Пацієнту з тяжкою серцево-судинною недостатністю лікар призначив досліджувати
пульс кожні три години і доповідати дані досліджень. Які властивості пульсу повинна
визначити медична сестра?
2. Під час внутрішньовенного введення цефтриаксону стан пацієнта раптово погіршився: шкіра бліда, волога. Пульс – 120/хв. Артеріальний тиск 60/40 мм рт. ст. Назвіть лікарські засоби, які застосує медична сестра для надання невідкладної допомоги під час залежних медсестринських втручань:
3. Хворий 53-х років звернувся до лікаря зі скаргами на схуднення, рідкі випорожнення (7-8 разів на добу), біль внизу живота. Був запідозрений хронічний коліт. Який ендоскопічний метод діагностики призначить лікар?
4. Каретою швидкої медичної допомоги до приймального відділення доставлено чоловіка 55-ти років зі скаргами на одноразове блювання «кавовою гущею», виражену загальну слабкість протягом двох діб. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, АТ – 105/75 мм рт. ст., ЧСС – 97/хв. До якого обстеження слід готувати пацієнта?
5. Медична сестра у дівчини 14-ти років виявила наступні симптоми: болі у животі, нудота, блювання. При огляді: жовтушність шкірних покривів, збільшення печінки, ахолічні випорожнення, сеча темна, кольору «пива». Який найбільш імовірний діагноз?
6. Для обстеження дитини 6-ти років необхідно зібрати сечу для проби за Нечипоренком. Визначте методику збору сечі для дослідження:
7. До медсестри звернулась хвора 40-ка років зі скаргами на загальну слабкість, зниження працездатності та бадьорості, погіршення пам’яті, раннє посивіння волосся, зниження еластичності шкіри та появу зморшок. Визначте вид старіння:
8. Доглядаючи за тяжкохворим, медична сестра двічі на день обробляє шкіру в місцях можливого утворення пролежнів. Який розчин вона має використати в даному випадку?
9. У ендокринологічне відділення доставлений пацієнт у якого спостерігається повільне (6-8 дихальних рухів за 1 хв.) шумне, утруднене і глибоке дихання, «дихання загнаного звіра». Визначте патологічний тип дихання:
10. Назвіть дослідження калу, при підготовці до якого за 3-5 днів пацієнтові забороняється вживання препаратів заліза, йоду та призначається безгемоглобінова дієта:
11. Медсестра поліклініки надає допомогу хворому на стенокардію, який скаржиться на біль стискаючого характеру за грудиною, що віддає у ліву руку. Біль з’явився після підняття по сходах. Який засіб слід використати у першу чергу?
12. Пацієнт 50-ти років доставлений у приймальне відділення з такими проблемами: гострий біль у ділянці серця стискаючого характеру, який віддає в ліву руку, триває понад 30 хвилин. Зі слів пацієнта: вживав нітрогліцерин під язик тричі, але біль не минав. Яке захворювання запідозрить медична сестра?
13. Пацієнтові призначено збирання сечі з метою визначення функціональної здатності нирок. До якого дослідження сечі підготує медична сестра пацієнта?
14. На початку ін’єкції при внутрішньом’язовому введенні пеніциліну у дитини 8-ми років з’явились свербіння шкіри і почуття жару в грудях. Медична сестра закінчила вводити пеніцилін, викликала лікаря, поклала дитину на кушетку, приклала міхур з льодом до місця ін’єкції, провела оксигенотерапію. Які дії медсестри були помилковими?
15. Пацієнтка 58-ми років, поступила у ендокринологічне відділення у тяжкому стані. При медсестринському обстеженні виявлено: свідомість відсутня, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент найбільш доцільно підготувати медсестрі для надання невідкладної допомоги?
16. У пацієнтки, після укусу бджоли, виник набряк обличчя, особливо набрякли губи і шия. Потім з’явилась ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, осиплість голосу. Який стан розвинувся у пацієнтки?
17. До приймального відділення звернулась жінка зі скаргами на запаморочення, нудоту, сильний головний біль в ділянці потилиці, миготіння мушок перед очима. Об’єктивно: обличчя гіперемійоване, пульс – 92/хв., АТ – 180/100 мм рт. ст. Який стан розвинувся у пацієнта?
A Гіпотонічний криз
B Інфаркт міокарда
C Гіпертонічний криз
D Напад мігрені
E Ішемічний інсульт
18. У пацієнта в ділянці лопаток, хребта, ліктів, п’яток поверхневе (неглибоке) порушення цілісності шкіри з поширенням на підшкірну основу. Стійка гіперемія, відшарування епідермісу. Як характеризувати стан пацієнта?
19. Хворій виконали внутрішньом’язову ін’єкцію, після чого в місці введення виник інфільтрат. Який з фізіотерапевтичних заходів доцільно застосувати?
20. У пацієнта з пневмонією, після прийняття жарознижуючих препаратів, спостерігається погіршення стану: з’явилися загальна слабкість, холодний липкий піт, артеріальний тиск (АТ) знизився, пульс ниткоподібний. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
21. При організації харчування в санаторії «Роща» дієтичною сестрою було встановлено, що відпочиваючі забезпечені 4-х разовим харчуванням. Яку частину добової енергетичної цінності повинен складати їх сніданок?
22. У хворого на цукровий діабет поступово погіршується стан, з’явились м’язова гіпотонія, млявість сухожильних рефлексів, шкіра бліда, суха, при диханні чути запах ацетону, артеріальна гіпотензія, тахікардія, нудота, тонус очних яблук знижений. Для якого стану характерні такі проблеми пацієнта?
23. У пацієнта 62-х років – інфаркт міокарда. Який серед запропонованих нижче засобів застосує медична сестра за призначенням лікаря для зняття больового синдрому?
24. У хворого 30-ти років, що має в анамнезі виразкову хворобу шлунка, раптово погіршився загальний стан. З’явились різка слабкість, нудота, блювання. Блювотні маси кольору «кавової гущі». Яке ускладнення виразкової хвороби найбільш імовірне?
25. Яке ускладнення може розвинутись в гострий період інфаркту міокарда?
26. Ви медична сестра дитячої поліклініки. Дитині 5-ти років проведена проба Манту. Через 72 години на внутрішній поверхні передпліччя медична сестра виявила гіперемію розміром 5 мм, папула відсутня. Як оцінити результат проби?
27. У пацієнта скарги на тупі ниючі болі під правим підребер’ям з іррадіацією під праву лопатку, відчуття гіркоти у роті. Лікарем призначене сліпе зондування з холекінетиками. Підготуйте необхідні лікарські засоби:
28. Медична сестра виконує внутрішньовенне струминне введення ліків. Коли медична сестра повинна зняти джгут?
29. Медична сестра пульмонологічного відділення здійснює медсестринський процес у хворого з гарячкою. ІІІ етап медсестринського процесу вона документує у:
30. Медична сестра за призначенням лікаря проводить аутогемотерапію. Вона здійснила забір крові з вени. Взяту кров необхідно ввести:
31. Пацієнт 42-х років знаходиться на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні. Відмічаючи в температурному листку показники температури тіла, медсестра побачила, що протягом 4-х днів у пацієнта різниця між ранковою та вечірньою температурою складає 40С. Назвіть вид гарячки:
32. Медична сестра ревматологічного відділення, за призначенням лікаря, накладає водний зігрівальний компрес на ліктьовий суглоб. Термін накладання компресу становить:
33. Пацієнту 32-х років медсестра вводила за призначенням лікаря внутрішньовенно 10% р-н кальцію хлориду, пацієнт відмітив пекучий біль в місці ін’єкції. Яке ускладнення повинна запідозрити медсестра в місці ін’єкції?
34. Пацієнт лікується у гастроентерологічному відділенні з діагнозом спастичний коліт. Впродовж трьох днів не мав випорожнень. Йому призначено очисну клізму. Що має приготувати медсестра для цієї процедури?
35. Пацієнту, хворому на цукровий діабет, ввели 32 ОД інсуліну. Раптово у нього з’явились різка слабкість, пітливість, відчуття голоду і він втратив свідомість. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
36. Ви працюєте медичною сестрою стерилізаційного відділення. Проводячи передстерилізаційну обробку інструментів, Вам необхідно перевірити їх на наявність залишків миючих засобів. Який реактив Ви для цього застосуєте?
37. Хворому 25-ти років, який лікується в ендокринологічному відділенні з приводу цукрового діабету лікар призначив введення 40 ОД інсуліну за 30 хвилин до сніданку (1 мл містить 100 ОД). Яку кількість препарату необхідно набрати в шприц ємністю 2 мл?
38. Бригадою швидкої допомоги до приймального відділення доставлений пацієнт із гострим отруєнням. За призначенням лікаря медична сестра промиває шлунок пацієнту. Промивання шлунка припиняється тоді, коли:
39. Показанням до використання олійної клізми є:
40. У пацієнта 60-ти років, що хворіє на гіпертонічну хворобу, виник напад ядухи, кашель з виділенням пінистого харкотиння рожевого кольору. Яке ускладнення розвинулось у пацієнта?
41. Хворому було введено внутрішньом’язово 5 мл 25% розчину магнію сульфату. Перед повторним введенням препарату наступного дня медична сестра шляхом пальпації виявила ущільнення, набряк, почервоніння в місці попередньої ін’єкції. Яке ускладнення можна запідозрити у хворого?
42. Старша медична сестра пояснює санітарці, що метод, при якому знищуються патогенні і умовно-патогенні мікроорганізми в середовищі, яке оточує людину, це:
43. У маніпуляційному кабінеті після внутрішньом’язового введення антибіотика (500 000 ОД бензилпеніциліну натрієвої солі) пацієнт раптово відчув різку загальну слабкість, напад кашлю, ядуху, серцебиття. Артеріальний тиск – 75/40 мм рт. ст. Назвіть ускладнення, що виникло:
44. Студентка медичного коледжу під час проходження практики заповнювала систему одноразового використання для введення інфузійного розчину. Маніпуляційна медсестра зробила зауваження, що необхідно ретельно видалити все повітря, інакше може виникнути таке ускладнення:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома