Тест створено за підручником Астрономія,11 клас (рівень стандарту), Володимир Сиротюк, Юрій Мирошниченко
Над горизонтом на ясному зоряному небі неозброєним оком можна побачити близько 3000 зір. Вони відрізняються свої блиском: одні помітні відразу, інші ледь помітні. Тому ще в І ст. до н.е. один з основоположників астрономії - Гіппарх - увів умовну шкалу зоряних величин. Виберіть істині твердження
Виберіть істині твердження.
До основних характеристик зір належать:
В яких одиницях зазвичай вимірюють відстані до зір?
Видимий блиск зір не характеризує їхнього реального випромінювання. Він визначається двома факторами: дійсним випромінюванням зорі та відстанню до неї. Сонце, наприклад, набагато ближче до Землі, ніж будь-яка інша зоря, тому воно є найяскравішим світилом на небі. Отже, для порівняння дійсного блиску зір потрібно обчислити їхню зоряну величину на певній однаковій відстані. Чому дорівнює ця відстань?
Видимий блиск зір не характеризує їхнього реального випромінювання. Він визначається двома факторами: дійсним випромінюванням зорі та відстанню до неї. Сонце, наприклад, набагато ближче до Землі, ніж будь-яка інша зоря, тому воно є найяскравішим світилом на небі. Отже, для порівняння дійсного блиску зір потрібно обчислити їхню зоряну величину на певній однаковій відстані. Яка величина характеризує реальне випромінювання зорі?
Знаючи абсолютну зоряну величину зорі (М), можна обчислити дійсне значення випромінювання зорі або її світність (L). В яких одиницях виражається світність?
Паралактичне зміщення зір є незаперечним доказом обертання Землі навколо Сонця. Що розуміють під річним паралаксом зорі.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома