Формування сучасної масової культури пов’язане з трьома чинниками. Це....
Хто з філософів першої третини XX ст. стверджував, що що історія — це «живий організм», вона розвивається циклічно, переживаючи свої «весну», «літо», «осінь» і «зиму». Кожна культура певний час існує. XIX ст. стало початком «зими» в історії Європи, у XX ст. в боротьбі проти влади грошей перемагають кров та інстинкти; ера лібералізму, індивідуалізму, гуманізму, демократії та свободи поступається місцем ері цезаризму й планетарних воєн. Людство підкориться Цезарям (диктаторам) і знову повернеться до своєї «весни».
Великий вплив на сучасників справив австрійський психоаналітик і філософ, автор філософсько-соціологічної концепції людини й культури. На його думку, люди ліниві, нерозумні й не схильні до самозречення. На відміну від марксистів, він уважав, що не приватна власність робить людей агресивними, а навпаки, вона сама є наслідком людської агресивності.
Автор теорії відносності, один із засновників квантової механіки та статистичної фізики. Згідно з теорією відносності, матерія, час і простір є взаємозалежними. Незмінна лише швидкість світла, час може уповільнюватися, а простір — змінювати свою форму. У 1921 р. за праці з теоретичної фізики йому присудили Нобелівську премію. Коли до влади в Німеччині прийшли нацисти, він емігрував до США, де активно виступав проти війни.
Винайдення в 1928 р. англійцями ....... і ......... пеніциліну мало велике значення для розвитку медицини.
Оскільки на початку століття відбулися серйозні збройні конфлікти, не дивно, що досягнення науки й технічні винаходи широко застосовувалися в розробленні нових видів зброї. З переліку виберіть прізвища винахідників нової стрілецької зброї.
У романі «Американська трагедія», написаному на основі газетних публікацій про судові процеси в США, письменник показав американську дійсність у всій її неоднозначності. Його творчість стала предметом гострих дискусій. З переліку письменників виберіть його прізвище.
.... - загальна назва течій у мистецтві XX ст., яким властиві захоплення не стільки змістом, скільки формою; культ краси як єдиної цінності; індивідуалізм; пошук нових естетичних принципів.
Митці нового напрямку у мистецтві не лише писали картини, але й створювали філософські трактати. Його засновником був російський художник Василь Кандинський. Видатний представник цього напрямку Казимир Малевич у 1915 р. створив шедевр абстрактного мистецтва «Чорний квадрат на білому тлі». Назвіть цей напрямок у мистецтві.
Ця картина була створена у 1925 р. Її назва "Жовте, червоне, синє" Назвіть автора картини.
Наприкінці XIX ст. було відновлено проведення Олімпійських ігор. Змагання проходили з дев’яти видів спорту: боротьба, велоспорт, легка атлетика, плавання, спортивна гімнастика, стрільба, теніс, важка атлетика, фехтування. У III Олімпійських іграх брало участь 6 жінок (всі із США), котрі змагались лише у стрільбі з лука. А з якого року до участі з усіх видів спортув Олімпіаді були допущені жінки?
У 1920-ті рр. стрімко набирав поширення футбол, який нині є найпопулярнішим видом спорту. Із 1930 р. почали регулярно проводитися чемпіонати світу. В якої країні відбувся перший чемпіонат світу з футболу?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома