Першою перемогою українського повстанського війська над поляками (5-6 травня, 1648 р.) була битва:
Розташуйте в хронологічній послідовності історичні події. а) Проголошення Богданом Хмельницьким у Переяславі курсу на формування української держави. б) Битва під Берестечком. в) Битва під Пилявцями. г) Облога Збаража.
Найбільшою за масштабами битвою Національно-визвольної війни стала битва, яка відбулась 18-30 червня 1651р.:
Установіть відповідність між іменами славетних українців та стислою характеристикою їхньої діяльності) Максим Кривоніс. б) Іван Богун. в) Богдан Хмельницький. 1) Чернігівський полковник,загинув у 1651 р., обороняючи переправу поблизу Лосва від війська Януша Радзивілла. 2) Черкаський полковник,визначний військовий діяч початку Національно-визвольної війни,помер від чуми під час облоги Замостя. 3) найвизначніший діяч Національно-визвольної війни,полковник Кальницький(Вінницький), рішучі дії якого під час битви під Берестечком урятували від загибелі значну частину козацької армії. 4) Під час національновизвольних змагань проявив себе як досвідчений полководець, талановитий дипломат і видатний державний діяч. Осмислюючи досвід визвольної боротьби, сформулював ідею створення незалежної Української держави в її етнічних межах і розпочав здійснення своєї мети.
Хто з козацьких провідників проголосив таку програму своїх дій: "Правда то, що я лихий, малий чоловік, але мені то Бог дав, що я єсть єдиновладцем і самодержцем руським! Виб'ю з лядської неволі руський народ увесь! Перше я за свою шкоду і кривду воював - тепер буду воювати за нашу православну віру! ...За границю на війну не піду! Шаблі на Турків і Татар не підійму! Досить маю на Україні, Поділлі і Волині... тепер досить достатку і пожитку в землі й князівстві моїм - по Львів, по Холм і Галич"?
Перший період (1648 – 1649рр.) національно-визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького характеризувався
Які битви Національно-визвольної війни середини XVII ст. відбулися впродовж 1649 — 1651 рр.?
Розташуйте події у хронологічній послідовності. А. Збаразько-Зборівська компанія. Б. Берестецька битва. В. битва під Пилявцями. Г. вступ армії Б.Хмельницького до Києва.
Вивів з оточення під Берестечком основні козацькі сили
Першим почав навальні атаки в битві під Зборовом
Дії при засидці біля Корсуня стали вирішальними для перемоги козаків
Захопив Високий замок при облозі Львова
Очолював 2 молдовських походи
Сам король польський Ян ІІ Казимир звільнив з полону
Очолював козаків при захопленні Мінську, Вільно разом з московськими воєводами
Західний похід козаків на територію Речі Посполитої очолював
Хто двічі очолював оборону Умані?
Відмовилися від присяги московському царю
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома