Велике розселення слов'ян відбувалося:
Укажіть роки правління князя Аскольда.
Військо князя.
Успішний воєнний похід Аскольд на Візантію здійснив у
Олег захопив владу в Києві у
Походи на Візантію Олега:
Полюддя - це
Терміни "уроки" і "погости" стосуються часів правління
Князь Святослав уславився, як...
Князь, якому належать вислови: "Йду на Ви".
Установи співвідношення між характеристикою та історичною особою.
1. Проводив активну політику гуртування навколо Києва земель східнослов’янських племен. Із його ім’ям пов’язано здійснення двох походів на Візантію у 860 та 866 р. та укладення договору, згідно з яким Візантія виплачувала щорічну данину, а київський князь надавав військову допомогу імперії. За його правління було зроблено першу спробу охрестити Русь.
2. З ім’ям цього князя пов’язана активна зовнішня політика: розгром Хозарського каганату, здійснення двох Балканських походів. До його планів входило перенесення столиці з Києва до Переяславця на Дунаї. Загинув у 872 р. потрапивши до засідки печенігів.
3. Був призначений Рюриком як опікун неповнолітнього Ігоря, але насправді мав усі князівські права. Із його ім’ям пов’язано об’єднання двох центрів слов’янської державності — Новгорода та Києва. Він здійснив два походи на Візантію в 907 та 911 р. Його смерть овіяна серпанком легендарності: як свідчить літопис, цей князь помер від укусу гадюки, що виповзла з черепа його улюбленого коня.
4. Він був князем київським у 912—945 рр. Достовірно відомі походи цього князя на Константинополь (Царгород) у 941 та 944 р. Із його князюванням пов’язують збільшення збору данини — полюддя. Загинув князь від рук деревлян, невдоволених позачерговим збором данини.
А Святослав
Б Ігор
В Аскольд
Г Олег
Обери послідовність, у якій імена князів подані у хронологічній послідовності.
А Ольга
Б Аскольд
В Святослав
Г Олег
Д Ігор
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома