Підсумкове тестування з історії України 8 клас. Матеріал відповідає програмі ЗНО і містить типові тестові завдання минулих років.
Укажіть ім’я останнього кошового отамана Запорозької Січі.
Рух гайдамаків у ХVІІІ ст. розпочався:
Укажіть ім’я легендарного ватажка опришків – учасників народно- визвольної боротьби в Галичині, на Закарпатті, Буковині:
Запорозька Січ була зруйнована царським урядом:
Наприкінці ХVІІІ ст. усі українські землі опинилися у складі ... .
Оберіть правильну відповідь.
Вставте пропуски. Це унікальне явище в історії України, тому що, у порівнянні з подібними формуваннями інших народів, українські ... були не тільки охоронцями державних кордонів, але й основною силою, яка забезпечила перемогу у визвольній боротьбі українців за свободу, віру та відновлення національної державності.
Встановіть хронологічну послідовність.
А) запровадження кріпацтва на Лівобережжі та Слобожанщині;
Б) остаточна ліквідація гетьманства Катериною ІІ;
В) Коліївщина;
Г) Конституція Пилипа Орлика.
Знайдіть за описом. "Оскільки Україна була багата на деревину, то й надалі розвивається самобутня дерев'яна архітектура. Церква є справжнім шедевром свого часу. Єдина в Україні дев'ятикамерна церква з дев'ятьма банями".
Який термін відповідає визначенню?
«Багатогалузеве панське господарство в Польщі, Литві та Україні XIV – XIXст., яке грунтувалося на праці кріпосних селян; виробляло й переробляло сільськогосподарську продукцію, що відправлялася великими партіями на ринок у вигляді напівфабрикатів».
Яка із пам’яток пов’язана з іменем Йоганна Пінзеля?
Які соціально-економічні зміни відбувалися на українських землях у складі Російської імперії в другій половині ХVІІІ ст.?
(дві правильні відповіді)
Картосхема дає змогу (три правильні відповіді)
Які чинники зумовили виникнення українського козацтва в XV–XVI ст.?
«Апостол» (1574), «Буквар» (1574), Острозька Біблія (1581) є першими
Період Руїни характеризувався
Настанова імператриці Катерини ІІ, що «Треба найлегшим способом привести до того, щоб вони... перестали дивитись, як вовки на ліс. Коли в Малоросії не буде гетьмана, то треба намагатися щоб час і назва гетьманів зникли», реалізовувалася шляхом (дві правильні відповіді)
Установіть послідовність описаних нижче подій національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.:
А. «Через рік після перемоги під Берестечком повністю загинуло польське військо... Того ж року господарю Василю довелося влаштовувати весілля своєї дочки Розанди з Тимошем, сином козацького гетьмана Хмеля...»
Б. «Стали поляки обозом та вишикували своє військо на рівнині коло Корсуня. Того ж ранку вдарив Хмельницький зі своїм і ординським військом на поляків. Ті, недовго втримуючи свій стрій, з великими втратами відступили...»
В. «То ми, великий государ, підданого нашого Богдана Хмельницького... і все наше Військо Запорозьке пожалували – веліли їм бути під нашою, царського величества, високою рукою, згідно з давнішими їх правами і привілеями...»
Г. «Увесь народ, вийшовши з Києва, вся чернь вітала його. Академія вітала його промовами як спасителя народу від рабства польського, як Мойсея, вбачаючи в імені Богдан добрий знак і називаючи його Богом даний...»
Установіть послідовність явищ, притаманних історичному розвиткові України.
А. виникнення фабрики
Б. виникнення мануфактури
В. промисловий переворот
Г. виникнення ремесла
Який варіант заповнення пропусків у поданому нижче твердженні є правильним?
«У жовтні 1656 р. переговори завершилися підписанням __________ між Річчю Посполитою та __________. Це викликало обурення __________. І він вступає у воєнний союз з Трансільванією та __________».
Який із поданих історико-літературних творів НЕ належить до козацьких літописів?
Берестейську церковну унію укладено
У якому уривку з історичного джерела йдеться про укладення Люблінської унії?
Укажіть мету братського руху на українських землях у XVI ст.
У 1783 році Кримське ханство припинило своє існування, перейшовши до складу:
Хто очолив повстання яке отримало назву Коліївщина?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома