1. Укажіть державу, у складі якої до середини XVI ст. перебували Волинь, Підляшшя, Київщина, Східне Поділля.
2. Багатогалузеві господарства, які базувались на постійній щотижневій панщині залежних селян і були зорієнтовані на товарно-грошові відносини
3.На українських землях, включених до складу Литовської держави, за князя Ольгерда (1345 — 1377 рр.)
4.Однією з особливостей польського панування на українських землях у ХІV — першій половині ХVІ ст. є
5 .Унаслідок якої події відбулися зміни, описані в уривку з історичного джерела? «...і відтоді з Поділля вигнано владу татарську. Цей Ольгерд інші руські землі під свою владу взяв, і у Києві посадив Володимира, сина свого, і почав над ними володіти...»
6. Визначте характерні риси суспільно-політичного життя Великого князівства Литовського в XIV—XV ст.
7.Правителі якої країни щодо приєднаних українських земель дотримувалися принципу «Старого не порушувати, нового не впроваджувати»?
8.Хто належав до середньовічного цеху?
9.Які держави були головними суперниками в боротьбі за галицько-волинську спадщину після смерті Юрія II Болеслава?
10. «Кревська унія» — це угода, що передбачала:
11.Вкажіть ім’я князя який у внутрішній політиці проводив політику централізації:
12.Поява та використання на українських землях у повсякденному житті слів «магістрат», «дума», «лава» пов’язано з
13. Кримське ханство утворилося в
14.Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.
«Рада також має запобігати сваркам у місті, боронити від кривд сиріт і вдів… кожен раз, коли виникатиме потреба… радитись про добробут громади…і запобігати шкодам, залагоджувати і розсуджувати всілякі спори… пильнувати обману в мірах і вагах під час продажу товару».
В уривку йдеться про
15. Якого року відбулось селянське повстання на Буковині та Галичині під проводом Мухи?
16. Установіть відповідність між назвою історико-географічного регіону та державою, у скла-ді якої він перебував у ХV ст. 1) Буковина;2) Волинь;3) Галичина;4) Закарпаття.
А Велике князівство Литовське; Б Молдовське князівство; В Московська держава; Г Польське королівство; Д Угорське королівство.
17.Установіть відповідність між поняттям та його визначенням.1) Магнат;2) панщина; 3) цех; 4) шляхта. А Великий землевласник; Б об’єднання міських ремісників однієї спеціальності; В обов’язкова праця селянина в господарстві землевласника; Г податок грошима або продуктами, що стягувався землевлас-ником із залежних від нього селян; Д привілейований панівний стан у Польщі та Литві.
15. Установіть відповідність між ім’ям історичної особи та фактом її біографії.1) Костянтин Іванович Острозький;2) Менглі-Гірей;3) Ольгерд Гедимінович;4) Вітовт. А Битва українсько-білорусько-литовського війська з москов-ською армією під Оршею;Б. у внутрішній політиці проводив політику централізації: ; В визнання Кримським ханством васальної залежності від Османської імперії; Г приєднання Київщини, Чернігово-Сіверщини та Поділля до Великого князівства Литовського; Д укладення Кревської унії
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома