Загальний догляд за хворими це:
Загальний догляд за хворим включає:
Дії медичного персоналу, пов'язані зі специфікою власне захворювання чи травми та їх лікуванням, складають:
Парентеральне харчування здійснюють:
Чи дозволяється ходячим хворим їсти в палатах?
Виконувати всі вказівки та призначення лікаря гігієни хворого, його харчування, дотримання хворими та відвідувачами правил внутрішнього розпорядку лікарні (відділення), спостереження за хворими та виконання лікувальних процедур, зберігання медикаментів, приладів та документації, зокрема історії хвороби, являється функціональними обов’язками:
Збирати різні виділення хворих для дослідження в лабораторії, вимірювати температуру тіла хворим відповідно до призначеного лікарем часу та частоти, вести безпосередньо спостереження за хворим, змінами в його стані (як якісними, так і кількісними), інформує про них лікаря, виконувати заходи відносно санітарно-гігієнічного стану приміщень, гігієнічного стану хворого – функціональні обов’язки:
Спостереження за хворим у лікарні здійснюється:
Ретельне виконання персоналом - медичними сестрами та санітарками - своїх обов'язків та доброзичливе ставлення до хворого сприяють :
Яка кількість медичного персоналу повинна перекладати тяжкохворих з ліжка чи операційного стола на каталку і навпаки:
Хвора Б., 1935 року народження, знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні. При огляді виявлено забруднення постільної білизни, від хворої чути неприємний запах калових мас. Визначить, хто відповідальний за ситуацію, що склалася, і повинен її усунути.
Хвора не дотримувалась правил гігієни у туалетній кімнаті і забруднила її. Даний факт помітила молодша медична сестра і стала вимагати від неї прибрати за собою. Хвора звернулась із скаргою до завідувача відділенням. Визначить правильну адміністративну тактику.
У стаціонарне терапевтичне відділення поступив хворий із ІХС: нестабільною прогресуючою стенокардією. Згодом йому був виставлений діагноз гострого інфаркту міокарду і лікарем йому призначений ліжковий режим. Вночі хворий помер у туалетній кімнаті відділення. Хто може бути винен в ситуації, що склалася?
Зазначені обов’язки, а саме: забезпечення належної гігієни та санітарії палат, ліжок, білизни, гігієнічного стану власне хворого (умивання, миття, переодягання, перекладання та транспортування тощо), годування хворого, прибирання туалетів та допомога хворим у здійсненні фізіологічних актів, прибирання, дезінфекція туалетів та посуду для випорожнень тощо, - здійснюються особами без медичної освіти. Але ж виконання зазначених обов’язків потребує від них відповідних знань, навичок. Хто повинен їх навчати?
У відділенні працювала молодша медична сестра, яка систематично не якісно виконувала свої обов’язки, грубо поводилась із хворими, могла їх образити. Яка область медицини вивчає зазначену проблему?
При щоденному огляді хворого на позагоспітальну пневмонію лікар з’ясував, що хворому не ввечері і в вранці не здійснювалось вимірювання температури тіла. Хто повинен здійснювати вимірювання температури тіла?
Студентка другого курсу медичного ВУЗа прийшла на виробничу практику до терапевтичного відділення із розпущеним довгим волоссям, не одягла білу шапочку, має довгі фарбовані нігті. Як це може вплинути на ефективність лікування хворих у відділенні?
Студент другого курсу медичного ВУЗа прийшов на виробничу практику до терапевтичного відділення без змінного взуття, не одягнув білу шапочку. Як це може вплинути на ефективність лікування хворих у відділенні?
Студент другого курсу медичного ВУЗа під час виробничої практики молодшої медичної сестри у терапевтичному відділенні має юридичне право надати за потреби хворому допомогу:
У терапевтичному відділені знаходиться хвора 1943 року народження у тяжкому стані, якій необхідно виконати оглядову рентгенографію органів черевної порожнини. Які заходи необхідно виконати для транспортування хворої?
У терапевтичному відділені знаходиться хвора 1943 року народження у тяжкому стані, якій необхідно виконати оглядову рентгенографію органів черевної порожнини. Які заходи необхідно виконати для транспортування хворої?
У терапевтичному відділені знаходиться хворий К., 75 років, у тяжкому стані, якому необхідно виконати ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Транспортувати хвору будуть на каталці для лежачих хворих. Як правильно перекласти хвору з ліжка на каталку, якщо перекладають хворого двоє?
Хвора Б., 1935 року народження, знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні. При огляді виявлено забруднення постільної білизни, від хворої чути неприємний запах калових мас. Визначить, хто відповідальний за ситуацію, що склалася, і повинен її усунути.
З яких приміщень повинно складатися терапевтичне відділення?
На яку максимальну кількість хворих повинно бути розрахована палата?
На яку кількість ліжок розрахований медсестринський пост?
Які види догляду виконує молодша медична сестра?
Що собою являє суворий постільний режим?
Що собою являє загальний (позапалатний) режим?
Яка нормальна температура повітря має бути в палаті?
Які види догляду виконує палатна медична сестра?
Скільки разів проводиться вологе прибирання відділення з використанням дезінфікуючих розчинів?
Скільки разів на добу необхідно проводити провітрювання приміщень?
Як часто хворим бажано приймати душ чи ванну та міняти білизну?
Як провести санітарну обробку тяжкохворого?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома