1. Його роботи вирізняються динамізмом, енергетикою та емоційністю. Він додав свіжий струмінь у мистецтво пластики. Знаменитий «Мислитель», як і популярна мармурова скульптура «Поцілунок», — композиції, які стали взірцем для наступних поколінь майстрів.
2. «Імпресія. Схід сонця». Картина в якій митець втілив підхід імпресіоністів до світла, що перетворює зображення в гармонію кольорових плям.
3. Живописна техніка, нанесення фарб на полотно у вигляді маленьких крапок або квадратів, які під час сприйняття картини з певної відстані оптично зливаються
4. Барвисті вітражі-картини й світильники цього митця вражали містичним мерехтінням кольорів веселки. Він винайшов спосіб з'єднання шматочків «полум'яніючого» скла за допомогою мідної фольги, через що й отримав міжнародне визнання
5. Панно «Біле і чорне» Михайла Жука - яскравий приклад українського
6. Полотна цього художника— утілення унікальності манери письма митця, який випередив свій час і тому, можливо, був недоступний для розуміння загалу. Численні варіанти соняшників, які він малював 11 разів, змінюючи їх кількість і розташування, кольори тла свідчать про пошуки митцем досконалості.
7. Англійський художник, ілюстратор книг, манірно-вишуканий почерк якого з характерною хвилеподібною лінією малюнка, що розмежовує плями чорного і білого кольорів, зробив його центральною фігурою стилю модерн у графіці
8. Починаючи з першого автопортрета 1896 р., протягом життя цей художник зображував себе. На цих картинах реальна зовнішність переплітається із суб'єктивним сприйняттям автора. Водночас автопортрети розкривають зміну стилів у його творчості.
9. Художня техніка, сутність якої полягає у використанні в композиції різних наклейок із пласких (кольоровий папір, шпалери, тканини) або об’ємних (мотузки, шматки дерев, метал) матеріалів.
10. Радикальний літературно-художній напрям авангардного мистецтва, був поширений на поч. XX ст. Його представники оспівували майбутнє як еру техніки, високих швидкостей і темпу життя.
11. Тенденція в мистецтві кінця XIX — XX ст., ознакою якої є навмисне спрощення художніх засобів, звернення до форм примітивного мистецтва — народної та дитячої творчості, архаїчного мистецтва, традицій народів Африки, Америки, Океанії, Сходу.
12. Умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома