Пацієнт Н., 25 років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на головний біль, нудоту, запаморочення, біль у попереку. Три дні тому після тривалого перебування на холоді з’явилася кров у сечі, біль у попереку. При огляді спостерігалась блідість та припухлість обличчя та повік. АТ - 180/110 мм рт.ст., ЧСС - 60 за 1 хв.. Добовий діурез - 400 мл. Ан.сечі: виражені гематурія і протеїнурія. Ваш попередній діагноз фельдшера?
До фельдшера звернувся хворий зі скаргами на сильний стискаючий біль за грудниною, що віддає у ліву лопатку, ліву руку. Фельдшер дав під язик нітрогліцерин. Яке дослідження слід провести?
Хворий 54 років скаржиться на тупий головний біль у потилиці, почуття важкості у голові, іноді – мерехтіння перед очима. Протягом року – підвищений АТ до 150/100 мм рт.ст. Протягом 4-х років страждає ЦД, приймає манініл. Об’єктивно: частота дихання – 20 за 1 хв., пульс = ЧСС – 58 за 1 хв., АТ – 155/90 мм рт.ст. Дихання везикулярне. Ліва межа серця по лівій середньоключичній лінії. Тони серця приглушені, акцент II тону над аортою. Препаратом якої групи найбільш доцільно починати антигіпертензивну терапію?
До петльових діуретиків належить-
Пациєнт К. 60р. звернувся за медичною допомогою в ФАП зі скаргами на головнй біль, мерехтіння мушок перед очима, відчуття важкості в потилиці. А/Т 155/90 мм.рт.ст. ps- 90 хв.
Який попередній діагноз?
До органів мішеней при гіпертонічній хворобі належать-
Гіпертензія І ступінь, які показники АТ?
Хвора К., 48 рокiв звернулася до фельдшера здоровпункту iз скаргами на сильний головний бiль в потиличнiй дiлянцi, який виник 2 години тому пiсля стресової ситуацї, запаморочення, нудоту, бiль у дiлянцi серця. Об’єктивно: обличчя гiперемiйоване, межi серця розширенi влiво на 1 см. Тони серця ритмiчнi, акцент II тону над аортою. АТ - 190/100 мм рт.ст., пульс напружений ритмiчний. У хворої:
Фельдшер ШМД на виклику. Хвора А., 42 років, скаржиться на сильний головний біль, мерехтіння “мушок” перед очима. Такий стан після сварки з чоловіком. При огляді: хвора збуджена, шкіра в червоних плямах, волога. АТ – 190/ 100 мм рт.ст. Рs – 92 уд/хв., напружений. Тони серця ритмічні. Ліва межа серця розширена. Часте сечовипускання. Яка невідкладна допомога необхідна цієї хворої?
При високому ступеню ризику виникненню серцево-судинних ускладнень складає-
Розрізняють гіпертензивний криз наступних типів-
Скільки камер в людському серці після фізичного навантаження?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома