У хворого напад стенокардії. Який найпростіший фізіотерапевтичний метод Ви використаєте?
У хворого на гіпертонічну хворобу виник напад ядухи. АТ- 220/100 мм рт.ст. У легенях поодинокі вологі хрипи в нижніх відділах. Яке ускладнення розвинулося:
У терапевтичному відділенні перебуває пацієнт 39 років, у якого 3 тижні тому виник гострий інфаркт міокарда. Майбутнє сприймає песимістично, скаржиться на свою нікчемність. На які моменти треба звернути увагу медичній сестрі при складанні плану незалежних сестринських втручань:
У кардіологічне відділення терміново госпіталізований пацієнт з діагнозом: гострий інфаркт міокарда. Йому проводиться комплекс інтенсивної терапії та догляду. При плануванні заходів медсестринської допомоги пацієнту Вашим першочерговим завданням буде:
Пацієнт звернувся до сімейної медсестри зі скаргами на сильний біль голови у потилиці, шум у вухах. Такі напади спостерігаються після психічних навантажень. АТ коливається від 150/100 до 190/110 мм рт.ст. Розвиток якого синдрому спостерігається у хворого?
У пацієнта на ішемічну хворобу серця раптово виник біль за грудиною стискаючого характеру, який не знімається нітрогліцерином та триває понад годину. Як необхідно транспортувати хворого з підозрою на інфаркт міокарда?
У пацієнта, хворого на гіпертонічну хворобу, після неприємної розмови виник біль голови, відчуття “сітки” перед очима, болі в серці. Які першочергові незалежні втручання запланує медична сестра?
Сімейну медсестру викликали до хворого 48 років, який скаржиться на біль тиснучого характеру за грудиною, що віддає у ліву руку. Біль з’явився після підняття по сходах. Який засіб слід використати в першу чергу?
У пацієнта на гіпертонічну хворобу ввечері раптово підвищився артеріальний тиск. З’явився біль в ділянці серця і потилиці, миготіння “мушок” перед очима, нудота. Об’єктивно: АТ - 260/100 мм рт.ст. Пульс – 120/хв., ритмічний. Обличчя гіперемійоване, шкіра волога. Яке ускладнення виникло?
Пацієнт 53 років поступив в кардіологічне відділення зі скаргами на інтенсивний пекучий біль за грудиною, який іррадіює в ліве плече і руку, триває 6 - 8 годин. Який метод діагностики застосовують для підтвердження діагнозу?
Пацієнт 45 років звернувся до чергової медичної сестри з такими скаргами: різкий біль голови, головокружіння, миготіння “мушок” перед очима. АТ – 180/100 мм рт.ст. Ps – 92/хв. Для якого стану характерні такі ознаки?
У пацієнта на гіпертонічну хворобу після стресу ввечері з’явилась різка слабість, біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече і руку впродовж 30 хвилин, не знімається нітрогліцерином. Об’єктивно: блідий, АТ - 90/60 мм рт.ст. Пульс - 90/хв., аритмічний. Що запідозрить медична сестра?
Пацієнт 53 років звернувся до дільничної медсестри зі скаргами на стискаючий біль за грудиною, який триває 4-5 хвилин та іррадіює в ліве плече, ліву руку. Який препарат застосовують з метою розширення коронарних артерій?
Хворий М., 44 роки, знаходиться на лікуванні в кардіологічному відділенні. виник напад стенокардії. Яка пріоритетна проблема у даного пацієнта?
Хворий К., 45 років, знаходиться на лікуванні з приводу гіпертонічної хвороби.
Стан погіршився, посилився головний біль, з'явилася нудота, блювота. яке
медсестринське обстеження необхідно провести?
Пацієнт, 53 роки, звернувся зі скаргами на різкі болі за грудиною, иррадиирущие в ліву руку, під лопатку. Приступ триває 10 хвилин. Об'єктивно: шкіра бліда, пульс - 92 / хв., АТ - 100/60 мм рт.ст. Після прийому нітрогліцерину біль зник. Оцініть результат медсестринського втручання?
Хвора скаржиться на інтенсивний тиснучий біль за грудиною, що триває 45 хв., слабкість, серцебиття, страх смерті. Об'єктивно: шкіра бліда, синюшність губ. Тони серця ослаблені, ритмічні. Пульс - 108/хв., АТ - 100/60 мм рт.ст. Яке захворювання запідозрить медсестра?
Які медсестринські втручання необхідно здійснити для вирішення пріоритетної проблеми пацієнта при гострому інфаркті міокарда?
Які залежні медсестринські втручання необхідно здійснити під час реалізації плану догляду за пацієнтом при гіпертонічній хворобі?
Хворий 55 років скаржиться на біль за грудиною після психічного навантаження. Встановлено діагноз стенокардія. Виберіть препарат надання невідкладної допомоги:
Хворому з набряком легень надають сидячого або напівсидячого положення із спущеними додолу ногами з метою:
У хворої М., 47 , яка хворіє на гіпертонічну хворобу 4 роки, після зміни метереологічних умов, з’явилась загальна слабкість, запаморочення, різкий головний біль в потиличній ділянці, нудота. АТ- 190/100 мм рт.ст. Такий стан характерний для:
У пацієнта після фізичного навантаження виникає напад стискаючого болю за грудиною тривалістю 3-5 хвилин з іррадіацією в ліву руку. Який препарат можна використати для зняття болю?
Пацієнт знаходиться в палаті інтенсивної терапії з приводу гострого інфаркту міокарда. При догляді за пацієнтом в перші години необхідно:
У пацієнта під час фізіопроцедури раптово виник напад стенокардії. Яка першочергова дія медсестри?
У пацієнта на гострий інфаркт міокарда розвивається набряк легенів. Яка першочергова дія медсестри?
Пульсовий тиск відображає:
Які з перерахованих скарг не характерні для захворювань
серцево-судинної системи:
Вкажіть особливості больового синдрому при інфаркті міокарда:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Особливості догляду за хворими з хронічною серцевою
недостатністю:
Як правильно подати кисень хворому?
Перша долікарська допомога при гіпертонічному кризі:
Що таке «водний баланс»?
Перша допомога при нападі стенокардії:
Ознаками набряків серцевого походження є:
Варіанти відповіді:
Положення «ортопное» характерно для хворих, які страждають:
Положення «ортопное» полегшує стан, зменшуючи:
Основними причинами розвитку захворювань серцево-судинної системи є
Найбільш частий результат ревматичного ендокардиту
Основні симптоми мітрального стенозу
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома