогнища некрозу, клітинний склад вузла поліморфний, присутні лімфоцити, еозинофіли, атипові клітини великих розмірів з багаточасточковими ядрами (клітини Березовського-Штернберга). Який патологічний процес відповідає описаним ознакам?

варіанти відповідей

Лімфогранульоматоз.

Гострий лімфолейкоз.

Хронічний лімфолейкоз.

Лімфома Беркіта.

Грибоподібний мікоз.

Запитання 89

У хворого при рентгенологічному обстеженні в плоских кістках виявлені множинні вогнища остеопорозу і остеолізису. У трепанобіоптаті кісткового мозку визначений високий вміст пухлинних плазматичних кліток. Ваш діагноз? 

варіанти відповідей

Мієломна хвороба.

Гострий моноцитарний лейкоз.

Хронічний мієлолейкоз.

Лімфогранулематоз.

Гістіоцитоз.

Запитання 90

У хворого на шкірі відзначені інфільтративно-бляшкові поліморфні висипання, різних контурів, розмірів, застійно-синюшного кольору, схильні до периферичного зростання і злиття. При біопсійному дослідженні шкіри виявлені масивні проліферати з лімфоїдних клітин, які займають всю дерму і розповсюджуються в підшкірний жировий шар. Ваш діагноз:

варіанти відповідей

Лімфома шкіри.

Флегмона підшкіряної клітковини.

Грибоподібний мікоз.

Внутрішньодермальний невус.

Шкіряні прояви системного червоного вовчака.

Запитання 91

Під час огляду лікарем-стоматологом у хлопчика 16 років були знайдені збільшені підщелепові та шийні лімфатичні вузли. Була проведена біопсія. Мікроскопічно в лімфатичних вузлах було знайдено: типова будова стерта, клітинна популяція гетерогенна, присутні великі клітини з багатолопасним ядром, множинні одноядерні клітини великого розміру, еозинофільні та нейтрофільні лейкоцити, лімфоцити, окрім того знайдені ділянки некрозу та вогнища склерозу. Діагностуйте захворювання:

варіанти відповідей

Лімфогранульоматоз.

Гіперплапзія лімфатичного вузла.

Гранульоматозний лімфаденіт.

Гнійний лімфаденіт.

Неходжкінська лімфома.

Запитання 92

При гістологічному дослідженні збільшеного шийного лімфатичного вузла відмічено, що загальний рисунок вузла нечіткий за рахунок розростання атипових гістіоцитарних клітин, з наявністю гігантських клітин Березовського-Штернберга, маються ділянки некрозу, склерозу, гіалінозу. Для якого захворювання характерні виявлені морфологічні зміни в лімфатичному вузлі?

варіанти відповідей

Лімфогранулематозу.

Гострого мієлолейкозу.

Хронічного мієлолейкозу.

Грибовидного мікозу.

Туберкульозу.

Запитання 93

На розтині померлого хворого виявлені збільшені, спаяні між собою, щільні, з біло-жовтими осередками некрозу лімфатичні вузли різної локалізації (шийні, пахвові і медіастинальні). Селезінка має „порфіровий"” вигляд. При мікроскопічному дослідженні лімфатичних вузлів і селезінки виявлена проліферація поліморфних клітин з наявністю атипових клітин, серед яких відзначаються багатоядерні гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга. Яке захворювання було діагностовано?

варіанти відповідей

Лімфогранульоматоз

Хронічний лімфолейкоз.

Лімфосаркома.

Ретикулосаркома.

Грибоподібний мікоз.

Запитання 94

При розтині померлого хворого виявлена гіперплазія кісткового мозку плоских і трубчастих кісток (піоїдний кістковий мозок), спленомегалія (6 кг), гепатомегалія (5 кг), збільшення всіх груп лімфатичних вузлів. Якому захворюванню відповідають виявлені зміни?

варіанти відповідей

Хронічний мієлолейкоз.

Хронічний лімфолейкоз.

Мієломна хвороба.

Справжня поліцитемія.

Лімфогранульоматоз.

Запитання 95

У жінки 22 роки виявлені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфатичному вузлі спостерігаються лімфоцити, гістіоцити, ретикулярні клітини, малі та великі клітини Ходжкіна, багатоядерні клітини Березовського-Штернберга, поодинокі осередки казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі зміни?

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз

Лімфосаркома.

Хронічний лейкоз.

Гострий лейкоз.

Метастаз рака легень.

Запитання 96

У хворого в обох щелепах рентгенологічно виявлено численні дефекти у вигляді гладкостінних округлих отворів. При гістологічному дослідженні – явища остеолізису і остеопорозу при явищах слабкого кісткоутворення. В сечі хворого знайдено білок Бенс-Джонса. Назвіть захворювання:

варіанти відповідей

Мієломна хвороба.

Хронічний мієлолейкоз.

Хронічний еритромієлоз.

Гострий мієлолейкоз.

Гострий недиференційований лейкоз.

Запитання 97

При патогістологічному дослідженні біопсійного матеріалу печінки чоловіка 70 років, у якого в крові виявлена велика кількість лімфоцитів і пролімфоцитів, встановлено: множинні скупчення зазначених клітин переважно проміж печінковими часточками. Для якого захворювання характерні вище:

варіанти відповідей

Хронічний лімфолейкоз.

Гострий лімфолейкоз.

Лімфогранульоматоз.

Хронічний персистуючий гепатит.

Гепатоцелялярний рак печінки.

Запитання 98

На розтині померлого знайдено системне збільшення лімфатичних вузлів з утворенням пухлинних конгломератів. Селезінка збільшена, на розрізі строката: на червоному тлі пульпи множинні дрібні осередки жовтувато-білого та сіруватого кольору. Якому захворюванню найбільше відповідають описане: 

варіанти відповідей

Лімфолейкоз

Саркоїдоз.

Лімфосаркома

Рак легенів.

Лімфогранульоматоз

Запитання 99

При гістологічному дослідженні лімфатичного вузла – дифузне розростання лімфоїдних клітин з домішкою еозинофілів та атипових гістіоцитів, поодинокі гігантські клітини з двома та більш ядрами, осередки некрозу та склерозу. Найбільш вірогідний діагноз:

варіанти відповідей

Лімфогранульоматоз.

Лімфолейкоз.

Лімфома Беркіта.

Саркоїдоз.

Мієлолейкоз

Запитання 100

У молодої людини збільшилися шийні лімфатичні вузли. При біопсії в лімфовузлі виявлені вогнища проліферації лімфоїдної тканини з наявністю велетенських клітин Березовського-Штернберга, еозинофілів, вогнища некроз та фіброзу. Яке захворювання буде найбільш вірогідно?

варіанти відповідей

Лімфогранульоматоз

Хронічний лімфолейкоз.

Мієломна хвороба.

Лімфосаркома.

Гістіоцитоз

Запитання 101

При томографії у хворого в середостінні знайдені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфовузлі виявлені циркулярні розростання сполучної тканини, яка оточувала гранульоноподібні утворення з лімфоцитів, плазмоцидів і великих двоядерних клітин Березовського-Штернберга. Ваш діагноз?

варіанти відповідей

Лімфогранульоматоз.

Лімфосаркома.

Туберкульоз.

Саркоїдоз.

Лімфолейкоз.

Запитання 102

У хворого 60 років при торакотомії в передньому середостінні знайдені збільшені в розмірах та спаяні між собою лімфатичні вузли, з яких взято біоптат. Мікроскопічно виявлено атипові клітини, серед яких переважають клітини Ходжкіна і гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга, присутні лімфоцити, еозинофіли; склероз відсутній. Яке захворювання найбільш відповідає цим ознакам?

варіанти відповідей

Змішано-клітинний варіант лімфогранулематозу.

Лімфогранулематоз з переважанням нодулярного склерозу.

Лімфогранулематоз з переважанням лімфоїдної тканини.

Лімфосаркома

Лімфогранулематоз з пригніченим розвитком лімфоїдної тканини.

Запитання 103

У хворого 21 року видалена пухлина лобової частки правої півкулі головного мозку діаметром 5 см, нечітко обмежена від навколишньої тканини. На розрізі – однорідного вигляду, гістологічно складається з клітин, численні відростки яких утворюють густі сплетення. Про яку пухлину йдеться?

варіанти відповідей

Астроцитома.

Олігодендрогліома.

Гангліоневрома

Епендіома

Хоріоїдпапілома

Запитання 104

По ходу слухового нерва у молодої жінки виявлена пухлина у вигляді вузла до 3 см в діаметрі, м’яко-еластичної консистенції, рожево-білого кольору, однорідна. Мікроскопічно пухлина вміщує пучки клітин з овальними ядрами. Клітинно-волокнисті пучки формують ритмічні структури, створені паралельними рядами, правильно орієнтованими клітинами, розташованими у вигляді частоколу поміж яких знаходиться безклітинна гомогенна зона (тільця Верокаї). Що це за пухлина?

варіанти відповідей

Невринома.

Злоякісна невринома.

Гангліоневрома

Нейробластома

Гангліонейробластома.

Запитання 105

У шматочку шкіри 1х2 см, який доставлений для гістологічного дослідження, знайдено новоутворення бурого кольору діаметром 0,5 см. Мікроскопічно пухлина складається з невусних клітин у вигляді тяжів та гнізд, розташованих у дермі, з бурим пігментом у цитоплазмі, який дає негативну реакцію Перлса. Який пігмент найбільш вірогідний?

варіанти відповідей

Меланін.

Гематоїдин.

Гемосидерин

Білірубін

Гемомеланін

Запитання 106

Хворому проведена операція з приводу пухлини головного мозку. Під час операції в білій тканині правої лобної долі виявлена пухлина без чітких меж. строката, з крововиливами та вогнищами некрозу. Для якої пухлини характерна описана макроскопична картина?

варіанти відповідей

Гліобластома

Медулобластома

Менінгіома

Шванома (неврінома).

Хоріоїдкарцинома.

Запитання 107

У хворого видалено новоутворення шкіри коричневого кольору, при гістологічному дослідженні виявлено наявність в стромі та клітинах пухлини коричневого пігменту. Клітини пухлини атипічні з великою кількістю мітозів. Який діагноз виставлено після гістологічного дослідження:

варіанти відповідей

Меланома

Пігментний невус.

Папілома.

Гемангіома.

Фіброма

Запитання 108

У хворого 26 років з білої речовини лівої півкулі головного мозку оперативно видалена пухлина 5 см в діаметрі, оточена капсулою помірної щільності. Мікроскопічно пухлина складається із різних за величиною зіркоподібних та гліальних клітин з наростками, розташованих серед гліальних волокон. Вкажіть, який з перелічених видів пухлин найбільш вірогідний:

варіанти відповідей

Астроцитома

Олігодендрогліома

Астробластома.

Гліобластома

Епендімома

Запитання 109

У чоловіка 45 років із стінки бічного шлуночку головного мозку оперативно видалена пухлина розміром 4x3 см з дрібнососковою поверхнею, пов’язана з судинним сплетінням. Мікроскопічно: ворсиноподібні розростання, покриті епітеліальними клітинами кубічної та призматичної форми, мономорфного вигляду. Вкажіть, який з перелічених видів пухлин найбільш вірогідний:

варіанти відповідей

Епендімома.

Епендімобластома.

Хоріоїдпапілома

Хоріоїдкарцинома

Гліобластома.

Запитання 110

Пухлина з білої речовини головного мозку у вигляді м’якого вузла 4 см в діаметрі, темно-червоного кольору без капсули. Мікроскопічно: складається із поліморфних клітин з патологічними мітозами, з осередками крововиливів і некрозу. Вкажіть, яка із перелічених видів пухлин найбільш вірогідна:

варіанти відповідей

Гліобластома

Астроцитома

Олігодендрогліома

Олігодендробластома.

Астробластома

Запитання 111

При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з численних щілиноподібних порожнин, стінка яких вистилає сплощеним ендотелієм, заповнених рідкою кров’ю. Поставити діагноз: 

варіанти відповідей

Капілярна гемангіома.

Венозна гемангіома.

Кавернозна гемангіома.

Гемангіоперицитома

Гломус-ангіома.

Запитання 112

Через декілька років після удару ліктя у хлопчика 12 років з’явилося пухлиноподібне розростання в області епіфізу плечової кістки, що не має чітких меж. При дослідженні біоптату виявлена велика кількість поліморфних клітин остеобластного типу з великою кількістю патологічних мітозів. Визначите діагноз: 

варіанти відповідей

Остеосаркома

Хондросаркома

Остеоїд-остеома. 

Фібросаркома. 

Синовіальна саркома.

Запитання 113

У шкірі виявлена щільна, рухома, чітко відмежована від навколишніх тканин пухлина. На розрізі вона білого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мікроскопічно представлена хаотично переплетеними колагеновими волокнами, клітин мало. Назвіть пухлину?

варіанти відповідей

Фіброма.

Міома

Гістіоцитома.

Дерматофіброма.

Десмоїд

Запитання 114

Під час гістологічного дослідження лімфовузла хворого 18 років, з ділянки заднього трикутника шиї, морфолог виявив скупчення клітин, серед яких поодинокі багатоядерні клітини Березовського-Штенберга, великі клітини Ходжкіна, малі клітини Ходжкіна і багато лімфоцитів, поодинокі плазматичні клітини, еозінфіли. Яке захворювання:

варіанти відповідей

Лімфогранульоматоз

Нодулярна лімфома.

Пухлина Беркета.

Лімфоцитарна лімфома.

Хронічний лімфоїдний лейкоз.

Запитання 115

У хворого 75 років із зачеревної клітковини видалена пухлина розмірами 16х8х6см. Мікроскопічно представлена анаплазованими жировими клітинами з ознаками клітинного атипізму, поліморфізму. Зустрічаються величезні потворні клітини, які мають в цитоплазмі жирові крапельки. Який найбільш вірогідний діагноз?

варіанти відповідей

Ліпосаркома.

Ліпома.

Фібросаркома.

Міосаркома

Мезотеліома

Запитання 116

Для гістологічного дослідження доставлена видалена на операції матка. Під слизистою оболонкою визначені численні округлої форми вузли, які чітко відмежовані від навколишньої тканини. Мікроскопічно пухлина побудована з пучків гладкої мускулатури з явищами тканинного атипізму. Ваш діагноз? 

варіанти відповідей

Лейоміома

Рак матки.

Фіброміома.

Хоріонепітеліома. 

Лейоміосаркома.

Запитання 117

У хворого 17 років інтраопераційно на нижній поверхні печінки виявлена пухлина розмірами 4,5х5,0х3,5см з субсерозною локалізацією, темно-червоного кольору, на розрізі представлена порожнинами із значним змістом крові. Поставити попередній діагноз:

варіанти відповідей

Кавернозна гемангіома.

Капілярна гемангіома.

Гемангіоперицитома.

Гемангіоендотеліома.

Лімфангіома

Запитання 118

У молодої людини в м’яких тканинах лівого стегна з’явилося безболісне новоутворення без чітких меж. Макроскопічно утворення нагадує риб’яче м’ясо, гістологічно складається з незрілих фібробластоподібних клітин з безліччю мітозів, з проростанням в м’язи. Ваш діагноз?

варіанти відповідей

Фібросаркома

Міосаркома.

Фіброма

Рак

Міома

Запитання 119

При гістологічному дослідженні пухлини шкіри виявлені різних розмірів часточки з жирової тканини, розділені нерівномірними прошарками сполучної тканини. Поставити діагноз:

варіанти відповідей

Ліпома

Фіброма

Гігрома

Папілома

Гемангіома

Запитання 120

При макроскопічному дослідженні пухлина матки м’якої консистенції, з крововиливами і ділянками некрозу, на розрізі нагадує „риб’яче м’ясо”. При гістологічному дослідженні встановлені ознаки вираженого клітинного і тканинного атипізму, зустрічаються клітки з патологічними фігурами мітозів. Поставити діагноз: 

варіанти відповідей

Саркома

Аденокарцинома.

Ангіома

Фіброма

Ліпома.

Запитання 121

У товщі шкіри виявлена щільне, рухоме утворення. Мікроскопічно утворення представлене хаотично розташованими пучками колагенових волокон з невеликою кількістю веретеноподібних клітин. Вкажіть пухлину? 

варіанти відповідей

Щільна фіброма.

Лейоміома

Меланома

Ліпома.

Гломусангіома

Запитання 122

У дитини 6 місяців на шкірі шиї виявлений плоский вузол червоного кольору, при натисканні склом вузол блідне. Який найбільш вірогідний діагноз? 

варіанти відповідей

Гемангіома

Пігментний невус. 

Меланома

Лейоміома

Лімфангіома

Запитання 123

Під шкірою піднижньощелепної ділянки у жінки 55 років виявлена рухоме утворення 1,0x0,7 см з чіткими межами тістоподібної консистенції, з повільним зростанням. При гістологічному дослідженні утворення визначаються ліпоцити, які формують часточки, відмежовані тонкими прошарками сполучної тканини з судинами. Встановити діагноз:

варіанти відповідей

Ліпома

Фіброма

Ангіома

Ліпосаркома

Фібросаркома

Запитання 124

У хворого 21 року видалена пухлина лобної долі правої півкулі головного мозку діаметром 5 см, яка була нечітко відмежована від навколишньої тканини. На розрізі – однорідна. Гістологічно складається з клітин, численні відростки яких утворюють густі сплетіння. Яка пухлина мала місце у хворого?

варіанти відповідей

Астроцитома

Епендімома

Гангліоневрома

Олігодендрогліома

Хоріоїдпапілома.

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест