Українське кіно веде свою історію з 1907 року. У якому місті було створено перше приватне кіноательє, яке поступово переросло в кінофабрику?
Видатна українська кіноакторка епохи німого кіно. Знімалася здебільшого у таких жанрах, як драма, мелодрама та короткометражне кіно та під керівництвом режисерів Євгена Бауера, Петра Чардиніна тощо.
Уславилася у фільмах: «Пісня тріумфуючого кохання» (1915), «Міражі» (1915), «Життя за життя» (1916), «Забудь про камін…» (1917) та багатьох інших.
На відміну від країн Європи, піонери вітчизняного кінематографа насамперед приділяли увагу ... популярних вистав, у яких грали корифеї українського театру.
На фото зображено.
Візитною карткою Одеси стала стрічка ... режисера Сергія Ейзенштейна, внесена кінофахівцями до десятки найкращих фільмів світового кінематографа.
Один із засновників і теоретиків документального кіно. Його вважають яскравим представником «Українського Відродження» у кінематографі. Першим використав методику «прихована камера».
Фільм є одним із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Британський кіноінститут (BFI) 2014 року, оприлюднив кінорейтинг, у якому фільм ... визнано найвизначнішим документальним фільмом усіх часів.
Займає 3-тю позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.
«Ентузіязм (Симфонія Донбасу)» — перший український звуковий кінофільм, знятий 1930 року метром світового кіноавангарду на Київській кінофабриці «Українфільм». Стрічка стала першим фільмом, в якому реальні промислові та буденні звуки слугували створенню музичного образу, а не лише ілюстрували візуальний ряд. Оберіть режисера фільму.
Першою кольоровою стрічкою Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка стала комедія ... режисера і сценариста Миколи Екка.
Фундатор українського і класик світового кіномистецтва, кінорежисер, письменник, художник, громадський діяч і палкий патріот.
Фільм відкривається сценою гайдамацьких часів: гайдамаки зустрічають старого діда й запитують у нього чи є поблизу поляки («ляхи»). Дід відповідає, що ті біля ... , де намагаються викопати українські скарби. Гайдамаки пропонують приєднатися до них, дід погоджується.
У воєнні роки кінематографічна діяльність О. Довженка концентрується навколо документалістики. Епічна кіноповість ... (1943) була заборонена в часи сталінізму, а її автору не дозволили працювати в Україні.
«Зачарована Десна» — радянський художній фільм 1964 року, кіноповість за однойменним твором Олександра Довженка. Знятий українською режисеркою Юлією Солнцевою на кіностудіях «Мосфільм» та імені О. П. Довженка
«Слов’янство поки що дало світові в кінематографії одного великого митця, мислителя і поета — Олександра Довженка». Так сказав ...
Майже водночас із О. Довженком розпочав процес становлення як професійного кінематографіста Іван Кавалерідзе, який, маючи освіту скульптора, прийшов у кіно як художник-постановник. Фільми митця («Коліївщина» та ін.) присвячені трагічним сторінкам історичного минулого України. Він екранізував популярні українські опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка і «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома