1. Соціальний конфлікт - це:
2. Соціологія конфлікту вивчає:
3. До позитивних функцій конфліктів більшість соціологів відносить:
4. Виникнення конфліктів свідчить про недоліки у функціонуванні організацій, поглиблення соціальних протиріч, поляризацію інтересів різних соціальних груп. Про яку з функцій конфліктів йдеться?
5. Конфлікти уповільнюють та ускладнюють процеси прийняття рішень, відволікають від виконання поточних планових завдань, порушують ритм та ефективність діяльності. Про яку з функцій конфліктів йдеться?
6. Участь у конфлікті сприяє консолідації людей, які захищають спільні інтереси, формуванню їх зацікавленості у співпраці, узгодженні та об’єднанні своїх зусиль. Про яку з функцій конфліктів йдеться?
7. Пошук шляхів розв’язання конфлікту активізує соціальну взаємодію, забезпечує взаємопристосування його учасників, спільне вироблення взаємоприйнятних рішень. Про яку з функцій конфліктів йдеться?
8. Конфлікти призводять до порушення соціальної рівноваги, громадського порядку, застосування насильницьких методів розв’язання існуючих проблем. Про яку з функцій конфліктів йдеться?
9. За способом розв’язання конфлікти поділяють на:
10. За наслідками конфлікти поділяють на:
11. Глобальні, соціетальні, регіональні, локальні конфлікти - це типологія конфліктів за:
12. Конфлікти з приводу розподілу владних повноважень і позицій, з приводу розподілу ресурсів, з приводу цінностей та життєвих установок - це типологія конфліктів за:
13. Вертикальні та горизонтальні, в залежності від характеру соціальних зв’язків між суб’єктами конфлікту - це типологія конфліктів за:
14. Термін “соціологія конфлікту” у науковий обіг впровадив:
15. Все у світі народжується через ворожнечу. Єдиний закон, якому підкоряється все у Космосі - це війна, яка одних зробила рабами, інших - вільними, одним визначила бути богами, іншим - людьми. Це висловлювання належить:
16. Теорія цього дослідника стала фактично науковим обгрунтуванням моделі побудови суспільства «конфліктного функціоналізму». Про кого йдеться:
17. З обгрунтуванням нової теорії соціального конфлікту, яка отримала назву конфліктної моделі суспільства, виступив соціолог:
18. Матеріальна, соціальна, політична або духовна цінність, з приводу якої виникає протиборство сторін, які прагнуть оволодіти або користува тися нею.Це:
19. До динамічних показників конфлікту відносять:
20. Інцидент, ескалація конфлікту - є елементами такої стадії розвитку конфлікту:
21. Цей метод розв’язання конфлікту дозволяє виграти час, мобілізувати ресурси, об’єктивно оцінити ситуацію, скорегувати свої цілі, однак не усуває причини, а, отже, - і ймовірності виникнення конфлікту у майбутньому. Про який метод розв’язання конфлікту йдеться ?
22. Цей метод дозволяє уникнути насильницьких методів, зняти гостроту конфлікту, зрозуміти аргументацію опонента, об’єктивно оцінити реальне співвідношення сил та умови примирення, він дозволяє розглянути альтернативні ситуації, прийти до взаєморозуміння, відкрити шлях до співробітництва. Про який метод розв’язання конфлікту йдеться ?
23. Цей метод передбачає використання у процесі розв’язання конфлікту третьої сторони, яка намагається привести сторони до порозуміння. Про який метод розв’язання конфлікту йдеться ?
24. Цей метод передбачає, що аналіз конфлікту здійснюється у чіткій відповідності нормам закону, у тому числі й міжнародного права. Про який метод розв’язання конфлікту йдеться?
25. До стратегій виходу з конфлікту, як правило, відносять:
26. Часткове досягнення своїх інтересів конфліктуючими сторонами на основі взаємних поступок, відмови від окремих вимог і претензій, часткового визнання вимог і претензій іншої сторони. Це стратегія:
27. Конструктивне розв’язання проблеми конфлікту на основі взаємного коригування його суб’єктами своїх цілей, позицій, узгодження інтересів. Це стратегія:
28. Задоволення інтересів однієї з конфліктуючих сторін за рахунок іншої шляхом нав’язування їй вигідного для першої сторони рішення. Це стратегія:
29. Вимушена або добровільна відмова від боротьби однієї з конфліктуючих сторін за умов усвідомлення своєї неправоти, необхідності збереження добрих стосунків з опонентом або сильної залежності від нього, незначущості проблеми, з приводу якої виник конфлікт, загроза великих збитків у разі подальшого відстоювання своєї позиції. Це стратегія:
30. Умови виходу з конфлікту - сильна взаємозалежність сторін та важливість конструктивного рішення для них обвох. Яка із стратегій виходу з конфлікту є доцільною?
31. Умови виходу з конфлікту - запропоноване рішення є конструктивним, часу для переконування опонента обмаль. Яка із стратегій виходу з конфлікту є доцільною ?
32. Встановити правильну послідовність дій адміністрації на латентній стадії соціальної напруженості в трудовому колективі.
1 - пошук дієздатного суб’єкта, що приймає рішення;
2 - аналіз ефективності реалізації рішення;
3 - діагностика рівня соціальної напруженості;
4 - вироблення рішення силами експертної групи;
5 - визначення спрямованості дій груп, що конфліктують;
6 - з’ясування інтересів груп, що конфліктують;
7 - реалізація рішення;
8 - забезпечення технологічності рішення.
33. Встановити послідовність дій у процесі вирішення конфлікту
1 - аналіз історії розвитку конфлікту;
2 - з’ясування сфери дії конфлікту;
3 - з’ясування інтересів та цілей учасників конфлікту;
4 - з’ясування причин та приводу конфлікту;
5 - вибір засобів розв’язання конфлікту.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома