1.Серед відомих тобі авторів за прочитаними творами укажи письменника, який завдяки неабиякому таланту став ілюстратором до власних оповідань.
Пригадай вірш Д. Кітса «Про коника і цвіркуна» та визнач, про які пори року йде мова.
Пригадай біографічні відомості письменників та визнач, для кого з них Індія стала частиною його життя
Якось Дж. Кітс зауважив: «Краса – це правда, правда – це краса». У вірші «Про коника та цвіркуна» він використовує словосполучення «Поезія землі». Що воно означає?
Сінокіс був важливою порою в житті хлібороба, бо сіно заготовляли на зиму для худоби, пов'язуючи з цим зимовий добробут родини. Сприятливими для заготівлі сіна є сонячні, погожі дні, а дощі були істотною проблемою, що й відбито в прислів'ях: «Як сіно косять, то дощів не просять». Д.Кітс у своєму вірші «Про коника і цвіркуна» описує спекотну погоду, зауваживши, що «опівдні… невтомний голосок обнизує покоси й частоколи». Визнач, який художній засіб використав поет у виділеному курсивом словосполученні?
Пригадай, хто з перерахованих героїв твору Р.Кіплінга займався вихованням Мауглі?
Пригадай зміст вірша «Про коника і цвіркуна» та визнач його головну думку
У природі вовк – тварина, яка зазвичай живе в зграї. На чолі гурту – ватажок, що керує і спрямовує діяльність усіх членів. Люди із застереженням ставляться до вовків, проте захоплюються їхнім розумом та командною грою. Недаремно в таких видах спорту, як американський футбол та хокей, спортивні клуби обрали своїм логотипом саме зображення вовків. В оповіданні Е.Сетона-Томпсона «Лобо – володар Курумпо» мисливці змушені були спрямувати сили на винищення зграї Лобо через їхню жорстокість. Обери із запропонованих саме ті хитрощі, на які вдавались мисливці
Природа, як і люди, має певні правила співіснування. Мешканці джунглів у творі Р. Кіплінга неодноразово наголошують на дотриманні Законів джунглів.
Серед запропонованих обери лише ті, які входять до зазначеного переліку
За Законами джунглів (Р. Кіплінг «Мауглі») не дозволялось полювати заради розваги або помсти, заборонено змінювати місця полювання без попередження, у засуху оголошувалось перемир’я. Хто з перерахованих персонажів не дотримувався зазначених правил?
У народних казках образ вовка представлено жорстоким і брехливим сіроманцем, у міфах слов’ян він є своєрідним символом сили та швидкості. Цікавою є легенда про перевтілення січовиків-запорожців у вовкулаків для того, щоб перемогти ворогів. Навіть у прислів’ях та приказках образ «сірого» не досить привабливий: «Про вовка промовка». Проте в природі поведінка цього звіра дуже схожа на людську – вони мають «свою мову», заводять родинні стосунки, розумні та витривалі. В оповіданні Е.Сетона-Томпсона «Лобо – володар Курумпо» головний герой демонструє неабиякі якості характеру та звички. Вибери з-поміж запропонованих лише ті, які стосуються характеристики Лобо.
Декілька цікавих фактів про письменника. Він став одним із наймолодших здобувачів Нобелівської премії. Захоплювався культурою та традиціями Індії, де провів більшість років свого життя. Його бібліотека, яка існує у Великій Британії, вміщує практично все, що видавалося англійською та ще багатьма мовами, і має український куточок (пригадай його прізвище яке з українських прислів’їв може слугувати ідеєю його твору?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома