Археологи до цього часу знаходять невеличкі за розмірами фігурки жінок — «палеолітичних Венер» із ..., ..., ....
Серед артефактів трипільської культури чимало жіночих фігурок, пов’язаних із культом Богині-матері — покровительки роду та землеробства. Ці глиняні статуетки використовували ... .
Статуї, які прикрашали міста Північного Причорномор'я, ... , але віднайдені витвори декоративного мистецтва є показовими щодо становлення мистецтва рельєфного зображення в наших пращурів.
Збручанський ідол Святовид (в Археологічному музеї, Краків, Польща) був знайдений на ...
Збручанський ідол Святовид − пам'ятка ...
Об’єднує зображення чотирьох сторін стовпа Збручанський ідол Святовид ...
Рельєфне зображення на ... монеті.
Один із видів скульптури, об'ємне зображення предметів, що лише частково виступають над площиною − це ...
В Олеському замку знаходиться мармурове погруддя доби відродження королеви Варвари Радзивілл, що померла в 31 рік. Знаменита шляхетна красуня Великого князівства Литовського, особистість ренесансного типу, спадкоємиця володінь Гаштольда. Дружина великого князя литовського і короля польського Сигізмунда II Августа. Існує переказ про те, що по смерті Барбари король відвідав Миколу Радзивілла (брата Барбари) у Несвіжі, і привіз з собою чародія, який пообіцяв йому викликати дух дружини в тому місці, де вони колись любили один одного. Дух був викликаний, але король своїм почуттям любові зміг утримати Барбару, не давши їй повернутися туди, звідки її викликав чарівник. Король повинен був повернутися вмирати у Несвіж, де б вони нарешті були разом. Проте король помер у Кракові, і за легендою, до наших днів «дух Чорної Дами» бродить приміщеннями Несвізького замку, в той час як «дух Сигізмунда» бродить у Краківському палаці.
Усі ці стародавні твори мистецтва пластики невідомих майстрів ХV—ХVІІ ст. (скульптура Св. Анни; Барбара Радзивілл; Ангел з лютнею) належать до ...
Дух і експресію ... блискуче втілив у своїй творчості найзагадковіший скульптор Іоанн Георгій (Йоганн Георг) Пінзель (1707?—1761?).
Українським Мікеланджело називають ...
Оберіть роботи Іоанна Георгія Пінзеля.
У добу бароко ... споруджували у вигляді багатоярусної стінки, що перегороджувала церкву. Вони дивують складністю композицій, розмаїттям декору. Дух українського бароко репрезентують ... Андріївської церкви в Києві та Преображенської церкви у с. Великі Сорочинці на Полтавщині. Колорит із домінуванням золотавого кольору створює ефект сяйва. (Йдеться про ...)
Автором пам’ятника дюкові Арману де Рішельє (зразок доби класицизму) в Одесі є чернігівський скульптор
Упізнайте скульптора. Один із найвдаліших монументів — пам'ятник Потьомкіну в Херсоні 1829—1835.
Пам’ятник князю Володимиру Великому в Києві (заввишки 20,4 м). Автори — скульптори ... , ..., архітектор Олександр Тон (1790 − 1858). Бронзова статуя Володимира розміщена на високому постаменті, який має обриси восьмигранної каплиці.
Оберіть скульптури доби класицизму.
Він створив чотири фонтани на площі Ринок у Львові з персонажами давньогрецьких міфів Нептуна, Діани, Амфітрити й Адоніса.
Для української скульптури кінця ХІХ ст. характерні еклектичні тенденції. Пластика класицизму відходила в минуле, на зміну йшов ... , що прагнув віддзеркалювати явища життя без помпезності та урочистості. Монументальна скульптура відгукувалася на демократичні запити суспільства.
Михайло Микешин, автор скульптури
Основоположник української жанрової скульптури ... у своїх творах втілював образи людей із народу.
Архітектурі України притаманна монументальна декоративна пластика, скульптурні оздоблення фасадів та інтер’єрів. Наприклад, три скульптурні групи прикрашають фасад будинку Львівської національної опери. На вершині розташована ... — крилата жінка з пальмовою гілкою, поряд — «Комедія і драма» та «Музика». Їх автор — скульптор Петро Війтович (1862 − 1936).
Скульптурні групи на фронтоні ... та в інтер’єрі.
Пам’ятник княгині Ользі в Києві створив у класицистичному стилі ... (1887 − 1978), він був зруйнований і відновлений у 1996 році. Композиція складається з фігури Ольги, просвітителів слов’янських народів Кирила та Мефодія (праворуч) і апостола Андрія Первозванного (ліворуч).
Леонід Позен, автор скульптур
Оберіть серед пам'ятників Т. Шевченку в Полтаві, Ромнах Івана Кавалерідзе
Оберіть серед пам'ятників Т. Шевченку в Харкові, Каневі Матвія Манізера
Автором пам’ятника Григорієві Сковороді (4,18 м) є скульптор
Серед монументальних творів вирізняється красою та виразністю силуету пам’ятник Лесі Українці в Києві. Його вважають одним із кращих творів української монументальної пластики. Автор Галина Кальченко. Оберіть саме її роботу.
На світлині основоположник кубізму в скульптурі.
Пам’ятник засновникам Києва, скульптор
Винайшов рухомі конструкції, запровадив у скульптуру поліхромію — давню й призабуту традицію вітчизняної пластики. Відкриттям майстра є використання увігнутих поверхонь і наскрізних отворів як засобів художньої виразності скульптури. Одним із перших він використав експресивні можливості «нульової» форми — пустоти.
Бронзова скульптура О. Архипенка «Жінка, що укладає волосся», створена в 1915 р., була продана на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку за 2 млн доларів.
Де знаходиться надзвичайно популярний пам’ятник Ільфу і Петрову «12-й стілець»?
До видатних митців ХХ ст. в образотворчому мистецтві належить скульптор і живописець українського походження (з Рівненщини) академік Королівської Канадської Академії мистецтв Леонід Молодожанин (1915—2009), його псевдонім Лео Мол. Продовжуючи справу свого вчителя М. Манізера, скульптор створив пам’ятники Т. Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі та Санкт-Петербурзі. Серед його скульптурних шедеврів — бюсти видатних історичних діячів Європи, Канади, США, Ватикану.
Внесок Л. Молодожанина до скарбниці світової культури надзвичайно цінний, змістовний, самобутній. У своїх скульптурних образах митець став провідником української ідеї, ліричним і водночас експресивним співаком українського духу. Його роботи сповнені динаміки, натхнення й новаторства.
Де є цілий парк «Сад скульптур Лео Мола» (понад 300 творів), де відвідувачів вітає гуцул із трембітою? Серед експонатів цієї скульптурної галереї — відомі митці, образи русалок, тварин тощо.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома