Як звали гетьмана, якого було обрано за наказом ПетраІ?
Як називалась посада російського чиновника, якому надавалось право здійснювати контроль над гетьманом?
Як називалась посада російського чиновника, якому надавалось право здійснювати контроль над гетьманом?
Вкажіть дату створення Першої Малоросійської колегії
Яке завдання мала виконувати Перша Малоросійська колегія?
Ім"я якого історичного діяча пропущено в джерелі?
«Канцелярист Іван Романович подав чолобитну від усього війська малоросійського за підписом рук усієї полкової старшини й товариства бунчукового й значкового до рук його імператорської величності, що з церкви святої Троїці по службі Божій листопада 10 числа йшов. Так зараз у кофейний дім увійшовши й вичитавши, вийшов з того дому й наказав своїми вустами... з великим гнівом і лютістю взяти під варту полковника _________, суддю генерального Івана Черниша, Семена Савича – писаря генерального, які там-таки стояли..., ».
"Знаю і бачу, царю, що ви хочете згубити мою батьківщину по злісних наклепах гордого Меншикова; ви вважаєте себе понад усіма законами і хочете знищити всі привілеї, урочисто стверджені вашими попередниками і вашою величністю; ви хочете підкорити сваволі народ, котрого свободу самі визнали; ви, не вагаючись, посилаєте того на важкі й принизливі роботи, приневолюєте козаків, неначе рабів, копати канали у ваших володіннях; а що для нас найобразливіше – позбавляєте нас нашого права обирати вольними голосами гетьманів і інших старшин, натомість ви настановили нам суддями великоросів, які не знають, або вдають, що не знають, наших прав і привілеїв і повсюдно всіма способами нас неволять і ображають"
Кому належать ці слова?.
Продовжіть речення: "Рішительні пункти" були...
З перелічених, оберіть лише ті заходи, до яких причетний Д. Апостол
Визначте назву та автора цитованого джерела.
«...Отож ми, генеральна старшина, кошовий отаман і все Військо Запорозьке, домовилися і постановили з ясновельможним гетьманом... щоб із тими всіма генеральними особами мають радитися гетьман і його наступники про ...всілякі справи, нічого без їхнього дозволу й поради не починати... У гетьманській резиденції тричі на рік має збиратися генеральна Рада: на Різдво, Великдень і Покрову. Між Радами Україною правитиме гетьман з генеральною старшиною...»?
Наглядач, призначений ПетромІ при І.Скоропадському
Політика Москви була спрямована на те, щоб
У відповідь на прохання І.Скоропадського полегшити обмеження для Гетьманщини ПетроІ створив
Роки правління Павла Полуботка
Закінчіть речення... Російський імператор викликав П.Полуботка та його однодумців до
Впізнай героя:
Хто з гетьманів України, перебуваючи з козацьким військом у таборі під решетилівкою, 17 липня 1709 року звернувся до московського царя Петра І з 14-ма пунктами статей, у яких просив підтвердити права і вольності Гетьманщини та вирішити чимало важливих державних справ?
Хто після смерті гетьмана Івана Скоропадського, виконуючи гетьманські обов’язки як наказний гетьман, розгорнув активну діяльність, спрямовану на відновлення козацьких порядків, і всіляко уникав виконання наказів Малоросійської колегії?
Кому належать слова: " Ви намагаєтесь покласти свавільні податки на народ, чию свободу ви самі визнали"
Економіку України виснажувало
За Івана Скоропадського Петро І надав Україні статті
Імена яких 2 історичних діячів пропущено в джерелі?
"Канцелярист Іван Романович подав челобитную от усього війська малоросійського, за підписом рук усієї полкової та сотенної старшини і товариства бунчукового і значкового до рук самій імператорської величності, з церкви святої Троїци по службі Божій йдучому, ноября 10 числа. Так зараз у кофейний дім увійшовши і вичитавши, і вишедши з того дому, того ж моменту, ізволив приказать своїми устами ... з великим гнівом і лютістю взяти під варту полковника_______, суддю генерального Івана Черниша, Семена Савича - писаря генерального, які там-таки стояли..,того ж часу взято з України полковника Миргородського_______".
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома