Т. Шевченко — художник і графік (академік гравюри). Розвиток історичного, побутового, пейзажного жанрів. Творчість М. Пимоненка, С Васильківського, О. Мурашка
Одним із зачинателів української школи пейзажного і побутового живопису вважають Василя (Вільгельма) Штернберга (1818—1845), німця за походженням, друга Т. Шевченка, автора його портретів. Художник захоплювався мальовничою красою України, писав побутові народні сцени. Оберіть його роботи.
Кого 1860 р. рішенням ради Петербурзької академії мистецтв удостоїли почесного звання академіка гравюри?
У живописних творах різних жанрів — побутовому, історичному, пейзажному, портретному — Т. Шевченко прагнув передати настрій, емоційне співпереживання, долі простих людей. Оберіть картини, які НЕ належить Т. Шевченкові.
"Мужицьким Рембрантом" називають ...
Історичній темі козацтва присвячено твори ...
Побутовий жанр став провідним у творчості художників ... і ... , які створили своєрідну живописну енциклопедію української обрядовості, побуту й праці селян, людських стосунків.
Картина К. Трутовського називається ...
Становлення ... жанру в українському малярстві пов’язане з творчістю Володимира Орловського, Петра Левченка, Сергія Світославського, Архипа Куїнджі та інших.
Оберіть картину, яка НЕ належить Архипові Куїнджі.
Найяскравішою зіркою пейзажного жанру був уродженець Харкова ... (1854—1917), твори якого здобули європейське визнання. Спадщина митця налічує понад три тисячі полотен. Він належав до небагатьох художників, які мали право поза конкурсом виставляти свої картини у Паризькому салоні. Його — нащадка козацького роду — захоплювала тема козацтва. Чи знаєш ти цього художника?
Оберіть картину, яка НЕ належить С. Васильківському.
До якого жанру можна віднести картину Т.Шевченка "Катерина"?
М.Пимоненко - автор побутових картин
Видатний живописець, учень І. Рєпіна, один із засновників Української академії мистецтв ... (1875—1919) у молоді роки жив у Парижі, де здобув визнання і став відомим європейським художником. У цей період він створив серію картин, на яких зобразив чарівних парижанок на вечірніх вулицях та у кав’ярнях. У живописі митець прагнув досягти колористичної виразності, його захоплювала стихія кольору, але це аж ніяк не применшувало психологічну глибину образів. У портретах блискуче виявився талант митця і як колориста, і як психолога.
Назвати автора картини "Дівчина в червоному капелюсі"
На професійне становлення О. Мурашка мали вплив три різні стилі: …
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома