Фельдшера ФАПу викликали да націєнта, який скаржитьем на кашель з виділенним гнійного харкотиння з неприємним запахом вранці (до 200 мл), підвищення температури тіла до 37,8. При огляді пальці мають вигляд “барабанних паличок", а нігті "годинникових скелець",Фельдшер запідозрив у хворого:
У пацієнта полідипсія, поліурія, сухість у роті, загальна слабкість. Для якого захворювання характерні ці скарги?
Дієта пацієнта з цукровим діабетом призначають:
Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта додому. Пацієнт скаржиться на зниження апетиту,
тяжкість у надчеревній ділянці і правому підребер'ї, блювання, здуття живота, слабкість. Об'єктивно: на шкірі обличчя і спіни "судинні зірочки", долоні гіперемійовані, живіт різко
збільшений, навколо пупка венозна сітка у вигляді "голови медузи". Фельдшер запідозрив у
хворого:
Для цукрового діабету І типу характерно:
До фельдшера звернулась пацієнтка зі скаргами на мерзлякуватість, закрепи, сонливість, зниження пам'яті. Об'єктивно обличчя амімічне, набряки, очні щілини звужені, товсті ніс і губи. Шкіра суха, зморшкувата. Перелічені симптоми характерні для:
Пацієнтка звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на підвищення температури тіла до субфебрильних цифр ввечері, біль в колінних, ліктьових суглобах "летючого характеру". В анамнезі часті ангіни. Перелічені симптоми характерні для:
Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнтки, яка скаржиться на біль у потилиці, шум у
вухах, мерехтіння мушок перед очима. Скарги з'явились через 2 години після неприємного повідомлення. Об'єктивно: хвора збуджена, обличчя гіперемійоване, пульс 100 за 1хв,
ритмічний, А/Т 190/100 мм рт. ст. В першу чергу фельдшер застосує:
Фельдшер ШМД обслуговує виклик додому. У пацієнта після ін'єкції звичайного інсуліну
погіршилося самопочуття, виникли судомні посмикування, потім він знепритомнів.
Об'єктивно: шкіра бліда, волога, ЧД 20 за 1 хв. Для невідкладної допомоги фельдшер застосує:
.Ва - фельдшер ШМД, обслуговусте виклик до пацієнта зі скаргами на біль за грудиною стискаючого характеру, який віддає у ліву руку, лопатку, тривалістю більше 30 хв. Застосування вітрогліцерину не дало ефекту. На ЕКГ монофазни крива. Ви неврували али невідкладної допомогит
Фельдшер ШМД обслуговує виклик до пацієнта, теий скаржиться на біль у ділянці серця стискаючого характеру з іррадіацією в ліве плече, лопатку, Біль триває 5 хвилин. Для
невідкладної допомоги фельдшер використає в першу чергу
Фельдшера викликали до чоловіка 47 років, який скаржиться на нападоподібний біль у лівій поперековій ділянці з іррадіацією статеві органи. Пацієнт постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Найімовірніший попередній діагноз?
На здоровпункт до фельдшера звернулась пацієнтка зі скаргами на загальну слабкість, задишку, серцебиття, печію кінчика язика, відчуття повзання "мурашок", прострілюючи болі в кінцівках.Шкіра бліда з лимонно жовтим відтінком, язик яскраво червоний, блискучий, гладкий, ніби лакований. Вторинна профілактика цього захворювання включає введения вітаміну:
Хворий скаржиться на різкий головний біль у потилиці пульсуючого характеру, миготіння "комашок" перед очима, нудоту, артеріальний тиск 180/120 мм. рт. ст.. Який стан розвинувся у хворого?
Жінка 25 років звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на посилене випадіння волосся, ламкість нігтів, сухість та лущення шкіри, стомлюваність, бажання їсти крейду. Фельдшер визначив такі симптоми схожі на анемію та призначив клінічний аналіз крові. Яка з анемій частіше має місце?
У хворої загострення хронічного пієлонефриту. сечі. Які зміни характерні в аналізі сечі очікує Фельдшер ФАПу призначив дослідження
Чоловік 60 років протягом 25 років хворіє на виразку шлунка. Протягом останнього року характер болів змінився: вони стали постійними, знизився апетит, з'явилась слабкість, зниження кислотності шлункового соку. Яке ускладнення виразкової хвороби може запідозрити фельдшер у хворого?
При обстеженні пацієнта 48 років фельдшер виявив симптоми: жовтяницю, задишку, "судинні зірочки", печінкові долоні, асцит, симптом "голови медузи”. Для якого захворювання характерні дані симптоми?
.У чоловіка 25 років, при аускультації легень фельдшер визначив на висоті вдиху мілкий тріск, що нагадує тертя волосся біля вуха. Як називається даний симптом?
До Вас звернулась пацієнтка із діагнозом залізодефіцитна анемія. Який продукт харчування першочергово Ви порекомендуєте пацієнтці для вживання ?
Пацієнтку 49 р. доставлено на ФАП без свідомості. Шкіра суха, очні яблука м"які, шумне глибоке дихання Куссмауля, відчувасться запах ацетону з рота. Який патологічний стан спостерігається у пацієнтки?
.У пацієнтки 40 р., виникли інтенсивний біль у правому підребер'ї, який іррадіює в праве плече, лопатку, нудота, повторне блювання. Позитивні симптоми Ортнера, Мерфі. Про яке захворювання свідчать дані ознаки?
Хворий 28 р., скаржиться на біль у горлі під час ковтання, Т-40-41 С, проливний піт, біль у серці, задишка. Шкіра бліда, виразково-некротична ангіна, збільшення печінки і селезінки. В аналізі крові: бластні клітини, анемія, підвищена ШОЕ. В яке відділення треба направити
хворого для лікування?
24. Хвора скаржиться на слабкість, біль у ділянці серця, t-38,6 °С, серцебиття, задишку. Два тижня тому перенесла ангіну. При обстеженні систолічний шум на верхівці серця,
екстрасистолія, А/Т 130/70 мм.рт.ст. пульс 92за хв. Яке захворювання можливо припустити?
До фельдшера ФАПу звернулась хвора 25 років зі скаргами на задишку, приступи ядухи, що виникають уночі, інколи кровохаркання, слабкість. Хворіє на ревматизм. Об'єктивно: ціаноз губ, кінчика носа, рум'янець на щоках з ціанотичним відтінком. Пульс слабкого наповнення, аритмічний. Перкуторно – межі серця розширені праворуч і вгору.
Аускультативно над верхівкою посилений хлопаючий І тон, діастолічний шум, акцент П
тону над легеневою артерією. Наявність якої вади серця слід запідозрити?
До фельдшера ФАПу звернувся хворий, який скаржиться на кашель протягом місяця, нічну пітливість, знижений апетит, нудоту, неприємні відчуття в ділянці серця, серцебиття. Які з названих проявів хвороби дають підставу запідозрити у хворого туберкульоз легень?
Такий симптомокомплекс: важкість в боці, підвищення температури, виражена задишка з
наростаючим характером, характерний для:
Хворий, 25 років, скаржиться на гарячку, профузне потовиділення, серцебиття, виражену слабкість і біль у горлі. Об'єктивно: некротична ангіна, збільшення лімфовузлів, печінки. У периферичній крові бластні клітини. Для якого захворювання характерні дані прояви?
Хвора Г, 23 років, звернулась на ФАП зі скаргами на інтенсивний біль у поперековій ділянці справа без іррадіації, підвищення є до 39С, остуду, нудоту, сухість в роті, часте сечовипускання, виділення каламутної, із пластівцями та осадом, сечі. Об'єктивно: шкіра бліда, волога АТ 130/80 мм.рт.ст. Рѕ- 100за 1'хв Живіт м'який, безболісний. Симптом Пастернацького позитивний справа. В аналізі сечі білок 0,68 г/л, L-30-35 в п/з, Ер-2-3 в п/з, бактерії, слиз.Ваш попередній діагноз?
До фельдшера здоровпункту звернулася пацієнтка зі скаргами на ниючі болі вепігастральній ділянці, загальну слабкість, головокружіння, серцебиття, рідкий стілець чорного кольору останні 2 доби. Впродовж місяця самостійно приймала індометацин 3-4 таблетки на добу через болі в суглобах. Фельдшер запідозрив шлунково-кишкову кровотечу, індуковану прийомом нестероїдних протизапальних засобів. Яка першу допомогу повиненнадати фельдшер на догоспітальному етапі?
На ФАП звернулась хвора 30р., скаржиться на загальну слабість, дратівливість,серцебиття, підвищену збудливість, поганий сон. Об'єктивно: витрішкуватість, збільшення щитоподібної залози, тремтіння пальців витягнутих рук. Ps-120уд/хв., АТ-160/90 мм.рт.ст. Яке захворювання діагностує фельдшер?
32. Хворому К., з діагнозом гіпертонічна хвороба І ст. рекомендована дієта №10. Що передбачає дієта №10
До чоловіка 35 років викликали ШМД. Скарги хворого на утруднення носового дихання та ковтання. Обличчя, слизова оболонка носа, гортані та язика набряклі. Ці симптоми з'явились після укусу комахи. Введення димедролу стан не поліпшило. Діагноз: набряк Квінке. Невідкладна допомога:
До чоловіка 22 років викликали ШМД, скарги якого на головний біль, тупий біль у попереку. Тиждень тому переніс ангіну. Об'єктивно: обличчя одутле, сеча кольору "м'ясних помиїв", АТ 160/110 мм рт ст. Прийом бісептолу стан не поліпшив. Діагноз: гострий гломерулонефрит. Дії фельдшера:
До чоловіка 48 років викликали ШМД, у якого напад ядухи з утрудненим вдихом, кашель із виділенням рожевого пінистого мокротиння. Над легенями вологі хрипи. Оксигенотерапія стану не поліпшила. Діагноз: набряк легень. Дії фельдшера
До жінки 30 років викликали ШМД. Після введения 32 ОД інсуліну через 30 хвилин у жінки з'явились різка слабкість, відчуття голоду, серцебиття. Вона втратила свідомість. Діагно Гіпоглікемічна кома. Невідкладна допомога:
До чоловіка 49 років викликали ШМД, у якого блювання "кановою гущею", загальна слабкість. В анамнезі виразкова хвороба шлунка. Фельдшер діагностував шлункову кровотечу. Невідкладна допомога:
Вказати на клінічний прояв характерний для патології органів кровообігу.
Пацієнт 42 роки скаржиться на приступи загрудинних болів, що виникають при фізичному навантаженні по 3-5 хвилин, купіруються прийманням нітрогліцерину.
У пацієнта біль в епігастральній ділянці восени і весною. Для якого захворювання характерний цей симптом.
. . Пацієнта турбує оперізуючий біль у животі. Для ураження якого органу характерний цей біль?
Наявність іржавого мокротиння у пацієнта з простудним захворюванням с ознакою якого захворювання?
У пацієнта напади ядухи експіраторного характеру. Для якого захворювання це характерно?
Симптом "телеграфічного стовпа" це:
Недостатність в їжі якої речовини приводить до захворювання ендемічним зобом?
Зоб, екзофтальм, збільшення щитоподібної залози, тахікардія с характерним для:
До фельдшера ФАПу звернувся юнак 19 років у якого через 2 тижні після перенесеної ангіни з'явились набряки на обличчі, головний біль, протягом доби 3 рази відзначалась блювота. Об'єктивно: АТ 180 \100 мм.рт.ст., сеча кольору "м'ясних помиїв". Який найбільш імовірний діагноз визначить фельдшер?
Жінка 22 років госпіталізується до стаціонару за направлениям фельдшера ФАПу и скаргами на біль у м'язах і суглобах. При огляді обличчя в ділянці перенісся та щік знайдена еритема з набряком у вигляді метелика. Яке захворювання с найбільш вірогідним у даному випадку?
Ви працюсте фельдшером ФАПу. До вас звернулася хвора, 42 років, зі скаргами на біль в епігастральній ділянці, нудоту, блювання, слинотечу, головний біль, різку загальну слабкість. Із анамнезу відомо, що вона 2 години тому вживала недоброякісну їжу. Ваші дії:
На ФАП звернувся пацієнт із скаргами на інтенсивний стискаючий біль за грудиною, що віддає у ліву лопатку. Медсестра заспокоїла хворого, дала під язик нітрогліцерин, викликала лікаря. Яке дослідження слід провести пацієнту з метою підтвердження діагнозу?
Ви працюсте фельдшером ФАПу. Пацієнтці С., 23 років, встановлено діагноз"Залізодефіцитна анемія". Який продукт харчування Ви повинні порекомендувати пацієнтці в першу чергу?
Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта із виразковою хворобою, у якого виник "кинджальний" біль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда, живіт дошкоподібний. Позитивний симптом Щоткіна Блюмберга. Тактика фельдшера?
Ви працюєте фельдшером ФАПу. Пацієнт 42 років поскаржився Вам на кашель та виділення харкотиння 3 місяці поспіль протягом 2-х років. Про яке захворювання можна подумати в даному випадку?
Яке ускладнення може виникнути у хворого при різкому зниженні_температури?
. У пацієнта виник напад ядухи. Яке положення в ліжку йому необхідно надати?
До чоловіка 50 років викликали фельдшера ФАПу в зв'язку зі скаргами на пекучий біль за грудиною з іррадіацією в ліву руку та плече, що триває більше годний і не знімаєтьев вітрогліцерином, виник після фізичного навантаження. Хворий неспокійний, шкіра бліда, вкрита потом. АТ 130/70 мм.рт.ст., Рѕ- 100 за 1 хв., ритмічний. Тони серця глухі, на ЕКГ- глибокий зубець Q, підвищений сегмент ST, зубець. Т негативний. Яким буде ймовірний діагноз?
До фельдшера ФАПу звернувся хворий Б, 42 років зі скаргами на стискаючий біль у правому підребір'ї із іррадіацією під праву лопатку (посилюсться після жирної, смаженої їжі), нудоту, сухість та гіркоту в роті, періодично металевий присмак. Вважає себе хворим останні два роки, самостійно лікувався аллахолом. Об'єктивно: шкіра звичайного кольору, склери субіктеричні. Язик сухуватий, обкладений жовто-білим нальотом. Живіт помірно болісний в точці Кера. Який найбільш вірогідний діагноз?
На ФАП звернулась хвора П., 42 років, зі скаргами на біль у дрібних суглобах кистей, скутість у суглобах, підвищення температури тіла до 37, 8?С. Захворіла після переохолоджения тиждень тому. Об'єктивно: ІІ,ІІІ п'ястно фалангові та міжфалангові проксимальні суглоби ІІ, ІІІ пальців набряклі, гарячі на дотик, дефігуровані, рухи різко болісні. Аналіз крові L-7,2х109 ШОЕ - 52 мм/год. Ваш попередній діагноз?
Пацієнтка 50 років, поскаржилась фельдшеру, що вчора сеча стала кольору "м'ясних помиїв". Для якого захворювання характерний даний симптом?
У хворого К. на фоні гострого інфаркту міокарда та підвищеного АТ розвинувся набряк легень. Який препарат використає фельдшер для розвантаження малого кола кровообігу?
Хворому М. 20 років, призначена протитуберкульозна хіміопрофілактика. Який препарат використає для цього фельдшер?
Хворого турбує кашель з виділенням до 200 мл на добу гнійного харкотиння з неприємним запахом, особливо вранці повним ротом, Т 37,0 С0. З анамнезу: 12 років хворіє на хронічний бронхіт. Виділення харкотиння посилюється у положенні хворого на лівому боці. Пальці мають вигляд барабанних паличок, нігті – годинникових скелець. Про яку патологію подумає фельдшер в першу чергу?
Хворий 61 рік, хворіє на хронічний гастрит типу А 15 років, постійні загострення восени та весною. За останні півроку схуд на 12 кг, з’явилася відраза до м’ясних страв. Який з додаткових методів обстеження є найбільш показовий для встановлення діагнозу?
.До фельдшера здоровпункту звернувся хворий, в якого при ендоскопічному обстеженні шлунку виявили Helicobacter pylori. Який з даних лікарських засобів має антибактеріальну дію на Helicobacter pylori?
До фельдшера на ФАП звернувся пацієнт з болями за грудиною інтенсивного пекучого, стискаючого характеру. Який варіант дій медичного працівника ви вважаєте найбільш правильним в даній ситуації?
У хворої, яка страждає бронхіальною астмою, виник головний біль і вона звернулася до чергового фельдшера. Фельдшер, не подивившись у історію хвороби, де було вказано, що хвора не переносить анальгетики, ввів розчин анальгіну. Яке ускладнення може виникнути у пацієнтки?
67. Після введення інсуліну у жінки, що хворіє на цукровий діабет, з’явилися різка слабкість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об-но: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Тонус очних яблук збережений, t° 36,5°С, PS 96/хв., АТ 110/70 мм рт ст. Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку?
До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35 р. зі скаргами на біль в дрібних суглобах кистей, ранкову скутість. При огляді: суглоби пальців обох рук деформовані, рухи в них обмежені, болісні. Кисті рук відхилені в бік ліктів. Вкажіть найімовірніший діагноз:
До фельдшера ФАПу звернувся юнак 20 років зі скаргами на кровотечі при незначних травмах. Хворіє з дитинства. Дід по материнській лінії хворів на таке саме захворювання. При огляді: на шкірі гематоми, ліктьові та колінні суглоби деформовані, рухи в них обмежені. Вірогідний попередній діагноз:
70. .До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 32 років зі скаргами на швидку втомлюваність, слабкість, дратівливість, поганий сон, пітливість, серцебиття. В анамнезі: психотравма. Об’єктивно: екзофтальм, позитивний симптом Грефе, тремор пальців рук, щитоподібна залоза збільшена рівномірно, при пальпації безболісна, рухлива. Пульс – 90/хв., АТ – 150/80 мм рт.ст. Вкажіть найімовірніший діагноз:
До фельдшера ФАПу звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж шкіри, погіршення зору, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу. Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: пацієнтка надмірного харчування, шкіра суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Встановлений попередній діагноз цукровий діабет ІІ типу [інсулінонезалежний]. Яке першочергове обстеження необхідно здійснити для уточнення діагнозу:
Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта 40 р., який після переохолодження відчув озноб, біль в грудній клітці справа, температура тіла підвищилась до 39?С. З’явився кашель із виділенням “іржавого” мокротиння. Хворіє другий день. Після об’єктивного обстеження фельдшер виявив ознаки негоспітальної правосторонньої дольової пневмонії. Вкажіть основи етіотропної терапії:
73. До пацієнта 30 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на сильний біль у правій половині грудної клітки, який посилюється при глибокому вдиху і кашлі. Кашель сухий. Температура тіла – 37,8?С. Об’єктивно: хворий лежить на правому боці, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, аускультативно – шум тертя плеври. Вкажіть найімовірніший діагноз:
74. .До пацієнта 50 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на нападоподібний біль у лівій поперекові ділянці з іррадіацією в статеві органи, стегно. Пацієнт збуджений, постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Різко позитивний симптом Пастернацького зліва. Стан розцінений, як напад ниркової кольки. Які медикаментозні засоби треба застосувати для полегшення стану пацієнта:
До лікарні бригадою ШМД госпіталізовано хворого з попереднім діагнозом “гострий лейкоз”. В діагностиці цієї хвороби вирішальним є:
На ФАП звернувся чоловік 32 р., зі скаргами на блювання “кавовою гущею”, загальну слабкість, шум у вухах, запаморочення. Об’єктивно: пульс – 86 в хв., АТ 90/50 мм рт.ст. Для якого ускладнення виразкової хвороби характерні такі симптоми:
У пацієнта напади ядухи експіраторного характеру. Для якого захворювання це характерно?
Пацієнт звернувся на фельдшерський здоровпункт свого підприємства зі скаргами на біль в правому підребір’ї, який іррадіює під лопатку, в плече, шию, нудоту, блювання. Такі симптоми характерні для?
Пацієнт звернувся на ФАП зі скаргами: загальна кволість, втрата апетиту, відраза до м’яса, втрата маси тіла, відчуття важкості в шлунку. На яке захворювання вказують дані симптоми ?
У хворої З., 68 років, відмічається виділення великої кількості харкотиння (більше 300 мл) "повним ротом", з неприємним запахом. Про яке захворювання можна подумати?
Хворий, 40 років, скаржиться на біль стискаючого характеру за грудиною з іррадіацією в ліву руку. Після прийому нітрогліцеріну приступ припинився. Для якого захворювання характерні такі ознаки?
Хворий відмічає втрату апетиту, нудоту, блювання вжитою їжею, відчуття важкості, розпирання та біль у надчеревній ділянці. Даний стан хворий пов’язує зі споживанням напередодні гострої недоброякісної їжі. Яке захворювання можна запідозрити?
Хвора 45р., скаржиться на нудоту, блювання, відчуття гіркоти у роті натще і тяжкості у правому підребер’ї, слабкість, нездужання. Погіршення самопочуття пов’язує з прийомом жирної їжі. Хворіє протягом 2 років. Об’єктивно: шкіра і видимі слизові оболонки – з жовтушним відтінком. Печінка – біля краю реберної дуги. Позитивні симптоми: Кера, Ортнера. Дуоденальний вміст: у порції “В” – лейкоцити, епітелій, жовч мутна. Клінічна картина є найбільш характерною для:
У лікарню потрапив хворий С. 41 р. зі скаргами на пекучий біль у поперековій ділянці з ірадіацією вниз по ходу сечоводу, у сечовий міхур і статеві органи. Яка найбільш вірогідна причина може викликати цей патологічний стан?
Назвіть характерні синдроми для гострого гломерулонефриту?
Хворий 42 р. скаржиться на виражену слабкість, кровоточивість ясен, біль у горлі при ковтанні, біль у кістках, підвищення температура тіла до 39,5 С. Протягом двох тижнів хворіє ангіною, ефекту від проведеного лікування немає. Об’єктивно: стан тяжкий. На шкірі живота і кінцівок – геморагічні висипання. Мигдалики збільшені, їх поверхня вкрита брудним сірим нальотом. Пальпуються збільшені, безболісні, еластичні підщелепні, підпахвові, пахвинні лімфовузли. У крові: Hb – 70 г/л; ер. – 3,1*1012/л; лейк. 19,6*109/л; Тр. 190*109/л; еоз. –1\%; n. – 3\%; сегм. – 8\%; лімф. – 4\%; мон. – 5\%; бласні клітини – 79\%; ШОЕ – 56 мм/год. Вкажіть захворювання, якому найбільше відповідає клінічна картина.
.Для якого захворювання характерний симптомокомплекс: спрага, поліурія, гіперглікемія, глюкозурія:
Клінічні ознаки: збільшення щитоподібної залози, екзофтальм, дратівливість, тахікардія, схуднення характерні для:
У хворої К., 50 років, з мітральною вадою серця, у стоматологічному кабінеті під час екстракції зуба виник напад задишки, який супроводжувався серцебиттям, кашлем з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об’єктивно: стан важкий, акроціаноз, ортопное, ЧД - 36/хв. В легенях: послаблене везикулярне дихання, звучні різнокаліберні вологі хрипи. АТ - 90/50 мм. рт. ст., пульс - 120/хв. Який Ваш діагноз?
Молода жінка втратила за 3 місяці 8 кг ваги, скаржиться на серцебиття, потовщення шиї, відчуття “комка” при ковтанні, дратливість,тремтіння пальців рук, випинання очей, субфебрильну температуру. Найбільш вірогідний попередній діагноз?
92.
Хворий 32 роки відвідав лікаря. З’ясувалось, що 4 дні тому він застудився: з’явилось першіння у глотці, швидка втомлюваність. Вранці наступного дня з’явився сухий кашель, підвищилася температура тіла до 38,2, зник апетит, з’явилось слизово-гнійнхаркотиння. Перкуторно: над легенями – легеневий тон, дихання везикулярне, послаблене нижче лопатки з правого боку, там же вислуховуються дрібноміхурцеві звучні та незвучні хрипи.
Який діагноз є найбільш вірогідним?
93. На ФАП звернулась жінка 26 років зі скаргами на загальну слабкість, зміни смаку (бажання їсти крейду, сирий фарш). Згадані вище скарги виникли під час вагітності, продовжуються 1,5 року. Найімовірніший попередній діагноз?
94. Фельдшера викликали до чоловіка 52 років зі
скаргами на біль у правій половині грудної
клітки, кашель з виділенням невеликої кількості „іржавого" мокротиння, підвищення температури до 400С. Перкуторно тупий звук від кута правої лопатки донизу.
Аускультативно ослаблене везикулярне дихання. Найімовірніший попередній діагноз?
На ФАП звернувся чоловік 33 років зі скаргами на загальну слабкість, підвищення температури тіла до 37.60С, вологий кашель. Працює у колективі, де щойно працював колега із відкритою формою туберкульозу. Найімовірніший попередній діагноз?
До чоловіка 50 років викликали ШМД, скарги якого на інтенсивний пекучий біль за грудиною з іррадіацією у ліву руку, який триває понад годину, не знімається нітрогліцерином. На ЕКГ – відсутній зубець R, глибокий QS. Д-з: ІХС. Інфаркт міокарда. Невідкладна допомога:
До фельдшера звернувся чоловік 34 років зі скаргами на набряки на обличчі, поперековій ділянці, ногах. Хворіє три роки. В сечі висока протеїнурія. В анамнезі – гострий гломерулонефрит.
Найімовірніший попередній діагноз?
Фельдшера викликали до жінки 52 років зі скаргами на нестерпний біль за грудиною з іррадіацією у ліву руку, триває понад годину, не знімається нітрогліцерином. Діагноз: Гострий інфаркт міокарда. Яку допомогу може надати фельдшер ФАПу?
На здоровпункті швейної фабрики проводиться диспансеризація. Жінці із ревмокардитом призначена вторинна профілактика ревматизма. Що до неї відноситься?
До фельдшера звернулась жінка 42 років зі скаргами на кровотечі із носа, ясен, різнокольорові геморагії на тілі, які локалізуються під гумками панчіх, у місцях тертя одягу. Об’єктивно: “шкіра леопарда”, позитивні симптоми щипка та джгута. Найімовірніший попередній діагноз?
. До чоловіка 52 років викликали ШМД. Скарги хворого на нападоподібний біль у правому підребер’ї з іррадіацією під праву лопатку, триває біля трьох годин. Теплом біль не зняв.
Діаноз : печінкова колька. Невідкладна допомога:
У хворої, яка страждає бронхіальною астмою, виник головний біль і вона звернулася до
чергової медичної сестри. Медична сестра, не подивившись у історію хвороби, де було
вказано, що хвора не переносить анальгетики, ввела розчин анальгіну. Яке ускладнення
може виникнути у пацієнта?
Після введення інсуліну у жінки, що хворіє на цукровий діабет, з'явилися різка слабкість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об-но: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Тонус очних яблук збережений, 1° 36,5°С, РЅ 96/хв., АТ 110/70 мм рт ст. Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку?
До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35 р. зі скаргами на біль в дрібних суглобах кистей, ранкову скутість. При огляді: суглоби пальців обох рук деформовані, рухи в них обмежені, болісні. Кисті рук відхилені в бік ліктів. Вкажіть найімовірніший діагноз:
До фельдшера ФАПу звернувся юнак 20 років зі скаргами на кровотечі при незначних травмах. Хворіє з дитинства. Дід по материнській лінії хворів на таке саме захворювання. При огляді: на шкірі гематоми, ліктьові та колінні суглоби деформовані, рухи в них обмежені. Вірогідний попередній діагноз:
До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 32 років зі скаргами на швидку втомлюваність, слабкість, дратівливість, поганий сон, пітливість, серцебиття. В анамнезі: психотравма. Об’єктивно: екзофтальм, позитивний симптом Грефе, тремор пальців рук, щитоподібна залоза збільшена рівномірно, при пальпації безболісна, рухлива. Пульс – 90/хв., АТ – 150/80 мм рт.ст. Вкажіть найімовірніший діагноз:
До фельдшера ФАПу звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж шкіри, погіршення зору, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу. Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: пацієнтка надмірного харчування, шкіра суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Встановлений попередній діагноз цукровий діабет ІІ типу [інсулінонезалежний]. Яке першочергове обстеження необхідно здійснити для уточнення діагнозу:
. Симптом “телеграфічного стовпа” це:
До пацієнта 30 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на сильний біль у правій
половині грудної клітки, який посилюсться при глибокому вдиху і кашлі. Кашель сухий. Температура тіла 37,8°С. Об'єктивно: хворий лежить на правому боці, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, аускультативно шум терти плеври. Вкажіть
найімовірніший діагноз:
До пацієнта 50 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на нападоподібний біль у лівій поперекові ділянці з іррадіацією в статеві органи, стегно. Пацієнт збуджений, постійно змінюс положення тіла, але полегшення не відчуває. Різко позитивний симптом Пастернацького зліва. Стан розцінений, як напад ниркової кольки. Які медикаментозні засоби треба застосувати для
полегшення стану пацієнта:
Дієта пацієнта з цукровим діабетом:
На ФАП звернувся чоловік 32 р., зі скаргами на блювання "кавовою гушею", загальну слабкість, шум у вухах, запаморочення. Об'єктивно: пульс 86 в хв., АТ 90/50 мм рт.ст. Для якого ускладнення виразкової хвороби характерні такі симптоми:
едостатність в їжі якої речовини призводить до захворювання епідемічним зобом?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома