Хворий 58-ми років тривалий час страждає виразковою хворобою шлунка. В останній рік його постійно турбує шлунковий дискомфорт у вигляді втрати апетиту, почуття незадоволення від їжі, розпирання і тяжкість в ділянці шлунка, відрижки. Відзначає зниження маси тіла за 2 місяці до 10 кг. У клінічному аналізі крові ознаки анемії. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?
У пацієнта підозра на виразкову хворобу шлунка. Що із перерахованого буде найбільш інформативним для підтвердження діагнозу?
Хворий скаржиться на гострий, “кинжальний” біль у животі, різку слабкість. Захворів раптово після фізичного навантаження. В анамнезі - виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворого?
Хвора скаржиться на різкий біль у правому підребер’ї, який іррадіює у праве плече, лопатку, нудоту, блювання. Хворіє понад 5 років. Під час огляду: хвора збуджена, шкіра волога, язик обкладений білим нальотом. Живіт здутий, болючий в правому підребер’ї, позитивні симптоми Ортнера, Кера. Який діагноз у хворої?
У пацієнта виявлені зменшення апетиту, відраза до м’яса, відчуття тяжкості в надчеревній ділянці, втрата ваги - 5 кг за місяць, загальна слабкість, стомлюваність, зниження працездатності. При огляді - землисте забарвлення обличчя. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
У пацієнта на виразкову хворобу шлунка 30 хвилин тому з’явились загальна слабкість, запаморочення, шум у вухах, “мерехтіння мушок” перед очима. Було блювання у виляді “кавової гущі”. Яке ускладнення розвинулось у хворого?
Хворий знаходиться в терапевтичному відділенні з приводу виразкової хвороби 12-п кишки. Застосування яких ліків є найбільш ефективним для знищення хелікобактерної інфекції?
Хворий Б., 33 р., знаходиться на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з діагнозом: Хронічний гастрит типу А. Яке захворювання крові може розвинутися у хворого?
Хворий А. Знаходиться на лікуванні з приводу хронічного холециститу. Які жовчогінні препарати є справжніми холеретиками?
Яке ускладнення виникає при тривалому вживанні нестероїдних протизапальних засобів?
У пацієнтки з виразковою хворобою шлунка виникло блювання “кавовою гущею”. Яку невідкладну допомогу слід надати пацієнтці?
Хвора Р., 45 років, яка хворіє на виразкову хворобу шлунку, після нервового напруження та фізичного навантаження скаржиться на гострий біль у епігастрії, нудоту, блювоту, сухість у роті. Об’єктивно: блідість шкіри, сухість язика, пульс - 90/хв., АТ- 90/65 мм рт.ст., живіт дошкоподібний, не приймає участі в акті дихання. Який стан розвився у хворої?
У пацієнта Ви визначили позитивні симптоми Ортнера, Кера, Мерфі, Френікус - симптом. Для якого захворювання вони характерні?
При проведенні медичного огляду Ви виявили хворого з болями у верхніх відділах живота через 1,5-3 години після їди “пізні”, “голодні” або “нічні” болі. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
Пацієнтці, яка лікувалась з приводу хронічного холециститу, лікар призначив дуоденальне зондування. В якій порції будуть зміни жовчі, характерні для даного захворювання?
У пацієнта з виразковою хворобою шлунка з’явились скарги на загальну слабість, швидку втому, похудання, відразу до м’ясної їжі, постійні болі в епігастрії. Про яке ускладнення можна думати?
При проведенні дуоденального зондування в порції “В” виявлено велику кількість лейкоцитів, злущеного епітелію. Для якого захворювання це характерне?
У відділення поступив пацієнт із скаргами на нападоподібні інтенсивні болі у правому підребер’ї з іррадіацією в праве плече, руку, нудоту, блювання. Напад пов’язує із вживанням жирної їжі. При огляді іктеричність склер. Яке обстеження необхідно провести в першу чергу?
У пацієнта діагностовано гіпоацидний гастрит. На фоні такого стану найчастіше розвивається рак шлунку. Який клінічний метод обстеження допоможе встановити діагноз?
У клініку звернувся пацієнт 29 р. зі скаргами на біль в животі, який виникає через 15-20 хв. після прийому їжі, відрижку кислим. Як характеризується цей біль?
Машиною швидкої допомоги в клініку доставлено пацієнта з попереднім діагнозом: Виразкова хвороба шлунку. Перфорація виразки. Який характер болю у пацієнта при цій патології?
Після проведення додаткових методів обстеження у шлунку виявили Неlycobacter pylori. Яке захворювання викликає даний збудник?
Ви здійснюєте догляд за пацієнтами гастроентерологічного відділення. Назвіть особливості дієтотерапії у разі виразкової хвороби шлунка:
У приймальне відділення доставлено пацієнта з виразковою хворобою шлунка. Раптово у хворого розпочалося блювання кольору кавової гущі. Суб’єктивно пацієнт почуває себе задовільно, може рухатись самостійно. Як хворого необхідно транспортувати?
Для поліпшення якості їжі хворим з виразковою хворобою медична сестра порекомендує до страв (супи, протерті каші) додавати:
Виберіть симптоми характерні для хронічного атрофічного гастриту із зниженою секрецією:
Пацієнтка тривалий час скаржиться на нудоту, блювання, гіркоту у роті, тяжкість в правому підребір`ї, особливо після вживання жирної їжі. Об’єктивно: язик обкладено білим нальотом, живіт болючий у точці жовчного міхура. Розвиток якого захворювання можна запідозрити?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома