При гістологічному дослідженні біоптата шкіри хворого 24 років виявлений казеозний некроз, оточений клітинним інфільтратом з лімфоцитів, серед яких зустрічаються окремі велетенські клітини, має місце розростання сполучної тканини, ендоваскуліти. Який характер патологічного процесу?
При розтині чоловіка 60 років в легенях і
печінці виявлено багато просоподібних
вузликів. Мікроскопічно виявлено гранульоми
з вогнищами некрозу в центрі, по периферії епітеліоїдні, лімфоїдні, плазматичні клітини, а
також велику кількість клітин Пирогова-Лангханса, які переважають в інфільтратах. Яка з перерахованих гранульом знайдена в
легенях?
При мікроскопічному дослідженні біоптата нирки виявлені вогнища, в центрі яких знаходяться зернисті еозинофільні маси, оточені інфільтратом з лімфоцитів, епітеліоїдних клітин і одиничних клітин Пирогова-Лангханса. Оберіть патологічний процес, який найповніше відповідає описаним змінам
Чоловік 38-ми років загинув при спробі підйому вантажу. Розвинувся колаптоїдний стан. На аутопсії виявлено розрив великої аневризми грудного відділу аорти. Впродовж життя страждав на вісцеральний сифіліс. Який патологічний процес в даному випадку
зумовив зменшення міцності стінки аорти, її розширення і розрив
При мікроскопічному дослідженні біопсії нирки виявлені вогнища, в центрі яких знаходяться зернисті еозинофільні маси, оточені інфільтратом з лімфоцитів, епітеліоїдних клітин і одиничних клітин Пирогова-Лангханса. Виберіть патологічний процес, який найповніше відповідає вказаним змінам:
При мікроскопічному дослідженні біоптата шкіри виявляються гранульоми, які складаються з епітеліоїдних клітин, оточених в основному Т-лімфоцитами. Серед епітеліоїдних клітин розташовуються одиничні велетенські багатоядерні клітини типу Пирогова-Лангханса. У центрі деяких гранульом визначаються ділянки казеозного некрозу. Кровоносні судини відсутні. Для якого захворювання характерні описані гранульоми?
У чоловіка 72 років на секції виявлено збільшення і деформацію правого колінного суглоба. При гістологічному дослідженні тканин суглоба і прилеглих ділянок виявлено: масивні вогнища казеозного некрозу, оточені валом епітеліоїдних, лімфоїдних клітин з наявністю велетенських макрофагів. Діагностуйте захворювання
У дитини після перенесеної ангіни різко збільшилися лімфатичні вузли: паратрахеальні, біфуркаційні, шийні. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вогнища некрозу, відмежовані лімфоцитами, епітеліоїдними клітинами, і клітинами Пирогова-Лангханса. Вкажіть найбільш вірогідну патологію
У чоловіка 30 років при гістологічному дослідженні біоптата з шийного лімфатичного вузла виявлені гранульоми, що складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних, багатоядерних велетенських клітин типу Пирогова-Лангханса. У центрі гранульом визначається некроз. Який збудник треба виявити в зоні некрозу для підтвердження діагнозу туберкульоз?
У чоловіка 28 років при гістологічному дослідженні шийного лімфовузла виявлено порушення малюнка внаслідок розростання епітеліоїдних, лімфоїдних клітин і макрофагів з ядрами у вигляді підкови, в центрі деяких скупчень клітин - безструктурні ділянки блідо- рожевого кольору з фрагментами ядер. Для якого захворювання характерні ці зміни?
При мікроскопічному дослідженні легенів хворого 52 років виявлені вогнища некрозу, оточені валом епітеліоїдних клітин і лімфоцитів. Між лімфоцитами й епітеліоїдними клітинами розміщені великі клітини округлої форми з великою кількістю ядер, розміщених на периферії. Як називається виявлена гранульома?
При мікроскопічному дослідженні легенів хворого 52 років виявлені вогнища некрозу, оточені валом епітеліоїдних клітин і лімфоцитів. Між лімфоцитами й епітеліоїдними клітинами розміщені великі клітини округлої форми з великою кількістю ядер, розміщених на периферії. Як називається виявлена гранульома?
У хворого з субфебрильною температурою у біоптаті збільшеного лімфатичного вузла виявлені численні гранульоми, що містять у центрі казеозний некроз, оточений епітеліоїдними клітинами, велетенськими багатоядерними клітинами Пирогова-Лангханса і лімфоцитами. Для якого захворювання характерні такі патогістологічні зміни?
При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлено скупчення епітеліоїдних клітин, лімфоцитів і велетенських клітин Пирогова-Лангханса. У центрі - казеозний некроз. Вкажіть найбільш вірогідну патологію
При мікроскопічному дослідженні тканини легенів виявлена ділянка запалення, яка складається з вогнища некрозу, оточеного правильними рядами епітеліоїдних, лімфоїдних клітин, є плазматичні клітини, макрофаги і велетенські багатоядерні клітини Пирогова-Лангханса. Визначте вид запалення
При гістологічному дослідженні біоптату шкіри виявлені гранульоми, що складаються з макрофагальних вузликів з наявністю лімфоцитів і плазматичних клітин. Крім того, зустрічаються великі макрофаги з жировими
вакуолями, що містять упакованих у вигляді куль збудників захворювання (клітини Вірхова). Грануляційна тканина добре васкуляризована. Для якого захворювання характерна описана гранульома?
При гістологічному дослідженні біоптату шкіри виявлені гранульоми, які складаються з макрофагальних вузликів з наявністю лімфоцитів і плазматичних клітин. Крім того, зустрічаються великі макрофаги з жировими вакуолями у вигляді куль, які містять упакованих збудників захворювання (клітини Вірхова). Грануляційна тканина добре васкуляризована. Для якого захворювання характерна описана картина
У печінці виявлене округле утворення діаметром 0.5 см. Мікроскопічно представлено некротичними масами в центрі, оточеними плазматичними, лімфоїдними клітинами і кровоносними судинами, з явищами васкуліту. Який діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?
У тканині печінки виявлене округле утворення діаметром 0.5 см. Мікроскопічно воно має наступну будову: у центрі - некротичні маси, їх оточує грануляційна тканина з наявністю в її складі плазматичних, лімфоїдних клітин і кровоносних судин з явищами васкуліту. Який діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?
При мікроскопії біоптату печінки виявлені гранульоми, які складаються з плазматичних, лімфоїдних, велетенських багатоядерних клітин типу Пирогова-Лангханса, дрібних судин з ознаками ендо- і периваскуліту, зустрічаються вогнища казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі гранульоми?
При мікроскопії біоптата з виразки порожнини рота виявлені вогнища казеозного некрозу, оточені плазмоцитами, епітеліоїдними і лімфоїдними клітинами, зрідка велетенськими багатоядерними клітинами типу Пирогова-Лангханса, зустрічаються дрібні судини з ознаками ендо- і периваскуліту. Вкажіть захворювання
При гістологічному дослідженні біоптату перегородки носа хворого, який страждав ускладненим носовим диханням, в слизовій оболонці виявлено гранульоматозне запалення з наявністю в гранульомах клітин Мікуліча і бактерій. Встановіть діагноз
При дослідженні біоптату виявлена гранульома, що складається з лімфоцитів, плазматичних клітин, макрофагів з пінистою цитоплазмою (клітини Мікуліча), багато гіалінових куль. Про яке захворювання можна думати?
У біоптаті слизової оболонки носа знайдені епітеліоїдні клітини, плазмоцити, клітини Мікуліча, еозинофільні тільця Руселя. Ваш діагноз:
Хвора 22 років, постійно мешкає в Західній Україні, скаржиться на ускладнене носове дихання. При морфологічному дослідженні біоптата слизової оболонки носової порожнини виявлені лімфоїдні, епітеліоїдні, плазматичні клітини та клітини Мікуліча. Який діагноз найбільш вірогідний?
Хворий 46 років скаржиться на ускладнене дихання. У біоптаті з потовщеної слизової оболонки носа знайдені клітини Мікуліча, скупчення епітеліоїдних клітин, плазмоцитів, лімфоцитів, гіалінових куль. Ваш діагноз?
У хворого зі скаргами на задуху проведена біопсія слизової оболонки носової порожнини. Встановлений діагноз: риносклерома. Які клітини типові для цього захворювання при мікроскопічному дослідженні?
При мікроскопічному дослідженні міокарду чоловіка, що помер від декомпенсації серцевої недостатності, виявлений склероз навколосудинної сполучної тканини і дифузна інфільтрація її лімфоцитами, макрофагами, плазмоцитами і одиничними нейтрофілами. Вкажіть, який з перерахованих видів запалення найбільш вірогідний:
У хворого оперативно видалені з порожнини носа сосочкові розростання слизової оболонки. При гістологічному дослідженні в них виявлена дифузна інфільтрація лімфоцитами, плазмоцитами, макрофагами. Назвіть вид запалення
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома