Після смерті якого гетьмана почалася доба, про яку йдеться в уривку з історичного джерела?
«Нині цей край зруйнований, а війна… обернула найродючішу частину Європи на спорожнілі поля… Отак нині від тієї України залишилося тільки ім’я козацьке. Її населення розпорошилося, переселившись або понад береги Дніпра, або на землі, що залишаються під пануванням Москви. Решту вирубали турки або забрали в неволю татари».
За яким договором Україна разом з Польщею та Литвою мала утворити федерацію трьох самостійних держав?
До якої держави спрямував зовнішньополітичні уподобання гетьман Ю. Хмельницький внаслідок укладення Слободищенського трактату?
Про який договір йдеться в наведеному уривку історичного документа?
«Ось недавно уклали договір з поляками на нашу згубу; розірвали надвоє і обідва монархи умовились між собою, що будуть нас викорінювати…, без нас вирішили, які міста залишати під собою…».
Кому з історичних діячів належать такі факти біографії?
«Гетьман Лівобережної України, уклав Московські статті. Очолив антимосковське повстання на Лівобережжі, але був убитий козаками. З його особою пов’язаний сюжет історичного роману П. Куліша «Чорна рада».
Як називалася форма ведення господарства у Запорізькій Січі, а також хутор, де козаки займалися землеробством, скотарством і промислами?
Кому з історичних діячів належать такі факти біографії?
«Кошовий отаман Запорозької Січі. Уславився як учасник походів запорозьких козаків на Крим, який не програв жодної битви. З його особою пов’язаний сюжет картини І. Репіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові».
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома