При дослідженні биоптата шкіри хворого алергічним васкулітом виявлено: стінка судин потовщена, гомогенна, забарвлюється пікрофуксином в жовтий колір, дає ШЙК- позитивне забарвлення. Який патологічний процес розвинувся в стінках судин?
При розтині померлого 58 років виявлений деформований, потовщений мітральний клапан, стулки змикаються не повністю. Мікроскопічно: вогнища колагенових волокон еозинофільні, дають позитивну реакцію на
фібрин. Найімовірніше це:
У померлого 58 років на розтині мітральний клапан деформований, потовщений, змикається не до кінця. Мікроскопічно: вогнища колагенових волокон еозинофільні, дають позитивну реакцію на фібрин. Швидше за все, це:
При дослідженні видаленого шлунку лікар виявив в антральному відділі по малій кривизні глибокий дефект, що доходить до м'язового шару, діаметром 1,5 см, округлої форми з рівними краями. На дні дефекту визначається напівпрозора, щільнувата ділянка, що на вигляд нагадує гіаліновий хрящ. Який процес розвинувся в дні дефекту в шлунку?
У чоловіка 65 років, що тривало хворів на цукровий діабет, через розвиток гангрени пальців стопи зроблена ампутація. При мікроскопічному дослідженні м'яких тканин стопи: стінки дрібних артерій і артеріол різко потовщені за рахунок відкладення гомогенних яскраво-рожевих (еозинофільних) мас, просвіт судин значно звужений. Про який патологічний процес у стінках судин подумав патологоанатом?
Хворий 60 років, що страждав на гіпертонічну хворобу, помер від великого
крововиливу у базальні відділи лівої півкулі головного мозку. При мікроскопічному дослідженні головного мозку виявлені артеріоли зі звуженими просвітами, потовщеними, яскраво еозинофільніми гомогенізованими стінками. Які зміни в артеріолах найбільш вірогідні?
Хворий 66 років за 10 років до смерті переніс перитоніт. На розрізі капсула печінки і селезінки місцями різко потовщена, ущільнена, напівпрозора. Найімовірніше це:
У літнього чоловіка при розтині виявлена дещо зменшена селезінка блідо-рожевого кольору. При мікроскопічному дослідженні фолікули зменшені в об'ємі, стінки артеріол і трабекули потовщені, представлені гомогенними еозинофільніми, Шик-позитивними масами. При додатковому фарбуванні барвником йод-грюн маси забарвлені в зелений колір. Ці зміни свідчать про наявність:
При мікроскопічному дослідженні коронарних артерій серця чоловіка, що за життя хворів на атеросклероз, в інтимі виявлено безліч оптично порожніх вакуолей. При дослідженні замороженого зрізу, забарвленого суданом III, ці вакуолі мали помаранчевий колір. Це дозволило встановити, що в даному випадку йдеться про одну з наступних дистрофій:
У померлої від раптової зупинки серця, виявлений симетричний тип ожиріння III ступеня, розрив стінки правого шлуночку з гемоперикардом; під епікардом - надмірне відкладення жиру. Мікроскопічно - жирова тканина з епікарду проникає в міокард з атрофією м'язових волокон. Вкажіть, який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний?
При мікроскопічному дослідженні інтими аорти (забарвлення суданом) виявлено: відкладення ліпідів у вигляді крапель і гілчастих кристалів холестерину; включення жиру у ксантомних клітинах; навколо відкладень ліпідів - розростання сполучної тканини. Дайте визначення патологічному
процесу
У чоловіка, що страждав за життя важкою формою гіпотиреозу, на розтині виявлено: сполучна тканина, строма органів, жирова і хрящова тканини набряклі, напівпрозорі, слизоподібні. Мікроскопічно в сполучній і жирових тканинах, в стінці судин виявляються зірчасті або химерні клітини з відростками. Назвіть вид дистрофії
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома