У чоловіка 53 років, який знаходиться в палаті інтенсивної терапії кардіологічного відділення з гострим трансмуральним інфарктом міокарда передньо-перетинкової ділянки лівого шлуночка, виник напад шлуночкової тахікардії. Який з наведених нижче препаратів не слід застосовувати в даному
Жінка 74 років Скаржиться на різкі болі за грудиною з іррадіацією в спину, слабкість, серцебиття, яка виникла гостро після фізичного навантаження . Артеріальна гіпертонія понад 15 років. Об'єктивно: ЧСС 110 за хв., пульс слабого наповнення, особливо на правій руці, АТ праворуч і 80/60 мм рт. Ст., ліворуч - 170/90 мм рт. Ст. Тони серца глухі, акцент II тона над аортою. При Єхо-дослідженні: діаметр аорти 5,2 см, лівий шлуночок КДР 5,6 см. АСТ 0,72 мМ/л. год. Який попередній
Жінка 42 років викликала лікаря швидкої допомоги у зв'язку з раптовим нападом серцебиття, яке супроводжується загальною слабкістю, запамороченням. Пульс -200/хв., ритмічний, АТ-140/90 мм рт.ст. Лікар запідозрив надшлуночкову тахікардію, що і підтвердилось на ЕКГ. Який з наведених медикаментів буде найбільш ефективним в даній ситуації ?
Пацієнтка 34 років відчула сильне серцебиття, запаморочення, виражену слабкість. Об’єктивно: хвора бліда, незначна активність призводить до появи запаморочення. Пульс – 200/хв, ритмічний, ниткоподібний, АТ – 80/50 мм рт. ст. ЕКГ- зубці Р не визначаються, R-R – однакові та складають 0,3 сек, QRS – 0,09 сек. З якого препарату найбільш доцільно почати невідкладну допомогу?
У хворого 72 років з гострим інфарктом міокарда моніторна реєстрація ЕКГ виявила пароксизмальну шлуночову тахікардію. В цей же час у хворого розвинулася клініка гострої шлуночкової недостатності. АТ - 90/50 мм рт.ст. Що є найбільш ефективним і безпечним у лікуванні хворого ?
Чоловік 29 років, після фізичного навантаження відчув сильне серцебиття, запаморочення. При огляді лікарем констатовано: Ps – 200 за 1 хв., ритмічний, ниткоподібний. АТ 90/60 мм рт. ст. На ЕКГ: зубці Р не визначаються, R/R однакові та складають 0,3 сек., QRS – 0,08 сек. В відведеннях V4-V6 косовисхідна депресія сегменту ST. Який препарат слід призначити хворому?
У хворого на ІХС, стабільну стенокардію ІІІ ФК, постінфарктний кардіосклероз, СН ІІ ст. з‘явились приступи миготливої аритмії, шлуночкова екстрасистолія, ЧСС поза приступом – 78 на хв.; АТ 110/70 мм. рт. ст. Який з антиаритмічних засобів найбільш ефективний на фоні антиангінальної терапії?
У хворого виник напад складного порушення ритму серця : миготіння передсердь, пароксизм шлуночкової тахікардії. Назвіть універсальний протиаритмічний лікарський засіб, до сфери діяльності якого входить наведена патологія.
Жінка 43 років хворіє протягом 2 років на дилятаційну міокардіопатію, яка супроводжується пароксизмальною миготливою аритмією. Який з наведених препаратів буде найдоцільнішим для лікування пароксизмів в даному випадку?
Чоловік 37 років скаржиться на серцебиття,задишку,перебої в роботі серця,запаморочення,швидку втомлюваність.При обстеженні виявили виражену кардіомегалію, глухі тони серця,систолічний шум на верхівці, ознаки декомпенсації IIА ст. На ЕКГ мерехтлива аритмія,блокада лівої ніжки пучка Гіса, зубці Т(-) в багатьох відведеннях. При ЕхоКГ виявили дифузну ділятацію порожнин серця, зниження скоротливості міокарда. Ймовірний діагноз?
Чоловік 56 років скаржиться на серцебиття, що раптово виникло 3 години тому. Об-но: Межі серця + 1 см вліво, тони приглушені, ритм неправильний, ЧСС= 135, ПС = 110/хв., АТ- 120/80 мм рт.ст. Печінка не пальпується, набряків немає. На ЕКГ - RR - 0,42-0,82 сек, зубці Р не виявляються. Який з препаратів здатний покращити інотропну функцію серця ?
У хвора 52 років, оперованої з приводу мітральної вади серця и з протезуванням клапану несподиванно вночі з`явилось почуття серцебиття. Об-но: АТ 135/80, ЧСС 108, ПС 88. На ЕКГ: Р відсутній, QRS без змін, PR = 0,88-0,60 сек.
Найбільш ефективним засобом для відновлення серцевого
Хворий 60 років скаржиться на серцебиття , задишку . Протягом 10 років хворіє на ІХС, біля півроку - аритмія. При аускультації тони серця аритмічні, різна гучність першого тону . ЧСС – 120 в хв Пульс 100 в хв., аритмічний , пульсові хвилі різної амплітуди . На ЕКГ: RR - 0,58 - 0,74 - 0,9 сек. Який препарат Ви рекомендуєте хворому?
Хворому 50 рокiв пiiсля обстеження в стацiонарi висталений дiагноз IXC: постiнфарктний кардiосклероз. Стенокардiя напруги, 3 ФК. Пiдiбрана медикаметозна терапiя, на фонi прийому якоi значно покращилася якiсть життя. Який з перерахованих призначених препаратiв доведено зменшуэ смертнiсть?
У жінки 43 років після вакцинації проти дифтерії через 8 днів з'явився озноб, лихоманка, інтенсивний давлячий біль в ділянці серця, серцебитття, задишка. Пульс-110/хв, аритмічний, АТ-100/70 мм рт.ст.Тони сердця ослаблені, над верхівкою вислуховується систолічний шум, ритм галопу, визначається екстрасистолія. Інші органи та системи – без патологічних змін. Який найбільш імовірний діагноз у хворої ?
Підліток 16 р., який переніс 2 тижні тому “грип”, скаржиться на задуху при фізичному напруженні, слабкість, серцебиття. Блідий, ЧДД 24/хв., пульс аритмічний, слабкий. АД 80/40 мм рт.ст. Серцева тупість збільшена вліво і вправо. Тони глухі. Над легенями з двох сторін крепітація. Набряків немає. Печінка +1см. Діурез 300 мл. В сечі: відн.щ. 1020, білок 0,03 г/л; лейкоцитів 4-5; ер. 0-2 в п/з.Найбільш вірогідний діагноз :
У хворого 62 р., через 1 рік після інфаркта міокарду виявлене порушення ритму серця,Об-но: ЧСС 88, АТ 165/100 мм рт. ст., На ЕКГ: зубець Q ( 0,04 мсек в IІІ, aVF, Т – негативний; зареєстровані часті та групові позачергові комплекси з QRS = 0,14 с, деформовані, Р відсутній перед QRS. Якому медикаментозному засобу слід надати перевагу?
Хворому з активним ревматичним процесом і аортальною вадою призначено лікування ацетилсаліциловою кислотою 2г\добу і дігоксином по 0,75 мг/добу. На 8-й день лікування у хворого з’явились слабкість, перебої в роботі серця, нудота. Об’єктивно: Пульс – 56 за 1 хв., аритмічний. АТ 110/70 мм рт. ст. ЕКГ – часті шлуночкові екстрасистоли, зміщення ST донизу. Яке ускладнення виникло у хворого?
Чоловік 52 років скаржиться на напади стенокардії, що виникають при ходьбі до 500 м, перебої в роботі серця. Хворіє близько року. Об-но: ЧД 16 за 1 хв. Межі серця + 1 см вліво, тони приглушені, ЧСС=84 , поодинокі екстрасистоли, ПС =78 за 1 хв., АТ 150/100 мм рт.ст..Які з наведених препаратів показані для покращення довгострокового прогнозу
У хворого 54 років на 3 день повторного інфаркту міокарда несподівано погіршався стан з непритомністю, зупинкою серцевої діяльності та дихання, АТ 0 мм рт. ст. На ЕКГ: часті нерегулярні хвилі, відмінні за формою та амплітудою. Завдяки терміново проведеним реанімаційним заходам серцева діяльність відновлена. З метою попередження розвитку ускладнення необхідно залучити в терапію:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома