1. При макроскопічному аналiзу ЛРС встановлено наступні діагностичні ознаки: поверхня кори гладка, темно-бура, часто з білуватими поперечно витягнутими сочевичками, при зішкрібуванні зовнішньої частини корку видно червоний шар; внутрiшня поверхня гладка, червонувато-бурого кольору. Провізор зробив висновок, що дана ЛРС це:
2. Для ідентифікації кори крушини провели реакцію тотожності: на внутрішню поверхню нанесли краплю 10% розчину лугу. Вишнево-червоне забарвлення підтверджує наявність у сировині:
3. Як послаблюючий засіб запропоновані чорні, кулясті, блискучі соковиті плоди – піренарії, які мають 3-4 кісточки без дзьобика. Вони зібрані з колючого дикорослого чагарнику:
4. Окислені форми антраценпохідних утворюють криваво-червоне забарвлення з реактивом:
5. Сировиною для отримання протимікробного препарату «Новоіманін» є:
6. Хімічний склад ЛРС суттєво впливає на фармакологічну активність. Вкажіть ЛРС, яка у великих дозах (0,5-1,0) застосовується як послаблюючий засіб, а у малих (0,05-0,1) як засіб, що покращує обмін речовин та має в’яжучу дію:
7. На аптечний склад надійшла партія лікарської рослинної сировини – листя касії гостролистої. Вміст яких діючих речовин є ознакою доброякісності згідно з вимогами ДФ ХІ:
8. Антраценпохідні групи емодину проявляють проносну дію. Яка лікарська рослинна сировина може бути запропонована в такому випадку:
9. Лікарська рослинна сировина Rhamnus cathartica використовується як проносний засіб. Вкажіть, що є неприпустимими домішками цієї рослини?
10. Листя касії використовують як проносний засіб. Фільтрувати настої та відвари цієї сировини необхідно в холодному вигляді за рахунок присутності подразнюючих речовин:
11. До аптеки надійшла партія лікарської рослинної сировини без аналітичного листа. По зовнішнім ознакам встановили, що це кора. Була проведена реакція з розчином калію гідроксиду. Позитивний результат дає змогу припустити, що це:
12. Дотримання умов заготівлі сировини впливає на якісний i кiлькiсний склад діючих речовин крушини ламкоï. Тому оптимальним терміном заготівлі кори крушини являється:
13. Кора крушини містить антраценпохiднi. Коли можна використовувати заготовлену кору?
14. Яка лікарська рослинна сировина є джерелом одержання препарату проносної дії «Сенадексин»?
15. Яку ЛРС звіробою звичайного використовують?
16. «Новоіманін» застосовують як засіб антибактеріальний. Яка лікарська рослинна сировина є джерелом його отримання?
17. Плоди жостеру, кора крушини мicтять похідні антрацену. Яка якісна реакція доводить наявність речовин у ЛРС?
18. Лікарська рослинна сировина Rhamnus cathartica використовується як проносний засіб. Вкажіть, що є сировиною цієї рослини?
19. Трава звiробою дiрчастого переробляється в ряд лікарських препаратів. Крім цього виду офіціальним також є вид:
20. Звикання до лікарської рослинної сировини, що містить антраценпохiднi, виникає при призначенні:
21. В аптеку надійшов рецепт для приготування відвару. З якої лікарської рослинної сировини готують відвар?
22. Зі свіжих листкiв алое деревовидного виготовляють екстракт алое рiдкий. Вкажiть напрямок використання даної субстанцiї:
23. Яка реакцiя лежить в основi спектрофотометричного методу аналiзу антрацнопохiдних в корi крушини?
24. Вкажiть, яку активнiсть проявляють антраценпохiднi, якщо -ОН-групи розташованi в обох бензольних кiльцях антрахiнону:
25. За методом В.П. Філатова зі свіжого ЛРС отримують препарати біогенних стимуляторів, витримуючи його в несприятливих умовах (у темному місці за температури 4-8 оС протягом 12 діб). Це ЛРС?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома