Повернення до ідеалів краси минулого. Неокласицизм. (За підручником Людмили Масол)
Ностальгія за старим, добрим і вічним вилилася в нові художні явища, серед яких значного поширення набув ...
Європейські автори неокласицизмом називають мистецтво другої половини XVIII — початку XIX ст. на відміну від більш раннього етапу цього стилю (вітчизняні фахівці зараховують ці періоди до класицизму). Приміром, у Франції стиль мистецтва епохи «короля Сонця» — Людовика XIV називають класицизмом, стиль часів Людовика XVI — зараховують до неокласицизму, а парадний стиль періоду правління Наполеона І, що завершив еволюцію стилю класицизм, отримав назву ...
Архітектура, в якій змішуються композиційні прийоми й елементи оздоблення різних стилів, отримала назву ...
У цій споруді використано мотиви неокласицизму та італійського неоренесансу. Фасад виконано у строгих формах неокласики з портиком корінфського ордеру, інтер’єр — у дусі неоренесансу. Урочисте враження справляє вестибюль із парадними сходами й актовий зал, оздоблений подвійними колонами, каріатидами, фризом з 11 картин.
Оберіть споруди візантійського зодчества.
Синтезом неокласицизму і модернізму став стиль арт-деко, прикладом якого в архітектурі є театр на Єлисейських Полях у Парижі (комбінація новітніх залізобетонних конструкції зі спрощеними класичними формами фасаду).
Одна з найбільш примітних архітектурних споруд італійського фашизму.
Будівля була спроектована в 1937 архітекторами Дж. Гверріні, Е. Б. Ла Падулою і М. Романо, щоб провести там Виставку римської цивілізації (італ. Mostra della Civiltà Romana) під час Всесвітньої виставки 1942.
Із кінця 50-х рр. неокласицизм (або «американське відродження») розвивався переважно в архітектурі США. Один з найвизначніших його зразків — Лінкольн-центр у Нью-Йорку (арх. Ф. Джонсон, У. Харрісон, М. Абрамовіц, Е. Саарінен). Споруди Центру утворюють суворе симетричне обрамлення прямокутної площі. Комплекс складається з 12 будинків, призначених для різних культурних заходів.
Неокласицизм представлено у споруді колишнього Музею старожитностей, а нині — це
Якого митця називають «київським Гауді»?
Неореалістична творчість ... (1884-1967), яка походила з двох знатних художніх родів (Бенуá й Лансерé). Жінка складної долі, вона почала малювати від щастя, а закінчила від спроби заглушити горе після втрати чоловіка, змушеної еміграції й неможливості бачити двох із чотирьох своїх дітей.
Оберіть споруду В. Городецького, яку НЕ створював архітектор.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома