Термін "Бліцкриг" означає...
Яку назву мав план Німеччини по захопленні СРСР
Коли почалася радянсько-німецька війна?
23-29 червня 1941 року відбулася перша танкова битва в районі
Скільки днів тривала оборона Одеси?
Великомасштабна битва Червоної Армії та Вермахту 7 липня — 19 вересня 1941 року була за місто...
На які зони окупації була розділена України згідно плану "Ост"? Кілька варіантів відповіді
Про яку військову операцію йдеться?
«Японська авіація та підводні човни здійснили комбіновану атаку на амеріканські військові кораблі, що перебували на військово-морській базі. У результаті цього нападу потоплено 4 лінкори, ушкоджено 4 лінкори, 3 крейсери, 4 есмінці та інші військові кораблі США. Після цього США вступили у Другу світову війну»
Головними причинами поразки радянської армії у 1941 р. були
1. Прочитайте джерело і вкажіть дату битви.
«Втрата Японією чотирьох важких авіаносців (із шести наявних), а також багатьох екіпажів літаків зупинила розширення військової сфери Японської Імперії в Тихому океані. Для ведення наступальних дій залишилися тільки «Дзуйкаку» і «Сьокаку». Інші наявні японські авіаносці — «Рюдзьо», «Дзюнйо» і «Хійо» — були легкими. Ця велика поразка Японії сталась через шість місяців після початку бойових дій проти Сполучених Штатів. Ці шість місяців — той час, протягом якого, за передбаченням адмірала Ісороку Ямамото, Японія мала утримувати перевагу над ворогом. Втрати японців склали 4 важких авіаносці, 1 важкий крейсер, 228 літаків і близько 2500 осіб, серед яких були найдосвідченіші пілоти японської палубної авіації. Американці втратили 1 важкий авіаносець, 1 есмінець, 150 літаків, 307 військовослужбовців. Японія втратила ініціативу до кінця війни й була вимушена перейти до оборонних дій.
Ця битва показала, що авіаносець став головним кораблем на Тихому океані. Втративши 4 важкі авіаносці, головнокомандувач об'єднаним флотом Японії адмірал Ямамото був вимушений відступити, хоча в його розпорядженні все ще залишалося близько 100 кораблів, зокрема, 11 лінкорів.»
Дайте відповідь на запитання до джерела.
Конференція прийняла ряд дуже важливих узгоджених документів.
1. Нарешті більш-менш точно було визначено початок операції «Оверлорд» у Нормандії — в травні 1944 р.
2. До цих рішень, розроблених штабами союзників, була додана «Декларація трьох держав» (прийнята в кінці конференції). В ній підкреслювалося, що наступ союзних армій буде нещадний — зі Сходу, Заходу й Півдня — і триватиме до беззастережної капітуляції Німеччини.
Декларація проголосила взаєморозуміння «Великої трійки», твердий намір їхніх народів спільно працювати як під час війни, так і в мирний час. «Ми, — говорилося в Декларації, — від'їжджаємо друзями за духом і метою».
3. Щодо повоєнної долі Німеччини Рузвельт знову висунув «проект Моргентау» — про розчленування Німеччини на 5 держав. Черчілль пропонував з частин Німеччини й сусідніх країн створити Дунайську федерацію. Сталін висловився проти, виступаючи за єдину, демократичну й миролюбну Німеччину. Вирішили ще повернутися до цієї проблеми.
4. В «Декларації трьох держав про Іран» союзники домовилися зберегти його суверенітет, вивести радянські й англійські війська з країни після війни, надати Ірану фінансову й економічну допомогу.
5. «Велика трійка» обмінялася думками про Польщу. Радянський Союз пропонував установити західні кордони Польщі по річках Одеру й Нейсе, а східну — по «лінії Керзона». Питання про уряд Польщі залишилося відкритим.
Сторони в принципі домовилися про передання Радянському Союзові областей Кенігсберга й Мемеля, а також частини італійського військово-морського флоту.
6. Радянська делегація в таємному протоколі зазначила, що після капітуляції Німеччини СРСР вступить у війну проти Японії.
Коли розпочалася ця конференція?
Встановіть відповідність
А. Ервін Ромель
Б. Дуайт Езенхауер
В. Бернард Монтгомері
Г. Фрідріх Паулюс
1. американський військовий і державний діяч, 34-й Президент США, один з головних американських воєначальників Другої світової війни, головнокомандувач сил Антигітлерівської коаліції в Європі, генерал армії (1944), кавалер багатьох нагород, зокрема радянського ордена «Перемога» (1945). Під час Другої світової відповідав за планування і проведення операції «Смолоскип» у Північній Африці, успішного наступу у Франції та Німеччині на Західному фронті. Він командував англо-американськими силами вторгнення в Нормандії («Операція «Оверлорд»). У 1951-му став першим головнокомандувачем НАТО.
2. британський воєначальник, фельдмаршал (1944), віконт (1946), учасник Першої та Другої світових війн. За час Другої світової війни пройшов шлях від командира 3-ї піхотної дивізії до командувача 21-ї групи армій. Вів успішні бої на заході Північної Африки, здобув перемогу над німецько-італійськими військами в Тунісі, на Сицилії, під час вторгнення до Італії. У ході відкриття другого фронту в Нормандії командував усіма наземними силами союзників, пізніше призначений командувачем групи армій. 4 травня 1945 року прийняв німецьку капітуляцію на півночі Третього Рейху.
3. Німецький фельдмаршал заслужив славу блискучого тактика завдяки своїй здатності розгадувати задуми противника. Відомий своєю жорсткістю в армії Третього Райху, і прозваний "лисом пустелі", як професіонал, користувався повагою навіть у неприятелів. Прем'єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчіль називав його "майстерним противником" і "великим генералом"...Його танкові операції вивчають у військових училищах усього світу. Наприкінці життя, коли навіть Гітлер побоявся зруйнувати образ німецького героя Другої світової війни, він проявив високе почуття власної гідності і показав себе справжнім солдатом...
4. американський генерал, командувач Третьою армією США під час Другої світової війни. Любитель боїв і впевнений командир броненосних батальйонів. Пройшов довгий шлях солдата: від другого лейтенанта до чотирьохзіркового генерала. Йому довелось брати участь у бойових діях у Франції. Через більш як чверть століття йому судилося повернутися на цю землю і залишитися на ній — після війни. Вдячні французи поставили пам'ятник командувачеві Третьою армією США в місті Авранш у Нижній Нормандії, звільненій завдяки натиску солдатів цього генерала.
5. німецький воєначальник часів Третього Рейху, генерал-фельдмаршал (1943) Вермахту. Кавалер Лицарського хреста Залізного хреста з Дубовим листям (1943). Під час Сталінградської битви командував 6-ю армією, що була оточена та капітулювала в Сталінграді. Автор плану Барбаросса. Незмінною приналежністю його екіпіровки були рукавички, з якими він ніколи (навіть у літню спеку) не розлучався. Цю дивину він пояснював оточуючим тим, що терпіти не може бруду. Була йому властива й інша дивакуватість: як би не складалася обстановка, він двічі на добу обов'язково приймав ванну і переодягався. За свої примхи він удостоївся від товаришів по службі таких в'їдливих прізвиськ, як «благородний лорд» або «наш найелегантніший джентльмен». Провів у полоні близько 11 років. Після звільнення поселився в Дрездені, де і провів останні роки життя, перебуваючи на посаді поліцейського інспектора.
Збройні сили нацистської Німеччини у 1935–1945 рр. мали назву
Наслідком Тегеранської конференції було
Яка країна - союзниця Німеччини, вела військові дії в Північній Африці
Що означає термін «рух Опору»?
Що означає термін «колабораціонізм»?
Сталінградська битва відбувалася в:
«Східний вал» - це
Результатом морських битв біля атолу Мідуей та у Кораловому морі стала:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома