Внаслідок розвитку венозної гіперемії у тканинах виникає гіпоксія. До розладів яких біохімічних процесів це призведе?
У хворого з пораненням кисті почав утворюватися набряк. Яке порушення місцевого кровообігу має до цього відношення?
Хворий 54 років поступив у хірургічне відділення зі скаргами на біль у нижніх кінцівках, який посилюється при ході. Об’єктивно: шкіра на ногах бліда, холодна, пульс слабкий, чутливість знижена. Діагностовано облітеруючий ендартеріїт і заплановано гангліонарну симпатектомію. Який вид артеріальної гіперемії виникне в результаті проведеної операції?
Жінка 42 років із невралгією трійчастого нерва скаржиться на періодичне почервоніння правої половини обличчя та шиї, відчуття припливу тепла та підвищення шкірної чутливості. Ці явища можна пояснити розвитком артеріальної гіперемії. Якої саме?
У пацієнта, що страждає цукровим діабетом, відзначається ураження судин, які обумовлені метаболичними порушеннями. Назвіть ці судини.
У лікаря-стоматолога, професія якого зв'язана з ортостатичним положенням, з віком сформувалося варикозне розширення вен. Що з перерахованого сприяло розвитку зазначеного захворювання ?
. У хворого 45 років скарги на кровотечу з ясен при чистці зубів. Ясна темно-червоного кольору, при натисканні - гноєтеча з ясеневих закутків. Виявлено пародонтит. Яке місцеве порушення кровообігу має перевагу у тканині ясен хворого?
Руйнування ендотеліального шару судини призвело до вазоконстрікції. Зменшення виділення якого фактору ендотеліального походження відіграє провідну роль у вазоспазмі?
Яке порушення периферійного кровообігу буде спостерігатись після перетину симпатичних адренергічних волокон?
Причиною компресійної ішемії можуть бути:
Хворому із закритим переломом плечової кістки накладена гіпсова пов’язка. Наступного дня з’явилася припухлість, синюшність і похолодання китиці травмованої руки. Про який розлад периферичного кровообігу свідчать ці ознаки?
У хворого з переломом гомілковостопного суглобу після зняття гіпсової пов'язки спостерігається набряк стопи, ціаноз, місцеве зниження температури, збільшення органу в об’ємі. Яке порушення кровообігу має місце в даному випадку?
У хворого внаслідок травми виникло пошкодження симпатичних волокон сідничного нерва. Яке порушення периферичного кровообігу мало місце?
Жінка 42 років, що за професією продавець, скаржиться на набряк нижніх кінцівок в кінці робочого дня, кінцівки ціанотичні, температура їх знижена. Встановлена венозна гіперемія нижніх кінцівок внаслідок конституціональної слабкості еластичного апарату вен та професії. Який провідний патогенетичний фактор місцевих змін при венозній гіперемії
Хворому 45 років з діагнозом «цироз печінки, асцит» зроблена пункція черевної порожнини. Після отримання 5 літрів рідини раптово розвинувся непритомний стан внаслідок падіння АТ, розцінений як прояв недостатнього кровопостачання головного мозку. Яке порушення периферичного кровообігу мало місце в даному випадку?
Хворий, 50 років, страждає на ендартеріїт. Який із нижчеперелічених симптомів є характерним для даної патології?
Хворому з облітеруючим ендартеріїтом нижніх кінцівок проведена гангліонарна симпатектомія. Лікувальний ефект цієї операції пов’язаний з розвитком артеріальної гіперемії:
Відомо, що для артеріальної гіперемії притаманне збільшення кровонаповнення органів за рахунок надмірного надходження крові артеріальними судинами. Які з позначених нижче функціональних змін притаманні для неї?
Наявність фрагментів вірусу в крові викликає утворення лейкоцитарного пірогену макрофагами, що в подальшому призводить до підвищення температури через вплив на центр терморегуляції:
У хворого з пневмонією температура тіла 38,80С. Відзначається тахікардія, ослаблення секреторної функції шлунково-кишкового тракту, активація фагоцитозу, збільшення продукції антитіл. У крові підвищений вміст кетонових тел. Спостерігається посилення гліколізу, негативний азотистий баланс. Якій стадії гарячки відповідають описані зміни?
Хворий взимку впав в ополонку, замерз на вітру, захворів. Температура тіла піднялась до 39,70 С і коливалась від 390 С до 39,80 С. Назвіть тип температурної кривої у хворого
Хвора скаржиться на слабість, біль у горлі, підвищення температури тіла до 380С. З боку мигдаликів відзначається гіперемія. Виберіть можливий екзогенний піроген, який викликав гарячку в хворої?
У хворого діагностовано септичний ендокардит. Температура тіла протягом 5 днів коливалася в межах 39,5 – 40,2 0С. На 6 день на фоні різкого зниження температури до 37,2 0С розвинувся колапс. Що спровокувало дане ускладнення?
Кролю введений препарат, через деякий час ректальна температура зросла до 39,50С. Який препарат введений тварині?
У 10-ти річного хлопчика хворого на пневмонію, яка супроводжувалась високою температурою, застосування антибактеріальної терапії спричинило критичне падіння температури. Які зміни терморегуляції характерні для цієї стадії гарячки?
Напади гарячки у хворого виникають через добу. Під час нападу температура різко підвищується та утримується на високому рівні біля 2 -х год, а потім понижується до нормального рівня. Цей тип гарячки характерний для:
У хворого має місце зміщення установочної точки терморегуляції на більш високий рівень регулювання температури тіла внаслідок пірогенної дії інтерлейкіну-1. Як називається цей типовий патологічний процес?
У хворого на крупозну пневмонію має місце гарячка з температурою тіла 39o С, при цьому добові коливання температури не перевищували 1,00С впродовж 9 діб. До якого типу температурних кривих відноситься ця гарячка?
Які фактори збуджують
гіпоталамічний центр терморегуляції при гарячці?
Який із фізіологічних процесів відіграє важливу роль у зростанні температури тіла в першу стадію гарячки?
Яка із фізіологічних реакцій є важливою у механізмах зниження температури тіла в третій стадії гарячки
Яке із фізіологічних зрушень в організмі обумовлено підвищеною температурою тіла при інфекційній гарячці?
У робітника, який працював літом у щільному костюмі, різко підвищилась температура тіла, з’явились задишка, тахікардія, нудота, судоми, втрата свідомості. Що з’явилось причиною тяжкого стану робітника?
. У хворого на пневмонію виникла гарячка. Що безпосередньо спричинює зміну установочної точки температури в нейронах гіпоталамуса цього хворого?
У хворого з інфекційним захворюванням температура тіла через добу підвищувалася до 39,5-40,50 С і трималася на цій висоті біля години, а потім поверталася до вихідного рівня. Який тип температурної кривої описаний у даному випадку?
У хворих на поворотний тиф виникає лихоманка, яка характеризується кількаденними періодами високої гарячки, що чергується з періодами нормальної температури. Така температурна крива називається:
У хворої на пневмонію у перший тиждень температура тіла утримувалась в межах 38,3 - 38,50С . Така гарячка називається :
У чоловіка віком 25 років, після тривалого перебування на сонці при високій вологості повітря, підвищилась температура тіла до 390С. Який патологічний процес спостерігається у цьому випадку?
У хворого на стоматит хлопчика 2р. виникла помірна гарячка. З виділенням яких БАР це може бути пов’язано?
Хворий 42 років багато палить з 10 років. Два місяці тому з’явилась болісність в ділянці язика. Об’єктивно: в ділянці язика праворуч визначається щільне утворення, нерухоме, болісне. Промацуються збільшені підщелепні лімфатичні вузли. Назвіть особливості, які сприяють метастазуванню злоякісної пухлини
Пятигодинне перебування лабораторних щурів на яскравому сонці привело через 10 місяців до розвитку у багатьох тварин пухлин шкіри. Що було причиною
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома