Дівчина 5 років була госпіталізована зі скаргами на генералізовані набряки на обличчі, передній черевній стінці, нижніх кінцівках, зниження добового діурезу до 300 мл, зниження апетиту. В загальному аналізі сечі: білок-3 г/л, еритроцити – 1-2, лейкоцити – 6-7 в полі зору, питома вага – 1027. Загальний аналіз крові: гемоглобін – 110 г/л, лейкоцити – 10х109/л. Найбільш вірогідний діагноз?
Дівчина 12 років після переохолодження напередодні поступила зі скаргами на біль в надлобковій ділянці, часті болісні сечовипускання малими порціями, підвищення температури до 37,80. Симптом Пастернацького негативний. В загальному аналізі сечі - білок - 0,033 г/л, лейкоцити – 20-25, еритроцити – 1-2 в полі зору. Який діагноз найбільш вірогідний?
У хлопчика 3 років діагностований полікістоз нирок. Мати дитини скаржиться на його затримку в рості, зниження апетиту, блювання. Шкіра бліда, тургор м’яких тканин знижений, ЧСС – 120 за хв., аускультативно – жорстке дихання, живіт збільшений, м’який. Сечовина - 14 ммоль/л, креатинін – 0,130 ммоль/л, загальний білок – 58 г/л. Який стан розвився у дитини?
Хворому 6 років, потрапив до лікарні з скаргами на слабкість, стомлюваність, головний біль, пастозність обличчя. За 2 тижні до цього переніс ангіну: шкіра бліда, АТ - 160/90 мм рт. ст., добова кількість сечі — 500 мл, сеча кольору "м'ясних помиїв", щільність- 1009-1015, білок - 1,2 г/л, в осаді: Л - 3-5 п/з, ер.- покривають все поле зору. Яке захворювання найбільш імовірне у даної дитини?
У дівчинки 10 років з нейром'язовою дисфункцією сечового міхура за гіпотонічним типом на тлі ГРВІ спостерігається гостра затримка сечі. Який з методів обстеження найбільш обгрунтований для підтвердження діагнозу та причини затримки сечі?
Хворий С. 5 років захворів, коли з’явилась загальна слабкість, підвищилась температура тіла до 37,5°С, голос став осиплим. Об’єктивно: мигдалики збільшені, помірний ціаноз, вкриті нальотом сірого кольору, який виходить за межі мигдаликів. Наліт з трудом знімає, після його видалення слизова кровоточить. АТ 110/70 мм. рт. ст. Набряків немає. В аналізі сечі альбумінурія, циліндрурія, поодинокі еритроцити. Який патологічний процес в нирках?
Пацієнт 15 років, що з дворічного віку хворіє на інсулінзалежний цукровий діабет, скаржиться на появу набряків на обличчі, пастозність кінцівок. При лабораторному обстеженні виявлено гіперліпідемію, диспротеїнемію за рахунок гіпоальбумінемії та гіпергамаглобулінемії, протеїнурію до 3 г/добу. Рівень сечовини і креатиніну нормальний. Яким патологічним станом зумовлені наведені зміни?
12-річна дитина після перенесеного гломерулонефриту 2 роки тому скаржиться на швидку втомлюваність, слабкість, зниження апетиту, головний біль, нудоту, спрагу, поліурію. Дитина астенічної тілобудови. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, сухі. ЧД 30/хв, ЧСС 108/хв. Зі сторони легень, серця – без особливостей. Живіт м’який, болючий в епігастрії, печінка + на 1,5 см, болюча. Симптом Пастернацького слабопозитивний з обох сторін. Лабораторні дослідження: нормохромна анемія, вміст сечовини в сироватці крові – 8,8 ммоль/л, креатиніну – 0,18 ммоль/л, гіперкаліємія, гіпермагніємія, гіпокальціємія. Вкажіть вірогідний діагноз.
Дівчинка 12 років з частими болісними сечовипусканнями без ознак інтоксикації. Температура 36,6°С. Клінічний аналіз крові без відхилень від норми. В загальному аналізі сечі - помірна лейкоцитурія. Найбільш ймовірним діагнозом є?
Дівчинка, віком 4 місяці, поступила в дитячу клініку зі скаргами матері на виражене занепокоєння дитини, особливо під час сечовипускання, підвищення температури тіла до 39°С, млявість, зміни в загальних аналізах сечі у вигляді збільшення кількості білка до 0,5 г/л, лейкоцити до 20-30 в полі зору. Назвіть відповідними термінами зміни в сечі.
Дівчинка, віком 1 місяць, поступила в нефрологічне відділення зі скаргами матері на виражене занепокоєння дитини, особливо під час сечовипускання, підвищення температури тіла до 38°С, млявість, зміни в загальних аналізах сечі у вигляді збільшення кількості білка до 1 г/л, лейкоцити до 60-80 в полі зору. Які синдроми можна виділити у хворої дитини?
Дитині 10 років, хворіє з 6 років, стан погіршав в останні тижні; скаржиться на втомлюваність, зниження апетиту, малу рухливість, схуднення, головний біль, нудоту, м’язову слабкість, судоми. Шкіра суха, пастозність обличчя, набряки на ногах, свербіння шкіри. АТ - 180/100 мм рт.ст., сечі виділяє до 500 мл за добу, відносна густина 1010-1012, білок-2,17 г/л; Л-5-8 п/з, ер.- вилужені 40-50 п/з. Креатинін крові - 177 мкмоль/л, 17 КС сечі 10,1 мкмоль/добу. Який клінічний синдром найбільш достовірний у даної дитини?
Дівчинка 10 років, скаржиться на часті, болючі сечовипускання, підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, дратівливість, порушення сну, енурез. Хвора другий день, пов’язує захворювання з переохолодженням. Симптом Пастернацького негативний, аналізі сечі незмінена еритроцитурія, лейкоцитурія, бактеріурія. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.
Хворий 10 років потрапив до лікарні з скаргами на тупий біль в поперековій ділянці, температура тіла - 38°С, шкіра бліда, набряки відсутні. АТ - 100/70, ШОЕ - 22 мм/ч. Добова кількість сечі - 1300 мл, сеча каламутна, густина 1009- 1020, білок - 0,099 г/л, у осаду: Л- 50-80 п/з, ер. - 5-7 п/з. Яке захворювання найбільш імовірне у даної дитини?
15.
У хлопчика 7 років в загальному аналізі сечі виявлені зміни: збільшення кількості білка до 0,033 г/л, лейкоцити до 20-30 п/з, еритроцити вилужені до 5-10 п/з. Назвіть відповідними термінами виявлені зміни в сечі. Який синдром у даної дитини?
У 10-річної дівчинки в аналізі сечі спостерігаються зміни у вигляді збільшення кількості білка до 2,0 г/л, лейкоцитів до 50-70 п/з, еритроцити вилужені до 5-10 п/з. Який синдром у даної дитини?
Дівчинка 12 років скаржиться на часте сечовипускання, нездатність утримувати сечу при позивах до сечовипускання, біль при сечовипусканні. Який синдром має місце у дівчинки?
Дівчинка 10 років поступила в клініку зі скаргами на слабкість, млявість, зниження апетиту. Спостерігалось підвищення температури тіла д 38°С і вище. У загальному аналізі сечі зміни у вигляді збільшення кількості білка до 0,066 г/л, лейкоцити до 40-50 п/з, зернисті циліндри до 4 п/з, наявність бактерій. Яке найімовірніше захворювання у дитини?
Хлопчик 13 років поступив в клініку з скаргами на часте сечовипускання, болі при сечовипусканні, слабкість, млявість, підвищення температури тіла до 38°С, в загальному аналізі сечі зміни у вигляді збільшення кількості білка до 0,5 г/л, лейкоцитів до 35-45 п/з. Які синдроми можна виділити у хворого?
Які зміни в сечі характерні для інфекційного запалення в нирках?
Найбільш частий шлях інфікування у дівчаток при циститі:
Нормальний показник проби Мак-Клюра-Олдрича у дітей 1-5 років:
Синдроми характерні для гломерулонефриту є всі перераховані, ОКРІМ:
Дизуричний синдром – це:
Під терміном "поліурія" розуміється:
Дослідження сечі за методом Нечипоренко дозволяє встановити:
Нефротичний синдром – це:
Аналіз сечі за методом Зимницького дозволяє визначити:
Під час свята в дитячому садку у дитини 2-х років 6 мес, активної, з добрим самопочуттям, одноразово сталося мимовільне сечовипускання. Як це розцінити?
Під терміном "олігурія" розуміється:
Синдром пієлонефриту за даними загального аналізу сечі характеризується наступними проявами, ОКРІМ:
Дослідження сечі за методом Нечипоренко призначається для:
Нефритичний синдром – це:
Дослідження сечі за методом Нечипоренко це:
Які зміни в сечі характерні для гематуpичного синдрому?
Визначення терміну “діурез”:
Сечовий синдром – це:
За методом Нечипоренко в 1 мл сечі в нормі міститься:
Мікробно-запальний процес в тубуло-інстертиціальній тканині нирок і чашково-мискової системи це:
Виражений дизуричний синдром у дітей найбільш характерний для:
Значна артеріальна гіпертензія - один з провідних симптомів:
Значна протеїнурія - один з провідних симптомів:
Поєднання протеїнурії з гематурією і артеріальною гіпертензією - симптомокомплекс:
Часті і болісні сечовипускання - один з провідних симптомів:
Підвищення кількість в сечі еритроцитів визначають як:
До істинних циліндрів НЕ НАЛЕЖАТЬ:
Виражена біль в попереку у дітей найбільш характерна для:
Проба Мак-Клюра-Олдрича використовується для:
Дівчинка, 13 років, після купання в річці почала скаржитись на болісні сечовипускання, біль в животі, підйом температури до субфебрильних цифр. За даними фізикального обстеження серцево-судинної та дихальної системи патологічні зміни не виявлені. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін, нирки не пальпуються. За даними загального аналізу сечі: лейкоцити - 80-100 в полі зору, еритроцити - до 10 в полі зору (не змінені). За даними УЗД-обстеження патологія нирок не виявлена. Яке дослідження є найбільш інформативним для диференційної діагностики даної патології?
.Синдром поліурії спостерігається при:
Дитині 8 років. Мати скаржиться на блідість дитини, поганий апетит, набряки під очима. Місяць тому переніс ангіну. При огляді: блідість шкірних покривів і слизових оболонок, обличчя пастозне. Мигдалики рухливі, збільшені. Язик обкладений білим нальотом. ЧСС – 108/хв., АТ – 140/80 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, систолічний шум на верхівці. Сечовиділення не порушене. Аналіз крові: ер. 3,1 х 1012/л, Нв 100 г/л, КП 1,0, лейкоцити 12 х 109/л, п/я 12%, с/я 43%, лімфоцити 39%, моноцити 1%, ШОЕ 20 мм на год. Аналіз сечі: відносна щільність 1018, білок – 2,17 г/л, лейкоцити 5-8 в полі зору, еритроцити – 40-60 в полі зору. Проба за Зимницьким: відносна щільність 1006-1020, переважає нічний діурез. Біохімічний аналіз крові: сечовина – 5,3 ммоль/л, креатинін – 0,08 ммоль/л. Встановіть орієнтовний діагноз.
Дуже велика кількість нейтрофільних лейкоцитів в сечі називається:
Діагностично значущим при інфекції сечовивідних шляхів слід вважати бактеріурію:
Висока лихоманка у дитини з ураженням сечовидільної системи характерна ознака:
Значна лихоманка і біль в попереку - провідні симптоми:
Захворювання, яке розвивається через два тижні після стрептококової інфекції і супроводжується безболісної гематурією, найбільш ймовірно:
Осад сечі становлять всі перераховані елементи, за винятком:
Загальна назва мікробно-запального процесу сечовидільної системи називається:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома