У хворого напад стенокардiї. Який найпростiший фiзiотерапевтичний метод можна використати?
На I етапi сестринського обстеження медсестра виявила чинники, якi зумовили розвиток хронiчного колiту у пацiєнта. Який з них належить до ендогенних?
Лiкар призначив пацiєнту 53-х рокiв, у якого спостерiгаються набряки та закрепи, гiпертонiчну клiзму. Для її проведення медсестра використає:
При медсестринському обстеженнi хворого на лусочковий лишай медична сестра використала методику, притаманну данiй патологiї. Вкажiть методику, яку застосувала медична сестра:
До сiмейної медичної сестри звернувся пацiєнт 70-ти рокiв з неоперабельною формою раку легень, який запитав чи можна йому провести евтаназiю, оскiльки знає, що вiн безнадiйно хворий. Медична сестра вiдповiла, що в Українi евтаназiя:
В мiську лiкарнюпоступила жiнка 45-ти рокiв з приводу гiпертонiчної хвороби. Медична сестра збирає медсестринський анамнез i проводить об’єктивне обстеження пацiєнта.
Який це етап медсестринського процесу?
Жiнка 35-ти рокiв, яка проживає у гiрському районi, звернулась до сiмейного лiкаря зi скаргами на потовщення i тиск в дiлянцi шиї, утруднене ковтання, захриплiсть голосу, загальну слабкiсть. Яке захворювання можна запiдозрити?
Пацiєнт 46-ти рокiв скаржиться на бiль у колiнних, лiктьових суглобах ”летючого характеру”, який посилюється при рухах, температуру - 37,5oC ввечерi. В анамнезi - частi ангiни. При оглядi суглобiв спостерiгаються припухлiсть, почервонiння.
Для якого захворювання характернi данi проблеми?
До приймального вiддiлення машиноюшвидкої допомоги доставлено пацiєнта з шлунково-кишковоюкровотечею. Три години тому було блювання у виглядi ”кавової гущi”. Суб’єктивно: почуває себе задовiльно, може рухатись самостiйно.
Як транспортувати пацiєнта до вiддiлення стацiонару?
У неврологiчному вiддiленнi при обстеженнi пацiєнта 55-ти рокiв медична сестра оцiнювала властивостi пульсу i виявила, що вiн є нерегулярним (неритмiчним). Як оцiнити такi змiни пульсу?
Хвора 25-ти рокiв скаржиться на нудоту, вiдрижку повiтрям, вiдчуття тяжкостi в епiгастрiї, проноси. Пiд час огляду: язик обкладений бiлим нальотом, живiт болючий в епiгастральнiй дiлянцi. Яке дослiдження є найбiльш iнформативним?
У хворої, яка страждає на гiпертиреоз, пiсля психоемоцiйної травми з’явилися рiзке збудження, профузна пiтливiсть, висока температура тiла (41oC), тахiкардiя, АТ- 160/70 мм рт.ст.
Яке ускладнення розвинулось у пацiєнтки?
У пацiєнтки з цукровим дiабетом пiсля введення iнсулiну з’явилися рiзка загальна слабiсть, виражена пiтливiсть, вiдчуття голоду, тремтiння, запаморочення. Об’єктивно: пацiєнтка збуджена, шкiра волога, тургор збережений. Дихання не змiнене. to - 36,5oC, Ps- 96/хв., АТ- 110/7 мм рт.ст. Що повинна зробити медсестра в першу чергу?
У пацiєнта на гiпертонiчну хворобу пiсля стресу ввечерi з’явилась рiзка слабiсть, бiль в дiлянцi серця з iррадiацiєю в лiве плече i руку впродовж 30 хвилин, не знiмається нiтроглiцерином. Об’єктивно: блiдий, АТ- 90/60 мм рт.ст., Ps- 90/хв., аритмiчний. Що запiдозрить медична сестра?
У хворого гостра масивна крововтрата. Об’єктивно: свiдомiсть збережена, хворий блiдий, шкiра вкрита потом, пульс ниткоподiбний, АТ- 100/60 мм рт.ст., дихання поверхневе, з частотою- 24/хв. Вкажiть ускладнення, яке виникло внаслiдок кровотечi:
Пацiєнт 53-х рокiв поступив в кардiологiчне вiддiлення зi скаргами на iнтенсивний пекучий бiль за грудниною, який iррадiює в лiве плече i руку, триває 6-8 годин. Який метод дiагностики застосовують для пiдтвердження дiагнозу?
Хворий 29-ти рокiв перебуває на диспансерному облiку з приводу ревматичної хвороби. Призначено профiлактичне лiкування. Який з перерахованих препаратiв приготує медсестра?
Хворий 59-ти рокiв перебуває на диспансерному облiку з приводу ревматоїдного артриту.
Якi проблеми виявить медсестра пiд час обстеження?
На першому етапi диспансеризацiї проводиться групування диспансерного контингенту. До якої диспансерної групи належать хворi з хронiчними захворюваннями в стадiї компенсацiї?
Пацiєнтка скаржиться на поширену висипку на шкiрi, яка супроводжується нестерпним свербiжем. Висипка з’явилась на другий день пiсля щеплення протигрипозноювакциною. Об’єктивно: стан задовiльний. На шкiрi обличчя, тулуба, верхнiх та нижнiх кiнцiвок - поширене уртикарне висипання, мiсцями зливного характеру, слiди вiд розчухiв. Мiхури рожево-червоного кольору, пiдвищуються над рiвнем шкiри. Для якого захворювання характернi данi проблеми?
У пацiєнта 28-ми рокiв неприємнi вiдчуття в надчеревнiй дiлянцi, блювання, яке приносить тимчасове полегшення. Вiн пов’язує свiй стан iз споживанням недоброякiсної їжi. Яке залежне медсестринське втручання необхiдно здiйснити медичнiй сестрi в першу чергу?
Медична сестра встановила наявнi та потенцiйнi проблеми у пацiєнта, що перебуває на стацiонарному лiкуваннi в кардiологiчному вiддiленнi з приводу iнфаркту мiокарда.
Який етап медсестринського процесу вона здiйснила?
У пацiєнта 67-ми рокiв, хронiчна серцева недостатнiсть. Яке положення треба надати пацiєнту для полегшення задишки?
У пацiєнта виражена задишка. При обстеженнi дiагностували наявнiсть рiдини в плевральнiй порожнинi. До якого втручання повинна пiдготувати пацiєнта медична сестра?
Студент, що вперше переступив порiг операцiйної, раптом вiдчув слабкiсть, запаморочення, ”дзвiн” у вухах. Знепритомнiв. Об’єктивно: шкiрнi покриви блiдi, вкритi холодним липким потом. Пульс - 60/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Зiницi розширенi, жваво реагують на свiтло.
Назвiть стан, який розвинувся:
Пацiєнтка 58-ти рокiв, поступила у ендокринологiчне вiддiлення у тяжкому станi. При медсестринському обстеженнi виявлено: свiдомiсть вiдсутня, шкiра суха, очi запалi, цiаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент найбiльш доцiльно пiдготувати медсестрi для надання невiдкладної допомоги?
Пацiєнтка при вiдвiдуваннi її вдома сiмейною медсестрою, повiдомила, що пiсля переохолодження у неї з’явилися головний бiль, озноб, температура пiдвищилась до to - 37,8oC. Якi незалежнi медсестринськi втручання необхiдно виконати сiмейнiй медсестрi?
У хiрургiчному вiддiленнi пацiєнту 50-ти рокiв з виразковою хворобою шлунку, ускладненою кровотечею, проведено гемотрансфузiю.
Яке лабораторне обстеження необхiдно планувати на наступний день?
При обстеженнi пацiєнта сестрою медичною були виявленi наступнi симптоми: полiурiя, спрага, полiдипсiя, полiфагiя, свербiж шкiри. Про яке захворювання слiд думати?
При ушкодженнi порожнистих органiв черевної порожнини вiдсутня печiнкова тупiсть, а при рентгенологiчному дослiдженнi визначається ознака:
Жiнка 30-ти рокiв, яка хворiє бронхiальноюастмою, дiзналась про можливiсть самоконтролю прохiдностi бронхiв за допомогою приладу iндивiдуального користування, який можна використовувати в домашнiх умовах, але не знає як ним користуватися.
Якому методу дiагностики навчить жiнку медична сестра?
Пацiєнту 33-х рокiв, який знаходиться на стацiонарному лiкуваннi з дiагнозом ”гострий бронхiт”, медсестра для покращення дихальної функцiї кровообiгу запланувала постановку гiрчичникiв на заднюповерхню грудної клiтки.
Якi речовини можуть спричинювати подразнюючу дiю гiрчичникiв?
Хворому 70-ти рокiв в станi гiпоксiї призначено оксигенотерапiю. Що планує медсестра здiйснити перед подачею кисню?
Хворий скаржиться на наростаючу м’язову слабкiсть, пiдвищену втомлюванiсть, зниження працездатностi, безсоння, перiодичний бiль в животi, нудоту. Об’єктивно: шкiрнi покриви бронзового вiдтiнку, вiдмiчається пiгментацiя слизової оболонки порожнини рота.
Пульс – 80 уд/хв., ритмiчний, слабкого наповнення i напруження. АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця ослабленi, дiяльнiсть ритмiчна. Про яке захворювання можна подумати?
Пацiєнт 54-х рокiв, скаржиться на тяжкiсть та бiль в потилицi, ”миготiння мушок перед очима”, шум у вухах, кровотечi з носа. Вночi у пацiєнта виник рiзкий бiль голови, нудота, блювання, бiль в дiлянцi серця. Яке ускладнення у пацiєнта?
У пацiєнта 56-ти рокiв спостерiгається задишка, яка супроводжується затрудненим видихом, зумовлена спазмом дрiбних бронхiв i скупченням в їхньому просвiтi в’язкого секрету.
Як називається така задишка?
Який з перелiчених методiв обстеження є найважливiшим в дiагностицi раку шлунка?
Хворий скаржиться на висипання на верхнiй губi та незначне печiння, якi з’являються пiсля переохолодження. Об’єктивно: на червонiй облямiвцi верхньої губи на еритематозному фонi мають мiсце дрiбнi мiхурцi з прозорим вмiстом, якi зливаються мiж собою.
Про яке захворювання слiд подумати?
Хворий 43-х рокiв, працiвник м’ясокомбiнату, захворiв раптово. Скаржиться на бiль голови, високу температуру, рiзь в очах, бiль у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтушний колiр шкiри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичнi висипання, збiльшенi печiнка та селезiнка, олiгурiя. Температура тiла - 37,8oC, АТ- 90/50 мм рт.ст. Данi ознаки характернi для:
Пацiєнт 40-ка рокiв лiкується з приводу сухого плевриту. Турбують iнтенсивнi болi в правiй половинi грудної клiтки. Яке положення в лiжку слiд порадити пацiєнту для зменшення болю?
У хворого на виразкову хворобу шлунка пiсля фiзичного напруження раптово з’явився ”кинджальний” бiль у верхнiх вiддiлах живота, напруження м’язiв передньої черевної стiнки, швидке погiршення загального стану, позитивний симптом Щоткiна-Блюмберга. Яке ускладнення виразкової хвороби шлунка найбiльш iмовiрне?
У терапевтичному вiддiленнi знаходиться пацiєнт 45-ти рокiв з хронiчною недостатнiстю кровообiгу. Визначивши кiлькiсть видiленої сечi за добу (добовий дiурез) та порiвнявши її iз кiлькiстювипитої рiдини та введеної парентерально, медична сестра визначила, що пацiєнт видiлив бiльше сечi, нiж отримав рiдини. Як називається цей дiурез?
В приймальне вiддiлення доставлено пацiєнта з вираженою задишкою, цiанозом, набряками на гомiлках. У який спосiб медсестра повинна транспортувати його до вiддiлення?
У пацiєнта 40-ка рокiв, що хворiє на виразкову хворобу шлунка, стан рiзко погiршився: з’явились нудота, блювання ”кавовою гущею”, наростаюча слабкiсть. За призначенням лiкаря медсестра введе:
Медична сестра пульмонологiчного вiддiлення здiйснює медсестринський процес у хворого з гарячкою. III етап медсестринського процесу вона документує у:
Пацiєнтка 39-ти рокiв скаржиться на гострий ”кинжальний бiль” в животi, який посилюється пiд час руху, сухiсть у ротi, нудоту, слабкiсть. В анамнезi - виразкова хвороба шлунка. Об’єктивно: шкiра блiда, вкрита холодним потом, язик сухий обкладений. Живiт дошкоподiбний, болючий в епiгастральнiй дiлянцi. Симптом Щоткiна-Блюмберга позитивний.
Яка проблема є прiоритетною у даному випадку?
В терапевтичному вiддiленнi лiкується пацiєнт 39-ти рокiв з хронiчним колiтом. Вiд яких чинникiв буде залежати стан пацiєнта при проведеннi медсестринського процесу?
У пацiєнта пiсля переохолодження пiдвищилась температура до 38oC, озноб, пiтливiсть, бiль у поперековiй дiлянцi, часте та болюче сечовипускання. Для якого захворювання це характерно?
Пацiєнтка 36-ти рокiв звернулася до медичної сестри з приводу появи впродовж останнiх декiлькох мiсяцiв швидкої втомлюваностi, постiйного серцебиття, дратiвливостi, пiтливостi, схуднення. Зi слiв пацiєнтки, вказанi змiни з’явились пiсля стресу. Об’єктивно: стовщення шиї
в нижнiй третинi, екзофтальм, тремор пальцiв рук. Про яке захворювання може подумати медсестра?
В приймальне вiддiлення районної лiкарнi поступив хворий зi скаргами на
тупий постiйний бiль оперiзувального характеру, нудоту, блювання.
Якi залежнi дiї медичної сестри для уточнення дiагнозу?
Ви працюєте медичною сестрою здоровпункту. До Вас звернулась пацiєнтка 53-х рокiв з скаргами на нудоту, блювання з домiшками жовчi, гiркоту в ротi. Пiд час обстеження: позитивнi симптоми Грекова-Ортнера, Мерфi. Виявленi симптоми дозволяють запiдозрити у пацiєнта:
У хворого 32-х рокiв, що перебував на протязi, виник бiль за вухами, пiдвищилася температура тiла. Через 2 днi хворий не змiг закрити праве око, надути праву щоку, з’явилася асиметрiя обличчя. Який попереднiй дiагноз?
Медичну сестру навчального закладу викликали з приводу появи у викладача скарг на загрудинний бiль стискаючого характеру, що вiддає у лiву руку, шию, нижнющелепу, який виник при пiдйомi по сходах, а також вiдчуття страху смертi, нестачу повiтря. Який з лiкарських засобiв вона застосує для надання долiкарської медичної допомоги?
Пацiєнтка 45-ти рокiв скаржиться на спотворення смаку, появу болючих трiщин у куточках рота, ламкiсть нiгтiв. Шкiра блiда, Ps- 100/хв., АТ- 95/60 мм рт.ст. У кровi - зниження кiлькостi еритроцитiв, вмiсту гемоглобiну. Про яку патологiю слiд думати?
Пацiєнт 48-ми рокiв скаржиться на постiйну задишку, перiодично бiль в груднiй клiтцi, кашель. Хворiє 15 рокiв. Тривалий час працював шахтарем. Грудна клiтка дiжкоподiбної форми. Над легенями коробковий звук, мiсцями притуплений. Яке захворювання слiд запiдозрити?
\
Медична сестра ревматологiчного вiддiлення, за призначенням лiкаря, накладає водний зiгрiвальний компрес на лiктьовий суглоб. Термiн накладання компресу становить:
Хворий 53-х рокiв звернувся до лiкаря зi скаргами на схуднення, рiдкi випорожнення (7-8 разiв на добу), бiль внизу живота. Був запiдозрений хронiчний колiт. Який ендоскопiчний метод дiагностики призначить лiкар?
Медична сестра процедурного кабiнету здiйснює приготування дезiнфiкуючих розчинiв та проводить дезiнфекцiю iнструментiв. Яке професiйне захворювання може виникнути у медичної сестри, якщо вона не користується гумовими рукавичками?
У хворого 30-ти рокiв раптово виник гострий бiль у поперековiй дiлянцi з правого боку, який iррадiює у внутрiшню поверхню стегна, бiль при сечовипусканнi.
Для якого стану характернi данi ознаки?
У тракториста пiсля обприскування сiльськогосподарських угiдь фосфорорганiчними пестицидами з’явилися слинотеча, блювання. Об’єктивно: мiоз, блiдiсть шкiри, АТ- 80/50 мм рт.ст. Який препарат слiд застосувати при наданнi медичної допомоги?
Пацiєнтка доставлена в приймальне вiддiлення зi скаргами на слинотечу, нудоту, блювання, бiль у животi, сльозоточивiсть, порушення зору. Цi явища виникли пiсля знищування мух i комарiв. Яке отруєння запiдозрить медична сестра у пацiєнта?
У пацiєнта 60-ти рокiв, що хворiє на гiпертонiчну хворобу, виник напад ядухи,
кашель з видiленням пiнистого харкотиння рожевого кольору.
Яке ускладнення розвинулось у пацiєнта?
Клінічні ознаки: збільшення щитоподібної залози, екзофтальм, дратівливість, тахікардія, схуднення характерні для:
При обстеженні пацієнта сестрою медичною були виявлені наступні симптоми: поліурія, спрага, полідіпсія, поліфагія, свербіж шкіри. Про яке захворювання слід думати?
Який найбільш розповсюджений шлях інфікування на СНІД?
До загальних симптомів туберкульозу легенів належать:
На прийом до лікаря звернулась хвора 56 років зі скаргами на тиснучий біль за грудиною, серцебиття і задишку, що виникають під час незначного фізичного навантаження. Стан погіршився два дні тому. Лікар призначив хворій електрокардіографію. Яким чином медсестрі потрібно накласти основні електроди?
У хворого 35р. після перенесеного грипу з’явилась загальна слабкість, кровотечі з носа та ясен, біль у горлі при ковтанні, t тіла 39 С. У зв’язку з погіршенням стану був госпіталізований. У хворого запідозрили гострий лейкоз. Назвіть найбільш інформативне дослідження для даного захворювання?
Хвора 35р. скаржиться на задишку, відчуття стискання в правому боці, загальну слабкість, температуру 38,2-38,6 С, пітливість. При госпіталізації хворої виставлений діагноз: “Правобічний ексудативний плеврит”. Лікар призначив плевральну пункцію. Яке положення повинна надати пацієнтці медсестра при підготовці до проведення плевральної пункції?
Який метод профілактичного обстеження населення використовується для ранньої діагностики туберкульозу та онкопатології?
Пацієнт С., 48 років, який хворіє на стенокардію, звернувся до медсестри зі скаргами на біль. Охарактеризуйте характер болю при стенокардії:
На лікуванні в терапевтичному відділенні знаходиться пацієнт зі скаргами на біль в гастродуоденальній ділянці через 2-3 год. після прийому їжі, періодичний “голодний” нічний біль. Який з препаратів застосовується для лікування пацієнта з даною патологією?
Медична сестра відвідує на дому пацієнтку з акромегалією. Порушення функції якої ендокринної залози зумовлює дане захворювання?
Пацієнт 52 років поступив в палату інтенсивної терапії з підозрою на інфаркт міокарда. Для зняття нападу болю призначено повний фізичний спокій та антиангінальні препарати. При виконанні призначень лікаря медична сестра в першу чергу введе такі препарати:
Пацієнтка 43 р. знаходиться на лікуванні в гематологічному відділенні з приводу ідіопатичної тромбоцитопенічної пурпури (хв. Верльгофа) скаржиться на кровоточивість, крововиливи в шкіру, загальну слабість, швидку втомлюваність. Об’єктивно – шкірні покриви характерного вигляду “шкіри леопарда”. Вночі виникла кровотеча з травного каналу. Як вирішити дану проблему?
Пацієнтка 59 років, поступила у гематологічне відділення з приводу апластичної анемії. Призначено стернальну пункцію. Що приготує медична сестра для проведення даної процедури:
Пацієнт 30 років лікується з приводу гемолітичної анемії, скаржиться на загальну слабість, біль у лівому підребер'ї, задишку. Яку допомогу Ви сплануєте при задишці:
Пацієнт 68 років знаходиться на лікуванні з діагнозом хронічний мієлоїдний лейкоз зі скаргами на схуднення, загальну слабість, підвищення температури тіла, збільшення об'єму живота. Що Ви заплануєте для налагодження самодогляду пацієнта:
Пацієнт 20 років лікується з приводу геморагічного васкуліту (хв Шенляйна-Геноха). Заплануйте навчання пацієнта з профілактики рецидивів:
Пацієнт 56 років, знаходиться на лікуванні в гематологічному відділенні з діагнозом: гострий лейкоз. У пацієнта скарги на загальну слабість, нічний проливний піт, підвищення температури до 39°С. Яким шляхом можна вирішити ці проблеми:
У пацієнта діагноз: гострий гломерулонефрит. Які зміни кольору сечі можна спостерігати при цьому захворюванні?
Пацієнт М. 45 років, поскаржився на нападоподібний, пекучий біль в поперековій ділянці зліва, що віддає в промежину, статеві органи, часте болісне сечовиділення. При огляді пацієнт збуджений, стогне, позитивний симптом Пастернацького зліва. Що із перерахованого нижче може використати медсестра при наданні невідкладної допомоги?
В гастроентерологічному відділенні на лікуванні перебуває пацієнт з діагнозом хронічний холецистит. Лікар призначив пацієнтові жовчогінний препарат. Який препарат повинна приготувати медична сестра згідно листка призначення?
У Пацієнта 42, жовчо – кам’яна хвороба, яка проявилася печінковою колькою. До якого інструментального методу дослідження згідно з листком призначення має підготувати медична сестра пацієнта:
Пацієнтка 45 років скаржиться на періодичний ниючий біль у надчеревній ділянці, який з’являється через 40-60 хв після їди. Який медсестринський діагноз?
Медична сестра має провести бесіду серед пацієнтів гастроентерологічного відділення на тему: „Профілактика хронічних гастритів”. На яке питання їй слід звернути особливу увагу?
У пацієнта виразкова хвороба дванадцятипалої кишки . Який основний медсестринський діагноз:
Пацієнт звернувся зі скаргами на біль в епігастральній ділянці. Із анамнезу відомо, що чотири години тому з’їв сумнівної якості м’ясо. Діагностовано гострий гастрит. Що в першу чергу повинна зробити медична сестра при реалізації четвертого етапу медсестринського процесу?
У пацієнта діагностовано хронічний панкреатит в стадії загострення. Лікар призначив повний голод. Скільки часу медична сестра має контролювати дотримання пацієнтом даної вимоги?
Жінка 59 років, скаржиться на постійний ниючий біль у колінних суглобах, що
посилюється при активних та пасивних рухах. Жінка знаходиться на диспансерному обліку з приводу ревматичної хвороби. Які медсестринські втручання необхідно здійснити для полегшення больового відчуття в суглобах?
При медсестринському обстеженні у пацієнтки 46 років, виявлено збільшення товщини підшкірної жирової клітковини у ділянці стегон та живота, сухість шкірних покривів, червоно-сині смуги на передній черевній стінці. До проведення якого обстеження медсестрі слід підготувати дану пацієнтку?
У пацієнта з ураженням наднирників діагностовано хронічну надниркову недостатність. Які зміни може виявити медична сестра при об’єктивному обстеженні пацієнта:
За медичною допомогою звернулась молода жінка з післяопераційним гіпотиреозом. Яку дійсну проблему може виявити медсестра при обстеженні пацієнтки?
Назвіть характерні синдроми гострого пієлонефриту:
При якому захворюванні легень необхідно створення дренажного положення хворому:
Який метод фізіотерапії показаний під час гіпертонічної кризи?
Яке ускладнення виникає при постійному введенні інсуліну в одне й те саме місце:
Пацієнт 45 років лікується в стаціонарі з приводу ексудативного плевриту. Вкажіть основні скарги хворого:
Яка дієта призначається хворому при хронічному панкреатиті ?
Яке обстеження має найвагоміше значення в діагностиці гіпертонічної хвороби?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома