При іпохондрії хворий вважає, що:
При якому психозі буде спотворення попередніх рис характеру, втрачаються побутові та професійні навички?
Хвора, 54 роки, домогосподарка. Психічно хворих у сім'ї немає. Схильна до тривоги з будь-якого приводу, особливо хвилюється за близьких, своє здоров'я, матеріальне благополуччя. В останні 7 місяців поступово зростає відчуття страху, тривоги. Все важче стає виконувати роботу, зник апетит, виникли думки про самогубство. У хворої сумний вираз обличчя. Відчуває страх і тривогу за свою сім'ю, весь час здається, що з нею чи її сім'єю щось трапиться, нічим не може зайнятись, у всьому бачить поганий знак. Годинами стогне, заламує руки, ходить з кутка в куток, не знаходить собі місця. Очі сухі, говорить, що сліз у неї немає, відмовляється від їжі, говорить, що їй краще не їсти, від цього вона швидше помре. Орієнтована правильно, коректна, охайна, пам'ять не порушена. Встановіть яке захворювання розвинулось у хворої.
Родичі хворого, 65 років, відмічають у нього байдужість, розгальмованість, порушення пам'яті, Хворіє близько 2 років. Об’єктивно: неспокійний, не пам’ятає, що робив учора, погано пам’ятає свої професійні навички. Постійно повторює одні і ті самі слова, які почув від інших. За даними КТ головного мозку є виражена атрофія лобових часток головного мозку.
Яке захворювання розвинулось у хворого?
7. Маячні ідеї якого змісту характерні для інволюційної меланхолії (депресії):
У приймальне відділення лікарні доставлено хворого19 років через часті судоми. Під час перебування в стаціонарі спостерігали багаторазові розгорнуті повторні судомні напади, причому кожний подальший розпочинався в період порушеної після попереднього нападу свідомості. Об’єктивно: мовленнєвий контакт із хворим неможливий, шкіра сірувато-білого кольору, на лобі – підшкірна гематома, тахікардія –до 120 за 1 хв, коливання АТ – від 130/80 до 170/100 мм рт. ст. Під час неврологічного обстеження: відсутні реакції зіниць на світло, фіксація погляду. Який стан, розвинувся у пацієнта.
. У хворого двічі на місяць з'являються напади раптової втрати свідомості з падінням, судомами тоніко - клонічного характеру в кінцівках, мимовільним сечовипусканням, прикусом язика. Напади не провокуються зовнішніми подразниками, тривають до 5 хвилин. Після нападу свідомість відновлюється або настає глибокий сон. Між нападами хворий скарг не пред’являє.
Який додатковий метод діагностики підтвердить його?
У хворого без втрати свідомості спостерігаються напади посмикувань правої кисті, що поширюються на праву половину обличчя і тривають декілька хвилин. Після нападу відмічається нетривала слабкість руки. Яка ймовірна патологія виникла у хворого?
Тактика фельдшера при виявленні в хворого епілептичного статусу:
Для лікування епілепсії використовують все, крім:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома